reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Moja mała od wczoraj okropnie zwraca wszystko co zje. Karmię tylko piersią ale non stop w ciągu dnia bo w nocy tylko dwa razy ,jedynie co wczoraj nie chciała za bardzo nawet w dzień. Dziś dzwonilam do położnej bo do lekarza u nas ciężko i stwierdziła że się przejada właśnie. Je bardzo łapczywie, czkawka co chwilę. Położna kazala ją trochę oszukać, podać trochę wody, wkładać smoczka do którego ciężko ją przekonać no i zamówię jej te poduszkę klin pod głowę. Szkoda mi dziecka bo tak płacze za cyckiem:( jeśli nic się nie zmieni to albo mnie czeka odciąganie albo sztuczny pokarm bo tak na prawdę nawet nie wiem ile zjada.

Ja też mam poduszkę klin, ale nadal ulewa. A jak głodna Twoja mała,to też pewnie nie chce spać?
 
reklama
Hej, nawet mnie nie strasz. Mój też je dużo. Kurde położna kazała dawać tyle, ile on chce zjeść 🤔😑 dziś w nocy udało mi się co 3h karmić, ale w dzień nie ma szans.
U nas dziś ciężki dzień. Już od 3h małego nie umiem uspać, ma już oczy zamknięte, a dalej płacze i chce cycka.
No mój mały w pięć tyg przybral ponad 1.5kg to podobno stanowczo za duzo
 
Co tam u was dziewczyny. My wydłuzamy pomału czas między karmieniami. Lekarze mi kazali zaufać. Twierdzą że jak dziecko przyjmuje tyle pokarmu to jest przez to przezarte niespokojne i może mieć kolki. My podobno mieliśmy nawet o tym nie wiedzialam. Narazie pierwsza noc mieliśmy tragiczna przez to wydłużenie. Zobaczymy co będzie dalej. Narazie mały zjada po 90ml zwykłego mleka bo absolutnie kazali mi nie przygeszczac. Twierdzą że 5tygodniowe dziecko ma zjadać średnio o70ml do 90ml. No nie wiem czy wytrwamy ale nie zaszkodzi spróbować jeżeli by to miało dziecku pomoc. Stwierdzili że jest przejedzony bo na usg wyszło że mój mały ma tak rozdente jelita i że ten pokarm jest po prostu wszędzie
Moja mała od wczoraj okropnie zwraca wszystko co zje. Karmię tylko piersią ale non stop w ciągu dnia bo w nocy tylko dwa razy ,jedynie co wczoraj nie chciała za bardzo nawet w dzień. Dziś dzwonilam do położnej bo do lekarza u nas ciężko i stwierdziła że się przejada właśnie. Je bardzo łapczywie, czkawka co chwilę. Położna kazala ją trochę oszukać, podać trochę wody, wkładać smoczka do którego ciężko ją przekonać no i zamówię jej te poduszkę klin pod głowę. Szkoda mi dziecka bo tak płacze za cyckiem:( jeśli nic się nie zmieni to albo mnie czeka odciąganie albo sztuczny pokarm bo tak na prawdę nawet nie wiem ile zjada.
 
Hej, nawet mnie nie strasz. Mój też je dużo. Kurde położna kazała dawać tyle, ile on chce zjeść 🤔😑 dziś w nocy udało mi się co 3h karmić, ale w dzień nie ma szans.
U nas dziś ciężki dzień. Już od 3h małego nie umiem uspać, ma już oczy zamknięte, a dalej płacze i chce cycka.
A ile twój mały je? Tutaj wszyscy twierdzą jak jeden maż że jak ulewa to znaczy że przejedzony. Nie wiem czy to prawda. Mój też bardzo ulewał dlatego dokladalam nutriton. Mówią że nie potrzebnie bo lepiej jak uleje nadwyżkę niż się ma później męczyć
 
Kurczę dziewczyny współczuje Wam tych dylematów z przekarmieniem:( na piersi samej to wiem ze nie można dziecka przekarmic ale mm to może rzeczywiście? Nie mam doświadczenia ale to musi być męka dla dziecka i dla mamy jak tak krzyczy z głodu :( trzymajcie się!
 
A ile twój mały je? Tutaj wszyscy twierdzą jak jeden maż że jak ulewa to znaczy że przejedzony. Nie wiem czy to prawda. Mój też bardzo ulewał dlatego dokladalam nutriton. Mówią że nie potrzebnie bo lepiej jak uleje nadwyżkę niż się ma później męczyć

Zjada różnie, nie za każdym razem tyle samo. Np. Raz wypije 50ml mm a raz 130 ml mm. A ulewa najczęściej jak zaczyna cisnąć kupke albo bąka, a robi to zawsze w trakcie lub po jedzeniu. Albo jak mu się nie odbije. A ja zawsze czekam przynajmniej 15min
 
Zjada różnie, nie za każdym razem tyle samo. Np. Raz wypije 50ml mm a raz 130 ml mm. A ulewa najczęściej jak zaczyna cisnąć kupke albo bąka, a robi to zawsze w trakcie lub po jedzeniu. Albo jak mu się nie odbije. A ja zawsze czekam przynajmniej 15min
To może u ciebie nie będzie tego problemu. Mój zjadał zawsze 120ml pokarmu
 
Moja mała od wczoraj okropnie zwraca wszystko co zje. Karmię tylko piersią ale non stop w ciągu dnia bo w nocy tylko dwa razy ,jedynie co wczoraj nie chciała za bardzo nawet w dzień. Dziś dzwonilam do położnej bo do lekarza u nas ciężko i stwierdziła że się przejada właśnie. Je bardzo łapczywie, czkawka co chwilę. Położna kazala ją trochę oszukać, podać trochę wody, wkładać smoczka do którego ciężko ją przekonać no i zamówię jej te poduszkę klin pod głowę. Szkoda mi dziecka bo tak płacze za cyckiem:( jeśli nic się nie zmieni to albo mnie czeka odciąganie albo sztuczny pokarm bo tak na prawdę nawet nie wiem ile zjada.
A co ile godzin ma zjadać te 70-90ml?
 
reklama
Do góry