reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Kochana nie denerwuj się, ja byłam u gina 16.01 i nie było nawet pęcherzyka nic. Test już był pozytywny. 25.01 był sam pęcherzyk, bez zarodka. A 3.02 miałam już widoczny zarodek z bijącym serduszkiem. Wiek oceniany na 6w4d.
Wiec spokojnie, dzieciątko się pojawi cierpliwości [emoji813]️[emoji8]


Tez polecam GodulaHope w Rudzie Śląskiej, robiłam tam kariotypy, z tym ze ja trochę czekałam, bo miałam refundowane badania z NFZ.
Ja też NFZ. Wizyta w 2 tyg. Potem za kolejne 2 tyg kariotypy i wyniki chyba po 3 czy 4 tyg bo urlopy były
 
Kochana wszytsko wyglada dobrze,lekarz ma jakies powody do niepokoju?niestety to juz trzeba przeczekac,nic nie zrobisz,bierz witaminy odpoczywaj,dbaj o siebie,i to wszystko co mozesz zrobic.mysle ze zdrowej ciazy nic nie ruszy.jesli jeszcze zajde to napewno tez bede tak przezywac.chociaz dbalam o siebie i bralam witaminy itp.to i tak sie nie udalo.
Lekarz jest dobrej myśli, mówi to samo, że wszystko dobrze wygląda.
@Takaja123 Dziekuje;) bierzesz raz dziennie?
@Psiara1996 @Paula919191 Ja również trzymam kciuki za wasze wizyty :) i proszę, zaraźcie mnie tez ❤️
Pewnie próbowałaś już wszystkiego ale u mnie w obydwu przypadkach sprawdziła się pozycja od.. Dupy strony haha. A po wszystkim chwilę poleżeć. Dziękuję za słowa wsparcia :*
 
@Loli05 widzę że już Ci dziewczyny napisały. Możesz w dowolnym labie w Polsce zrobić zespół antyfosfolipidowy(czyli przeciwciala przeciw kardiolipinie, p/C przeciw beta 2 glikoproteinie i antykoagulant tocznia), anty TPO, anty TG, przeciwciala ANA. Na testdna zamówić ten zestaw do pobrania na trombofilie(oni wysyłają też za granicę). Zrobic u lekarza ginekologa lub w laboratorium stacjonarnym gdzie pobieraja wymazy: ureaplazma, mykoplazma i chlamydia (wynik 7-10dni)- w większości laboratoriów wynik można sprawdzić na necie.

Ja u genetyka też byłam w Rudzie Śląskiej, wydaje mi się że termin miałam do 2 tygodni. Skierowanie wypisał mi lekarz rodzinny na podstawie wyników z trombofilii.
 
Ja też NFZ. Wizyta w 2 tyg. Potem za kolejne 2 tyg kariotypy i wyniki chyba po 3 czy 4 tyg bo urlopy były
Ja dzwoniłam pod koniec września, tak jak poroniłam, żeby umówić się na wizytę.
Pierwsza wizyta 16 listopada, na której mnie poinformowano, ze mam czekać na telefon ( do3ch miesięcy), druga wizyta na pobranie próbek miała być 21 grudnia, ale przesunęli nam na 3 stycznia. Wyniki odebrałam jakoś 1.5 tyg później.
 
@kb.karola90 specjalnie dla Ciebie i Antosia ❤️

@kasiula222 może pokusze się o ten żel ciekawe czy jest dostępny od ręki w aptekach. A co tam u Ciebie? Kiedy zaczynasz starania?
 

Załączniki

  • IMG_20190319_223548.jpg
    IMG_20190319_223548.jpg
    286 KB · Wyświetleń: 73
  • IMG_20190319_223459.jpg
    IMG_20190319_223459.jpg
    354 KB · Wyświetleń: 68
  • IMG_20190319_223431.jpg
    IMG_20190319_223431.jpg
    413,2 KB · Wyświetleń: 75
  • IMG_20190319_223353.jpg
    IMG_20190319_223353.jpg
    783,5 KB · Wyświetleń: 80
reklama
Jak pytałam i szukałam przyczyny mojego poronienia, to też wiele osób mówiła, że czasem tak się dzieje. Po prostu wada genetyczna. Co prawda ja po zabiegu nie robiłam badań genetycznych, ale czułam w kościach, że to nie był powód tego, że Maleństwu przestało bić serce. Uparłam się i znalazłam innego lekarza, zrobiłam na własną rękę kilka badań i okazało się akurat, że u mnie immunologia zawiniła. Podwyższone komórki nk.
Ja rowniez nie robilam badan genetycznych. @Charlotte21, jakie wykonalas badania po poronieniu?
 
Do góry