reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Hej. Ja od czwartku w szpitalu bo skurcze i plamienie. Niestety wczoraj miałam nagłe cc bo malutkiej spadalo tętno na skurczach. Samo cc tragedia, 3, ponad godzinę a bloku. No ale goje się.. Za to z malutką jest gorzej bo niby tylko późny wczesniak prawie donoszony a jednak nie trzyma cukru we krwi i nie chce jeść 😓. Jestem druga dobę na położnictwie i ryczę bo nie mogę jej mieć przy sobie.
Malutka urodziła się w 36+4 tc, waga 2450 g i 47 cm długości.
Dziewczyny próbujcie donosić ciąże jak najdłużej. Bo mój przykład pokazuje, że niby kilka dni przed 37 tc a jednak na to wpływ na rozwój dziecka.
Malutka ciągle na neonatologii, karmiona kroplówkami.
Nawet na chwilę mi jej nie przywieźli.
Oj, współczuję ciężkich przeżyć i nie dziwię się rozpaczy…nasza położna w szkole rodzenia tez miała taką sytuację i po paru latach wciąż miała łzy w oczach jak opowiadała, jak musiała wyjść bez dziecka…Ale Twoja dziewczyna to już i tak fest babka i niedługo ją będziesz trzymać, a wtedy wszystko minie. Trzymam kciuki żeby to było jak najszybciej!
 
reklama
Dziewczyny mam może i głupie pytanie ale naszły mnie wątpliwości. Czy do porodu mogę mieć pomalowane paznokcie u stop? Mam zrobiony pedicure i teraz zaczęłam się zastanawiać czy nie powinnam usunąć żelu. Wiem, że u rąk nie mogą być pomalowane, ze względów bezpieczeństwa ale u stóp?
 
Hej. Ja od czwartku w szpitalu bo skurcze i plamienie. Niestety wczoraj miałam nagłe cc bo malutkiej spadalo tętno na skurczach. Samo cc tragedia, 3, ponad godzinę a bloku. No ale goje się.. Za to z malutką jest gorzej bo niby tylko późny wczesniak prawie donoszony a jednak nie trzyma cukru we krwi i nie chce jeść 😓. Jestem druga dobę na położnictwie i ryczę bo nie mogę jej mieć przy sobie.
Malutka urodziła się w 36+4 tc, waga 2450 g i 47 cm długości.
Dziewczyny próbujcie donosić ciąże jak najdłużej. Bo mój przykład pokazuje, że niby kilka dni przed 37 tc a jednak na to wpływ na rozwój dziecka.
Malutka ciągle na neonatologii, karmiona kroplówkami.
Nawet na chwilę mi jej nie przywieźli.
Będzie wszystko ok . To bardzo dobra waga. Moja w 39 tygodniu ma 2500kg
 
gratulacje!! I zazdro :) jak dziecię? Ja mam schizę ze będzie wielkie, niby waga z usg w normie, ale brzuch to ja mam…ogromny. Niestety, wszyscy mi to mówią, wiec sobie nie wkręcam. Może się nie przełoży na sloniątko o_O
Mi w piorzedniej ciąży też wróżyli wielkie dziecko bo brzuch miałam ogromny nawet sama gin tak mówiła. Z pomiarów wychodziło jej 3300 ale twierdziła, że będzie dużo większy a urodził się 3460 5 dni po terminie czyli taki akurat.
 
Hej. Ja od czwartku w szpitalu bo skurcze i plamienie. Niestety wczoraj miałam nagłe cc bo malutkiej spadalo tętno na skurczach. Samo cc tragedia, 3, ponad godzinę a bloku. No ale goje się.. Za to z malutką jest gorzej bo niby tylko późny wczesniak prawie donoszony a jednak nie trzyma cukru we krwi i nie chce jeść [emoji29]. Jestem druga dobę na położnictwie i ryczę bo nie mogę jej mieć przy sobie.
Malutka urodziła się w 36+4 tc, waga 2450 g i 47 cm długości.
Dziewczyny próbujcie donosić ciąże jak najdłużej. Bo mój przykład pokazuje, że niby kilka dni przed 37 tc a jednak na to wpływ na rozwój dziecka.
Malutka ciągle na neonatologii, karmiona kroplówkami.
Nawet na chwilę mi jej nie przywieźli.
Gratuluję Ci Dzieciątka [emoji3059][emoji3590] ale jest mi bardzo przykro, że ma trudny start. Z każdym dniem będzie lepiej. Dużo sił i zdrówka dla Was [emoji3526]
 
Dziewczyny mam może i głupie pytanie ale naszły mnie wątpliwości. Czy do porodu mogę mieć pomalowane paznokcie u stop? Mam zrobiony pedicure i teraz zaczęłam się zastanawiać czy nie powinnam usunąć żelu. Wiem, że u rąk nie mogą być pomalowane, ze względów bezpieczeństwa ale u stóp?
Zależy od szpitala. Tam gdzie ja rodzę można mieć pomalowane u stóp i u rąk. Najlepiej zadzwoń i się zapytaj żeby była jasna sprawa :) ja pytałam się lekarza prowadzącego i położnej i obie odpowiedzi były na tak :)
 
Hej. Ja od czwartku w szpitalu bo skurcze i plamienie. Niestety wczoraj miałam nagłe cc bo malutkiej spadalo tętno na skurczach. Samo cc tragedia, 3, ponad godzinę a bloku. No ale goje się.. Za to z malutką jest gorzej bo niby tylko późny wczesniak prawie donoszony a jednak nie trzyma cukru we krwi i nie chce jeść 😓. Jestem druga dobę na położnictwie i ryczę bo nie mogę jej mieć przy sobie.
Malutka urodziła się w 36+4 tc, waga 2450 g i 47 cm długości.
Dziewczyny próbujcie donosić ciąże jak najdłużej. Bo mój przykład pokazuje, że niby kilka dni przed 37 tc a jednak na to wpływ na rozwój dziecka.
Malutka ciągle na neonatologii, karmiona kroplówkami.
Nawet na chwilę mi jej nie przywieźli.
Wszystko się unormuje, naprawdę. Dobrze, że możesz być w szpitalu. Duża dziewczynka, da radę. Przyjdzie odpowiedni moment, to ukochasz, utulisz i powiesz jak bardzo się cieszysz, że jest cała i zdrowa 💓 Wiem, że boli - w środku, w sercu. Spróbuj podejść do tego jako coś, co trzeba po prostu przeczekać - dla córeczki. Utulam cię z całych sił!
 
Kochana, powiedz lekarzowi o tej cofce i zgadze. Ja swojej gin powiedzialam na poprzedniej wizycie to był 35tc. Wypisała mi receptę na nolpazę 20mg i powiedziała żebym raz dziennie brała. Wzięłam na wieczór i w nocy nie wiedzialam co to zgaga! A tak się cholernie męczyłam wcześniej że spać się nie dało....
Właśnie moja lekarka wie, bo ja zgagę mam od drugiego trymestru. Zaproponowała Renne i spoko, pomagał, ale obecnie pomaga na jakiś czas tylko, a jest coraz gorzej. Dobrze, powiem jej. Przydałoby mi się spać w bardziej ludzkiej pozie, a nie jak smoczyca poskręcana, zawinięta z milionem podtrzymywaczy
 
Dziewczyny mam może i głupie pytanie ale naszły mnie wątpliwości. Czy do porodu mogę mieć pomalowane paznokcie u stop? Mam zrobiony pedicure i teraz zaczęłam się zastanawiać czy nie powinnam usunąć żelu. Wiem, że u rąk nie mogą być pomalowane, ze względów bezpieczeństwa ale u stóp?
Wydaje mi się, że tak. Na patologii leżałam z dziewczyną z pomalowanymi paznokciami u stóp. W końcu poszła rodzić i nikt absolutnie nic jej nie mówił, nie przyczepiał się do paznokci. U rąk oczywiście nie miała.
 
reklama
Zależy od szpitala. Tam gdzie ja rodzę można mieć pomalowane u stóp i u rąk. Najlepiej zadzwoń i się zapytaj żeby była jasna sprawa :) ja pytałam się lekarza prowadzącego i położnej i obie odpowiedzi były na tak :)
A to w szoku jestem ze u rąk pozwalają 😱. Chyba, że liczą się z tym, że w razie czego zmyją. Ale hybrydy czy żelu to nie ma przecież szans.
 
Do góry