reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej, kochane :) ja dziś mam już 32+ 1 a z moim najlepszym przyjacielem pessarem od 28 :) wczoraj byłam na wizycie u mojej Pani Doktor :) według USG młody ma już 2100 ( 3 razy lekarz robił pomiary bo nie wierzyła że aż tyle przybył na wadze) pessar trzyma swietnie- lepiej niż się spodziewałam bo wciągnął szyjkę 1,5 cm :) jeżeli mały obróci się za 3 tyg to wyciągamy pessar. Jeżeli nadal będzie ułożony miedniocowo- siedzi po turecku ( a że jest duży to ciężko z tym będzie) to czeka mnie cesarka :/ podobnie jak wy po założeniu pessara miałam dziwne uczucie 2 tyg i przez tydzień plamilam. Teraz się cieszę już z każdego dnia do przodu bo coraz bardziej wierzę że będzie wszystko ok :) życzę wam tego szczerze :)
 
reklama
Hej, kochane :) ja dziś mam już 32+ 1 a z moim najlepszym przyjacielem pessarem od 28 :) wczoraj byłam na wizycie u mojej Pani Doktor :) według USG młody ma już 2100 ( 3 razy lekarz robił pomiary bo nie wierzyła że aż tyle przybył na wadze) pessar trzyma swietnie- lepiej niż się spodziewałam bo wciągnął szyjkę 1,5 cm :) jeżeli mały obróci się za 3 tyg to wyciągamy pessar. Jeżeli nadal będzie ułożony miedniocowo- siedzi po turecku ( a że jest duży to ciężko z tym będzie) to czeka mnie cesarka :/ podobnie jak wy po założeniu pessara miałam dziwne uczucie 2 tyg i przez tydzień plamilam. Teraz się cieszę już z każdego dnia do przodu bo coraz bardziej wierzę że będzie wszystko ok :) życzę wam tego szczerze :)
Super! 32 tydzień to już z górki 😁 😍 trzymam kciuki żeby jeszcze maluch się obrócił :)
 
Hej dziewczyny i jak się czujecie? Ja mam dzisiaj wizytę kontrolną i jestem ciekawa co mi lekarz powie .. czy oni po USG i badaniu widzą, czy jest szansa na donoszenie? Czy tego raczej nie da się ocenić? Póki co każdy lekarz mówi proszę odpoczywać. Już zaraz będę wchodzić w trzeci trymestr i chyba skończy się lajcik. Już mnie zaczyna wszystko boleć. Jeszcze tylko zgaga i duszności i będę miała komplet :D

Ja po ostatniej wizycie w tamtym tygodniu u swojego lekarza (31tc) dowiedziałam się, ze na razie jest ok, a co będzie dalej nie wie. Wydaje mi się, ze nawet w ciążach niepowikłanych tez nigdy nic nie wiadomo… 3 trymestr jest cięższy, zaczęły mi się mdłości, ucisk w żołądku, ból krocza nieraz i pachwin, średnio u mnie z jedzeniem, a przy takich upałach jeszcze gorzej… Ale aby do przodu. Nie martw się, wszystko będzie dobrze 🥰
 
Ja dziś byłam w szpitalu celem kwalifikacji do CC (u mnie dziś 34+6). Najpierw miła młoda Pani Doktor umówiła mi termin przyjęcia na 2.08, a potem uznała, że jednak jeszcze dopyta się czy aby na pewno nie powinni mi wcześniej zdjąć szwu (mój lekarz zdecydował, że szew powinien zostać zdjęty w czasie CC) 🙄 I dupa. 19.07 idę do szpitala na kilka dni na zdjęcie szwu i obserwacje. Jeśli nic się nie zacznie dziać po zdjęciu to wypuszcza mnie do domu i wrócę na CC w sierpniu 🙄 Jestem przerażona, że nie dotrwam.
 
Dziewczyny ja jestem zalamana... znowu jestem pod stalym KTG...dlatego ze zdarzaja sie kilkusekundowe zwolnienia...ale polozna mowila ze zdarzaja sie bo np.dziecko zaciska pepowine...ale trafil mi sie taki lekarz ze zapisy musza byc idealne a przeciez nie da sie tak zeby byly idelane...
 
Dziewczyny ja jestem zalamana... znowu jestem pod stalym KTG...dlatego ze zdarzaja sie kilkusekundowe zwolnienia...ale polozna mowila ze zdarzaja sie bo np.dziecko zaciska pepowine...ale trafil mi sie taki lekarz ze zapisy musza byc idealne a przeciez nie da sie tak zeby byly idelane...

Umęczysz się i zestresujesz, a tego w naszym przypadku trzeba unikać. Nie rozumiem tego zeby cały dzień leżeć pod ktg. Jeśli miałabyś skurcze to badają i chcą być na bieżąco ale jeśli nic się nie dzieje…. No chyba, ze masz skurcze ?
 
Nie mam skurczy...mialam zakladany peesar w czwartek, po nim troche plamienia i zostalam..a ze trafila sie lekarz ze musi byc zapis idealny to nie wyjde... bo rozne tetno wychodzi... musze napic sie melisy...
 
Ale bardzo spada to tętno?
Wiesz to sekundy 100, 80 czasem zlapie 70...i potem znowu rosnie🤷‍♀️ przed chwila znowu mnie odlaczyli i 6x1 h w ciagu doby ma byc... nie wiem chyba takie zwolnienia moga byc pempowinina itp.czasem tez ponad 160 ale maly jest ruchliwy...juz taka zestresowana jestem...ze nie moglam powstrzymac łez 🙁poprosilam tez o czopek scopolan bo myslalam ze cala noc będę podpieta a czulam taki "wzdety" brzuch..mam nadzieje ze nie zaszkodzi...
 
reklama
Wiesz to sekundy 100, 80 czasem zlapie 70...i potem znowu rosnie🤷‍♀️ przed chwila znowu mnie odlaczyli i 6x1 h w ciagu doby ma byc... nie wiem chyba takie zwolnienia moga byc pempowinina itp.czasem tez ponad 160 ale maly jest ruchliwy...juz taka zestresowana jestem...ze nie moglam powstrzymac łez 🙁poprosilam tez o czopek scopolan bo myslalam ze cala noc będę podpieta a czulam taki "wzdety" brzuch..mam nadzieje ze nie zaszkodzi...

A w którym tygodniu jesteś ?
 
Do góry