reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
U nas nadal brak zebow. Jak robil wiecej kupek i byl mega marudny plus nie chcial jesc. Jadl prawie o polowe mniej mleka to pediatra kazala zrobic mocz bo moglo to byc zakazenie. Na szczescie mocz wyszedl dobrze a potem nagle zaczal jesc i zaden zab nie wyszedl. Nie mielismy temoeratury podwyzszonej a jak u was jest to lepiej mocz zrobic. Nawet gdyby to sie okazal tylko zab to lepiej zrobic niz zeby wdalo sie zakazenie :) u nas chrupki wcina, probowal owocki w kawalkach i na razie sie bawi ale taka kolej rzeczy
Staram się w słupkach podawać dość przygotowany ryż, kasze itp ale tego nie blenduje. Bardzo boję się tych kawałków 🤦‍♀️
 
Po ile gram zjadają wasze dzieci zupki, owoców i ile mleczka piją na porcję?
Nie kontroluję ile je normalnego jedzenia, nie zmuszam też jak nie ma ochoty. Czasem zje cały jogurt i pół banana lub cała miskę owsianki a czasem nawet nie otworzy buzi. Ostatnio zjadł 4 ziemniaczki i kurczaka gdzieś wielkości dłoni, a wczoraj nawet nie tknął zupy 😤

A mleko to zależy ile zje posiłków stałych. W dzień około 4x po 120-150ml, a w nocy 2x po 120.
 
A dajecie tylko kawałki czy miksujecie? Ja to jestem przewrażliwiona osoba i się boję że się zadławi 🙈 może to przez moją pracę w domu pomocy gdzie nieraz dusi się różnymi rzeczami i czasem nawet skończyło się bardzo źle 😐 niby brokuła marchewkę banana chrupki czy kawałek bułeczki jej daje. Ale resztę rozdrabniam🙈
 
A dajecie tylko kawałki czy miksujecie? Ja to jestem przewrażliwiona osoba i się boję że się zadławi 🙈 może to przez moją pracę w domu pomocy gdzie nieraz dusi się różnymi rzeczami i czasem nawet skończyło się bardzo źle 😐 niby brokuła marchewkę banana chrupki czy kawałek bułeczki jej daje. Ale resztę rozdrabniam🙈
Blenduję jeszcze wszystko
 
Ja blenduje ale proponuje tez kawalki. Tylko ze on sie nimi bawi. Na razie nie wklada do buzi nic oprocz chrupka. Moj wypija 5x120 i w nocy 150. Czasami na noc robie 150 jak zjadl mniej stalych w ciagu dnia. Nie wiem ile zjada gramow bo nie waze tego co mu robie ale zjada tak: kaszka z 100 ml wody plus owoce do tego np 1/3 banana i 8 borowek okolo. Na obiad jutro bedzie mial pol ziemniaka 2 rozyczki brokula i kosteczke indyka. Na przekaske chrupek albo kilka lyzeczek vege jogurt. Jak je sloiczek to jakos 125 g zjadal na obiadek
 
A dajecie tylko kawałki czy miksujecie? Ja to jestem przewrażliwiona osoba i się boję że się zadławi 🙈 może to przez moją pracę w domu pomocy gdzie nieraz dusi się różnymi rzeczami i czasem nawet skończyło się bardzo źle 😐 niby brokuła marchewkę banana chrupki czy kawałek bułeczki jej daje. Ale resztę rozdrabniam🙈
Ja daje kawałki, papkami mi pluje i nie chce jeść - musi czuć że coś gryzie 😂
Nawet musu nie zawsze chce i woli np cała borówkę czy banana
 
Ja blenduje ale proponuje tez kawalki. Tylko ze on sie nimi bawi. Na razie nie wklada do buzi nic oprocz chrupka. Moj wypija 5x120 i w nocy 150. Czasami na noc robie 150 jak zjadl mniej stalych w ciagu dnia. Nie wiem ile zjada gramow bo nie waze tego co mu robie ale zjada tak: kaszka z 100 ml wody plus owoce do tego np 1/3 banana i 8 borowek okolo. Na obiad jutro bedzie mial pol ziemniaka 2 rozyczki brokula i kosteczke indyka. Na przekaske chrupek albo kilka lyzeczek vege jogurt. Jak je sloiczek to jakos 125 g zjadal na obiadek
U mnie podobnie głównie papki z całych owoców to tylko malina inne wypluwa a obiadki gotuje na dwa dni tak ok mały słoiczek czasem zje wszystko a czasem nie dodatkowo do obiadku wypija 60 ml mleka Mój szkrab nie lubi kaszek smakowych woli oddzielnie kaszke I oddzielnie owoce zastanawiam się nad podawaniem tego co my jemy ale żeby miał więcej zębów a nie tylko dwa jogurtu jeszcze nie podawałam nie wiem czy nie za wcześnie na przetwory mleczne?
 
reklama
U mnie podobnie głównie papki z całych owoców to tylko malina inne wypluwa a obiadki gotuje na dwa dni tak ok mały słoiczek czasem zje wszystko a czasem nie dodatkowo do obiadku wypija 60 ml mleka Mój szkrab nie lubi kaszek smakowych woli oddzielnie kaszke I oddzielnie owoce zastanawiam się nad podawaniem tego co my jemy ale żeby miał więcej zębów a nie tylko dwa jogurtu jeszcze nie podawałam nie wiem czy nie za wcześnie na przetwory mleczne?
Ja tez mu gotuje na 2 dni :) a czasem jak mi za duzo wyjdzie to jedna porcje zamroze i mam na czarna godzine ;) ja podaje tak jak pisalam bio vege jogurt. Mamy uczulenie na bmk wiec nawet nie moglabym mlecznego ;) ten jogurt jest z kokosa i maly zajada go az mu sie uszy trzesa! Polecam :) w lidlu sa i czesto na promocji
 
Do góry