reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

U mnie to może co najwyżej z kubka wypić w żłobku. Butelka jest passe od początku. Obaw więcej niż włosów na głowie mam. Jutro idę do żłobka na rozmowę i ogólnie tak obejrzeć z małą.
U nas też z butli średnio, ale próbuje go uczyc od kilku dni, podaję moje mleko raz dziennie, tak żeby się w miarę przyzwyczajał. Też mam mnóstwo obaw jak to będzie, no ale nie my pierwsze i nie ostatnie. Będzie dobrze :)
 
reklama
U nas na butelce więc przy cycki nie usypia ale w dzień nie zaśnie w łóżeczku. Śpi w wózku od wczesnej wiosny. Do tej pory usypialam ją na dworze ale teraz kiedy coraz chłodniej musiałam kombinować albo lżej ja ubrać i okryć grubszym kocem albo kurtka i rozpinanie potem żeby się nie zgrzała w domu. Od tygodnia zasypia w domu w wózku chwilę ja powtórzę i śpi. Na noc w łóżeczku ale muszę ją głaskać po pleckach.
W ogóle zaczęła się przestawiać z 3 drzemek na 2 w dzień
 
U nas od jakiegoś czasu z usypianiem dramat. W dzien usnie tylko w wozku lub aucie 🤦‍♀️ na rekach nie ma szans. A wieczorem ryk ze trzeba spac. Tylko wchodzę z nim do sypialni i juz jest placz. Z rak sie wyrywa, na lozku probuje zwiewać, masakra
 
Taki wiek 🤣🤣 a jak z jedzeniem?
Jedzenie od jakiegoś czasu bez zmian. Czyli cztery posilki plus mleko wieczorem i rano, nieduzo tego mleka ale nic nie poradze. Przez miesiac przybral 200g a na wczesniejszym wazeniu przez 3 tyg 700g 😂 A je tyle samo 🤔 Ale sie nie przejmuje, i tak nic nie zrobie. Je tyle ile mu potrzeba widocznie.
 
Jedzenie od jakiegoś czasu bez zmian. Czyli cztery posilki plus mleko wieczorem i rano, nieduzo tego mleka ale nic nie poradze. Przez miesiac przybral 200g a na wczesniejszym wazeniu przez 3 tyg 700g 😂 A je tyle samo 🤔 Ale sie nie przejmuje, i tak nic nie zrobie. Je tyle ile mu potrzeba widocznie.
Mój teraz przybrał tylko 300 g, a wcześniej przybierał 1 kg na miesiąc, więc chyba się ta waga stopuje w tym okresie. Mój jest z 25 to ma 7.5 miesiąca.
U nas za to słabo z rozszerzaniem diety. Co podajesz małemu, bo na nie mam pomysłu.
 
Mój teraz przybrał tylko 300 g, a wcześniej przybierał 1 kg na miesiąc, więc chyba się ta waga stopuje w tym okresie. Mój jest z 25 to ma 7.5 miesiąca.
U nas za to słabo z rozszerzaniem diety. Co podajesz małemu, bo na nie mam pomysłu.
Moj z 21 😁 U nas to rozszeranie to troche inaczej niz normalnie wyglada, odbylo sie w tempie ekspresowym 😅
Rano dostaje kaszke albo samą albo z owocami - banan, brzoskwinia lub jakis mus z tubki. Potem obiad - zupka ze sloiczka bo poki co domowe mu nie podchodzą. Na deser jest jogurt z owocami albo bieluch tez z owocami lub jakis sloiczkowy - owoce z jogurtem czy cos w tym stylu. Na kolacje kaszka. Nie jes zbyt roznorodnie, sama nie mam pomyslow na dania. On jeszcze papki je, ewentualnie z jakimis grudkami więc wybor niewielki.
 
Moj z 21 😁 U nas to rozszeranie to troche inaczej niz normalnie wyglada, odbylo sie w tempie ekspresowym 😅
Rano dostaje kaszke albo samą albo z owocami - banan, brzoskwinia lub jakis mus z tubki. Potem obiad - zupka ze sloiczka bo poki co domowe mu nie podchodzą. Na deser jest jogurt z owocami albo bieluch tez z owocami lub jakis sloiczkowy - owoce z jogurtem czy cos w tym stylu. Na kolacje kaszka. Nie jes zbyt roznorodnie, sama nie mam pomyslow na dania. On jeszcze papki je, ewentualnie z jakimis grudkami więc wybor niewielki.
Rozumiem. Ja zupełnie nie wiem co takiego maluchowi gotować.
 
reklama
Ja gotuję i daje to samo co sobie. Tylko bez soli i ostrego. Generalnie moja córka je już wszystko. Ja zaczęłam od papek i byłam załamana bo nic nie chciała jeść a ona po prostu tego nie tolerowała i od razu chciała kawałki.
Ja jem 1/2 posiłki dziennie, w dodatku bardzo niezdrowo, więc nie podam mu tego co sobie.
 
Do góry