reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny,
Czy któraś używała laktatorów Neno Bella?
Czytam o nim same bardzo dobre opinie i zastanawiam się czy nie kupić tego modelu...
 

Załączniki

  • E324B211-DC3A-48AD-831B-06177D295217.png
    E324B211-DC3A-48AD-831B-06177D295217.png
    61,6 KB · Wyświetleń: 55
reklama
Nie wiecie czy teraz robią każdej kobiecie lewatywę przed porodem? Trochę mnie to przeraża, ale z drugiej strony chyba chciałabym, żeby mi ją zrobili. Ma któraś z Was doswiadczenie w tej materii? Jest tak strasznie jak brzmi czy da się przeżyc i ile to trwa?
 
Nie wiecie czy teraz robią każdej kobiecie lewatywę przed porodem? Trochę mnie to przeraża, ale z drugiej strony chyba chciałabym, żeby mi ją zrobili. Ma któraś z Was doswiadczenie w tej materii? Jest tak strasznie jak brzmi czy da się przeżyc i ile to trwa?
Ja przed porodem naturalnym ani przed cc nie miałam. Cesarka była nieplanowana, więc nie mieli jak. Jeśli chodzi o naturalny to ja sama naturalnie się oczyściłam. 3h biegunki i wymiotów. Zabrali mnie na porodowke, biegunka przeszła, ale wymiotowalam aż do partych. Tak często się dzieje jak rozwarcie bardzo szybko postępuje.
 
Nie wiecie czy teraz robią każdej kobiecie lewatywę przed porodem? Trochę mnie to przeraża, ale z drugiej strony chyba chciałabym, żeby mi ją zrobili. Ma któraś z Was doswiadczenie w tej materii? Jest tak strasznie jak brzmi czy da się przeżyc i ile to trwa?
My na szkole rodzenia poruszaliśmy ten temat. I nie robią wszystkim, mozna w planie porodu napisać czy się chce czy nie. Ale moja położna mówiła że jeśli wcześniej się nie mialo to ona raczej odradza. Bardziej mówiła że można w domu użyć czopka glicerymowego jeśli są jakieś problemy.
 
Dziewczyny a jak to jest z rozmiarówka?
Ja mam sporo ciuszków z Lidla i Hm. Hm ma niby zawyzona rozmiarówke, a jak lidl?
Najwięcej mam ubranek 62-68, nie wiem czy na 56 coś takieo typowego będę miała, czy właśnie zawyzone.
Mam lidlowe 50-56 ale nie wiem jak wypada rozmiarowo. Może ktoś coś poradzi?
Chciałabym kupić jakieś dwa komplety typowo na 56 ;)
lidl ma zawyzona rozmiarowke, na pewno o 1 rozmiar
 
Nie wiecie czy teraz robią każdej kobiecie lewatywę przed porodem? Trochę mnie to przeraża, ale z drugiej strony chyba chciałabym, żeby mi ją zrobili. Ma któraś z Was doswiadczenie w tej materii? Jest tak strasznie jak brzmi czy da się przeżyc i ile to trwa?
Ja 7 lat temu mialam. Poród siłami natury. Nie kojarzę opcji wyboru w tej kwestii. Jeśli chodzi o przeżycia- nic strasznego. Myślę, że to bardziej w naszej głowie siedzi, wstydliwy temat. Mnie wykonywała bardzo miła pielęgniarka. Mówiłam jej jakie to dla mnie krępujące. Dla nich to chleb powszedni. U mnie nie było mega efektu, bo nie jadłam od dnia poprzedniego, od obiadu. Trafiłam na patologię ciąży już po kolacji wg ich grafiku. A o 5 rano bylam na porodówce już. Właściwie niewiele mnie to oczyściło, bo nie było z czego. Zabieg bezbolesny. Pani wstrzykuje Ci płyn I musisz z nim poleżeć chwilę. Jak czujesz, że to już- idziesz do toalety.
Przy tak dużym parciu przy sn warto zrobić. Jeśli tym razem będę mieć poród sn to na pewno poproszę. Partner chce być przy porodzie, nie wyobrażam sobie jakiejś wpadki🙄
 
Ostatnia edycja:
Nie wiecie czy teraz robią każdej kobiecie lewatywę przed porodem? Trochę mnie to przeraża, ale z drugiej strony chyba chciałabym, żeby mi ją zrobili. Ma któraś z Was doswiadczenie w tej materii? Jest tak strasznie jak brzmi czy da się przeżyc i ile to trwa?
Ja mialam przed pierwszym porodem i teraz tez wole miec. Przec trzeba tak bardzo, ze wolalabym nie wyobrazac sobie co byloby gdybym nie miala lewatywy😉 ja az krzyknelam jak mi polozna "montowala" lewatywe, ale nie uprzedzila mnie jak bedzie a ja nigdy nie mialam. A co do planu porodu nikt nawet o niego nie zapytal, a akcja nie byla nagla, na spokojnie wszystkie formalnosci i procedury wykonywala polozna
 
Nie wiecie czy teraz robią każdej kobiecie lewatywę przed porodem? Trochę mnie to przeraża, ale z drugiej strony chyba chciałabym, żeby mi ją zrobili. Ma któraś z Was doswiadczenie w tej materii? Jest tak strasznie jak brzmi czy da się przeżyc i ile to trwa?
U nas położna mówiła, że można zrobić samemu w domu ( podobno są w aptece gotowe zestawy, nigdy nie robiłam więc nie wiem), a jeżeli nie w domu to zrobią jeżeli się chce przed porodem, wpisujesz w plan porodu . Ogólnie, że poleca, że to nic strasznego. Słyszałam też o dziewczynie, która nie wiedziała, że w ogóle robi się lewatywe i podczas porodu wyszło co nieco, niby położne głupie aluzje robiły z tego względu i mega nie profesjonalnie się zachowały.... Z drugiej strony też wolałabym żeby coś takiego mi się nie przytrafiło, nawet ze względu na męża, który będzie przy porodzie, nie fajna sytuacja. Też się boję właśnie lewatywy. A któraś z Was mogłaby napisać jak to wygląda jak robią w szpitalu? Jak szybko działa?
 
reklama
U nas położna mówiła, że można zrobić samemu w domu ( podobno są w aptece gotowe zestawy, nigdy nie robiłam więc nie wiem), a jeżeli nie w domu to zrobią jeżeli się chce przed porodem, wpisujesz w plan porodu . Ogólnie, że poleca, że to nic strasznego. Słyszałam też o dziewczynie, która nie wiedziała, że w ogóle robi się lewatywe i podczas porodu wyszło co nieco, niby położne głupie aluzje robiły z tego względu i mega nie profesjonalnie się zachowały.... Z drugiej strony też wolałabym żeby coś takiego mi się nie przytrafiło, nawet ze względu na męża, który będzie przy porodzie, nie fajna sytuacja. Też się boję właśnie lewatywy. A któraś z Was mogłaby napisać jak to wygląda jak robią w szpitalu? Jak szybko działa?
bardzo szybko, na izbie przyjec w toalecie byla lezanka, lezysz na boku, polozna robi swoje i wychodzi, Ty jak czujesz, ze juz wszystko, mozesz sie podmyc i wychodzisz. To bardziej krepujace niz bolesne
 
Do góry