reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Witaj, ja tez na 21:) i mam 2 nastolatkow. Wczoraj powiedziałam im o ciązy, reakcja tragiczna ale juz jest coraz lepiej. Spokojnej ciązy😊

Dziewczynki, czy Wy tez jestescie takie placzliwe? Ja normalnie cos sobie tylko pomysle i moge ryczeć..wzruszam sie na filmy o malych dzieciach... dzisiaj 4+2, poki co zadnych mdlosci. Juz zapomnialam jak to jest i kazda ciąza jest inna..powiedzcie kiedy zaczely się u Was mdlosci?
Tak samo, płacze sobie przed snem, a mdłości na razie nie mam :) ciekawa jest czy i kiedy się pojawią. To moja pierwsza ciąża, wiec wszystko dla mnie jest nowością
 
reklama
Ja miałam taką sytuację. Jeśli to pierwsza ciąża to chyba w 24 tygodniu możesz wykupić zastrzyk z przeciwciałami to wtenczas reszta ciąż nie powinna być zagrożona. W pierwszej ciąży konflikt nie występuje bo dopiero przy porodzie coś się miesza we krwi. Jesli dziecko będzie miało grupę dodatnia po porodzie to znowu dostaniesz zastrzyk w dupcie z przeciwciałami ale już od państwa. Za tą która kupujesz żeby się zabezpieczyć w przyszłości płaci się około 400zl. Przynajmniej tyle płaciłam 8 lat temu. Urodziłam w sumie 3 zdrowych dzieci więc nie ma co martwić się na zapas. Tylko zastrzyk w tyłek trochę boli ;)

Jak widzicie nadal Was podczytuje. @ nadal nie ma a testy wychodzą ujemne. Moje samopoczucie jest jak w poprzednich ciążach i już się zastanawiam czy można aż tak bardzo sobie uroic. W poniedziałek jak nadal nie będzie okresu pójdę na betę. Pozdrawiam. Miałam się nie odzywac ale chciałam trochę uspokoić koleżankę z konfliktem.
 
Dziewczyny powiedzieć mi jak radzicie sobie z złym samopoczuciem cały czas mnie mdli i jest mi mega nie dobrze. Na początku było ok a teraz to tragedia. U mnie 7+2 tc.
Zygalam jak kot przez całą ciążę. W jednej byłam w 27 tyg na izbie przyjęć bo wymiotowałam krwią ( okazało się że miałam tak przełyk wyzarty) jedyne co mogłam jeść to sorbety i lody wodne. Nie pomagały mi migdały, sucharki, imbir ani te tabletki ziołowe chyba z imbirem na mdłości które można kupić w aptece dla ciężarnych. Dziewczyny które nie macie objawów to naprawdę nie ma czego zazdrościć. Cieszcie się dobrym samopoczuciem i serio to nie jest wytyczna która mówi czy ciąża jest ok czy nie ;) moja kuzynka mówi że lubi być w ciąży bo się lepiej czuje w niej niż bez niej. Ma więcej energii, zero migren itp i dzieci też zdrowe. :)
 
Ja też że Śląska. Miło 😁
A co do wózków, to mam spacerówkę po synku. Zamierzam kupić używaną gondolę i tyle. Syn jeździł w gondoli 7 miesięcy i trzeba było zmieniać. W sumie brakuje mi tylko wanienki, materaca i fotelika dla malucha. Chyba się już mniej przejmuje, tym bardziej, że poród w zimę to i że spacerami się ograniczę do własnego podwórka 😁
Mi w zasadzie z wielko-gabarytowych brakuje wozek/gondola i nosidlo do samochodu ,a tak jakies ciuszki 😋
 
Ja miałam taką sytuację. Jeśli to pierwsza ciąża to chyba w 24 tygodniu możesz wykupić zastrzyk z przeciwciałami to wtenczas reszta ciąż nie powinna być zagrożona. W pierwszej ciąży konflikt nie występuje bo dopiero przy porodzie coś się miesza we krwi. Jesli dziecko będzie miało grupę dodatnia po porodzie to znowu dostaniesz zastrzyk w dupcie z przeciwciałami ale już od państwa. Za tą która kupujesz żeby się zabezpieczyć w przyszłości płaci się około 400zl. Przynajmniej tyle płaciłam 8 lat temu. Urodziłam w sumie 3 zdrowych dzieci więc nie ma co martwić się na zapas. Tylko zastrzyk w tyłek trochę boli ;)

Jak widzicie nadal Was podczytuje. @ nadal nie ma a testy wychodzą ujemne. Moje samopoczucie jest jak w poprzednich ciążach i już się zastanawiam czy można aż tak bardzo sobie uroic. W poniedziałek jak nadal nie będzie okresu pójdę na betę. Pozdrawiam. Miałam się nie odzywac ale chciałam trochę uspokoić koleżankę z konfliktem.
Ja rodzilam 13 i pol roku temu i nie podawali mi zadnego zastrzyku, wstępnie dowiedzialam sie ze przy 2 ciąży trzeba wziąć przeciwciała czy antyciała bo jezeli dziecko odziedziczy krew po tacie to mu organizm moze próbować pozbyc sie dziecka, to jest przerażające 😱,
 
Macie jakieś obawy co do macierzyństwa? A jeśli macie już dzieci to czego się balya wyszło tak i tak. Nie pytam o sprawy związane ze zdrowiem tylko takie życiowe.

Ja od dziecka byłam stworem , który nie lubi innych dzieci i do dziś mi tak zostało. Wiadomo swoje dziecko to troche inna sprawa. Niestety bratu męża i jego żonie wydaje się, ze teraz będę ochoczo oglądać 100zdjec na dzień ich córki i reagować entuzjastycznie na wszystkie jej przedstawienia i pomysły. Nie leży to w moim charakterze i już. Owszem powiem, ze fajnie itp ale bez przesady. Mogę wiec śmiało stwierdzić ze najbardziej boje się innych rodziców. Żeby nie było to mam tez sporo fajnych mamusiek w gronie znajomych. ;)
Przepraszam za błędy, ale pisze z telefonu i wychodzi tak jak widać.
 
Dzis mnie napadlo na sprzatanie 😱 popralam,powiesilam,umylam podlogi, umylam korytarz(blok),zrobilam obiad, pojechalam z mlodą na dzialke, zasnela sobie i spala dwie godzinki na dworze 💕 ,w miedzy czasie zasadzilam pomidory i inne sadzonki, podziabałam troche zielsko. Jechalam teraz rowerem dwa razy z baniakami z woda podlać sadzonki ,bo od kilku dni nie ma wody na działce ,ponoc gdzies rura pekla 🤔😒🙄 a teraz leze jak krowa na tapczanie 😂😂
 
Ja rodzilam 13 i pol roku temu i nie podawali mi zadnego zastrzyku, wstępnie dowiedzialam sie ze przy 2 ciąży trzeba wziąć przeciwciała czy antyciała bo jezeli dziecko odziedziczy krew po tacie to mu organizm moze próbować pozbyc sie dziecka, to jest przerażające 😱,
Tak. Dlatego teraz można wziąć ten zastrzyk w czasie trwania pierwszej ciąży, ale nie może być też wcześniej poronień.
 
reklama
Macie jakieś obawy co do macierzyństwa? A jeśli macie już dzieci to czego się balya wyszło tak i tak. Nie pytam o sprawy związane ze zdrowiem tylko takie życiowe.

Ja od dziecka byłam stworem , który nie lubi innych dzieci i do dziś mi tak zostało. Wiadomo swoje dziecko to troche inna sprawa. Niestety bratu męża i jego żonie wydaje się, ze teraz będę ochoczo oglądać 100zdjec na dzień ich córki i reagować entuzjastycznie na wszystkie jej przedstawienia i pomysły. Nie leży to w moim charakterze i już. Owszem powiem, ze fajnie itp ale bez przesady. Mogę wiec śmiało stwierdzić ze najbardziej boje się innych rodziców. Żeby nie było to mam tez sporo fajnych mamusiek w gronie znajomych. ;)
Przepraszam za błędy, ale pisze z telefonu i wychodzi tak jak widać.
Macie jakieś obawy co do macierzyństwa? A jeśli macie już dzieci to czego się balya wyszło tak i tak. Nie pytam o sprawy związane ze zdrowiem tylko takie życiowe.

Ja od dziecka byłam stworem , który nie lubi innych dzieci i do dziś mi tak zostało. Wiadomo swoje dziecko to troche inna sprawa. Niestety bratu męża i jego żonie wydaje się, ze teraz będę ochoczo oglądać 100zdjec na dzień ich córki i reagować entuzjastycznie na wszystkie jej przedstawienia i pomysły. Nie leży to w moim charakterze i już. Owszem powiem, ze fajnie itp ale bez przesady. Mogę wiec śmiało stwierdzić ze najbardziej boje się innych rodziców. Żeby nie było to mam tez sporo fajnych mamusiek w gronie znajomych. ;)
Przepraszam za błędy, ale pisze z telefonu i wychodzi tak jak widać.
Zobaczysz jak bedziesz miec swoje dziecię ;) wtedy bedziesz rejestrowac kazdy krok ;) pierwsza kupka itd 😂 obce dzieci tez traktuje normalnie, bez szalenstw.. szczerze to mnie nawet co niektore wkurzaja 🙄 ale swoje to swoje ;)
A rodzice.. no coz czasami tez rzygam tęczą 😂
 
Do góry