reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Ja mam dla Was pytanie bo widziałam temat o słynnym duphastonie.. moje cykle +/- 32 dni, dupka zaczynam brać od 14dc przez kolejne 10 dni.. I moje pytanie bo słyszałam że trzeba go brać po owu A ja biorę przed bo około 16 powinnam mieć owu. Ogólnie moje pęcherzyki nie pękają I twarzą się torbiele lekarz twierdzi że to ma tak być I że mam się starać. Ja mam wrażenie że może to wina stosowania go przed owu.. miała ktoras z Was tak? ☹
 
reklama
Tak to się zgodzę ale każdy lekarz mówi że poniżej 5 beta to brak ciąży potem zależy od kobiety czy jest cierpliwa czy nie sprawdza z ciekawości czy rośnie czy po prostu taka jej uroda że beta hcg zamiast mieć 0 czy 0.5 to ma 2 lub ponad 2. U mnie beta Be ciąży wychodzi 0.5
Jakieś normy muszą sobie przyjąć, stąd to 5.
 
Ja mam dla Was pytanie bo widziałam temat o słynnym duphastonie.. moje cykle +/- 32 dni, dupka zaczynam brać od 14dc przez kolejne 10 dni.. I moje pytanie bo słyszałam że trzeba go brać po owu A ja biorę przed bo około 16 powinnam mieć owu. Ogólnie moje pęcherzyki nie pękają I twarzą się torbiele lekarz twierdzi że to ma tak być I że mam się starać. Ja mam wrażenie że może to wina stosowania go przed owu.. miała ktoras z Was tak? [emoji852]
Duphaston w dawce 20mg dziennie nie blokuje owu. Ja brałam od 16dc do 25dc i cykle trwały 30 dni zamiast ponad 40 dni a nawet 50 dni.
 
Ja mam dla Was pytanie bo widziałam temat o słynnym duphastonie.. moje cykle +/- 32 dni, dupka zaczynam brać od 14dc przez kolejne 10 dni.. I moje pytanie bo słyszałam że trzeba go brać po owu A ja biorę przed bo około 16 powinnam mieć owu. Ogólnie moje pęcherzyki nie pękają I twarzą się torbiele lekarz twierdzi że to ma tak być I że mam się starać. Ja mam wrażenie że może to wina stosowania go przed owu.. miała ktoras z Was tak? ☹
Niestety z własnego doswiadczenia nie pomogę, bo brałam duphaston od 18 dc, ale wydaje mi się, że samo stosowanie duphastonu przed owu nie powoduje szkód w tym sensie, że nawet sama ulotka dopuszcza stosowanie go w ciągu cyklu a nie tylko na koniec. Pozostaje pytanie czy akurat w przypadku Twojego organizmu jest to odpowiednie leczenie... Może jeszcze się z innym lekarzem skonsultuj? Poniżej link do ulotki, od str 7 są różne sposoby dawkowania: https://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/Pobieranie.ashx?type=10089-u&AspxAutoDetectCookieSupport=1
 
Cześć dziewczyny. Pierwszy raz będę się tu udzielać ale mam pytanie do Was , czy którejś z Was udało się za pierwszym razem. Moja historia jedt dość dluga przez ponad rok nie miałam jajeczkowania , w tym miesiącu dzięki Aromek dostałam zielone światło , była podwójna owulacja (mąż myślał że jestem w ciąży taka szczęśliwa wyszłam z gabinetu) Jest jakiś cień szans czy mam się nie nastawiac ? Lekarz kazał mi przyjechać w poniedziałek, ale wydaje mi się że to za szybko żeby cos zobaczył. Obecnie 18 dc

Jak na tę chwilę jestem w tej szczęśliwej grupie w której udało się za pierwszym strzałem 😃 dwa testy pozytywne, pierwsza beta prawidłowa i jutro dla porównania będę robiła drugi raz..
 
Ja mam dla Was pytanie bo widziałam temat o słynnym duphastonie.. moje cykle +/- 32 dni, dupka zaczynam brać od 14dc przez kolejne 10 dni.. I moje pytanie bo słyszałam że trzeba go brać po owu A ja biorę przed bo około 16 powinnam mieć owu. Ogólnie moje pęcherzyki nie pękają I twarzą się torbiele lekarz twierdzi że to ma tak być I że mam się starać. Ja mam wrażenie że może to wina stosowania go przed owu.. miała ktoras z Was tak? ☹
Trzeba brać 1/2 dni po owu
 
Niestety z własnego doswiadczenia nie pomogę, bo brałam duphaston od 18 dc, ale wydaje mi się, że samo stosowanie duphastonu przed owu nie powoduje szkód w tym sensie, że nawet sama ulotka dopuszcza stosowanie go w ciągu cyklu a nie tylko na koniec. Pozostaje pytanie czy akurat w przypadku Twojego organizmu jest to odpowiednie leczenie... Może jeszcze się z innym lekarzem skonsultuj? Poniżej link do ulotki, od str 7 są różne sposoby dawkowania: https://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/Pobieranie.ashx?type=10089-u&AspxAutoDetectCookieSupport=1
Właśnie idę w poniedziałek do nowego lekarza i we wtorek do mojego stałego ciekawa jestem co mi powiedzą bo będę w jednym czasie tzn akurat przed owu😀
 
Możliwe że test wadliwy bo jest to po prostu nierealne ale dobrze ze zrobiła betę bo napewno ciąża. Nawet test o czułości 10 nie ma prawa pokazać cień cienia a co mówić o teście z czułością 25.
Chyba że wynik bety wyszedł inny niż był w rzeczywistości. Coz pomyłki czy też błędy się zdarzają... Mi wyszedl pierwszy cień w czwartek i w piątek więc poleciałam po drugim teście na betę a wynik był negatywny. W sobotę mialam zakrapiana impreze wstałam rano w niedzielę lekko skołowana, ale miałam jeszcze kilka testów więc zrobiłam, bo co mi szkodzi i jakie było moje zdziwienie jak wyszły dwie kreski. W poniedziałek zrobiłam kolejna betę w innym laboratorium i była już ponad 60 ml/ul .
 
reklama
Do góry