reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Korzystając z tematu, napiszę, że moja przyjaciółka zdecydowała się na ciąże właśnie w wieku 40 lat. Okazało się jednak, że w tym wieku to nie jest już takie łatwe. Mieli po prostu z tym problem. Tak dla jasności, warto dodać, że już wcześniej mieli dziecko. Ponoć taki stan nazywa się niepłodnością wtórną. Z tego, co miałam okazję przeczytać, może mieć wiele przyczyn. Zaczynając właśnie od wieku, poprzez zaburzenia hormonalne, aż po nadwagę, czy też przyjmowanie leków, które mogą wpływać negatywnie na płodność. Wpływ może też mieć pogorszenie nasienia partnera. Co ważne, w takim przypadku trzeba upewnić się, że starania są w najlepszym momencie cyklu. W razie braku efektów nie ma w tym wieku, co czekać tylko należy udać się do odpowiednich specjalistów, którzy podpowiedzą stosowne badania i określą dalszą ścieżkę działań. Przyjaciółka wspominała mi, że w klinice InviMed, gdzie się właśnie udali, zrobili jej i jej mężowi odpowiednie badania i wszystko się już po nich wyjaśniło. Trochę czasu minęło, ale jest już w ciąży, a termin porodu ma za niedługo.
 
reklama
Jestem po wizycie😊 taka szczęśliwa ze wszystko jest ok. Ciąża się rozwija, to 9 tydzień. 2 cm Szczęścia. Pomalutku zaczynam wierzyć że to się może udać. Od razu wzięłam L4. Nie chcę się stresować.
A nawiązując do wpisu powyżej, to mimo mojego wieku, z obecnym partnerem zaszłam w ciążę przy pierwszej próbie. I nie mam żadnych dolegliwości...trochę mi dokuczają wzdęcia I zaparcia, ale i tak mniej niż na samym początku. Zero mdłości, migren, plamień, wyniki książkowe..tylko senność, ale od tego są drzemki😉 trochę się pocieszam ze to efekt rodzinnych genów. W moje rodzinie seniorzy dożywaja okolic 90-tki. Ja mając 43 lata wyglądam na 35🙈 może biologiczne jestem młodsza niż metrykalnie. Może to dobrze wróży dla zdrowia dziecka...W końcu przede mną badania prenatalne...
 
Jestem po wizycie😊 taka szczęśliwa ze wszystko jest ok. Ciąża się rozwija, to 9 tydzień. 2 cm Szczęścia. Pomalutku zaczynam wierzyć że to się może udać. Od razu wzięłam L4. Nie chcę się stresować.
A nawiązując do wpisu powyżej, to mimo mojego wieku, z obecnym partnerem zaszłam w ciążę przy pierwszej próbie. I nie mam żadnych dolegliwości...trochę mi dokuczają wzdęcia I zaparcia, ale i tak mniej niż na samym początku. Zero mdłości, migren, plamień, wyniki książkowe..tylko senność, ale od tego są drzemki😉 trochę się pocieszam ze to efekt rodzinnych genów. W moje rodzinie seniorzy dożywaja okolic 90-tki. Ja mając 43 lata wyglądam na 35🙈 może biologiczne jestem młodsza niż metrykalnie. Może to dobrze wróży dla zdrowia dziecka...W końcu przede mną badania prenatalne...
To super. W takim razie życzę kolejnych bezproblemowych miesięcy 😉
 
Jestem po wizycie😊 taka szczęśliwa ze wszystko jest ok. Ciąża się rozwija, to 9 tydzień. 2 cm Szczęścia. Pomalutku zaczynam wierzyć że to się może udać. Od razu wzięłam L4. Nie chcę się stresować.
A nawiązując do wpisu powyżej, to mimo mojego wieku, z obecnym partnerem zaszłam w ciążę przy pierwszej próbie. I nie mam żadnych dolegliwości...trochę mi dokuczają wzdęcia I zaparcia, ale i tak mniej niż na samym początku. Zero mdłości, migren, plamień, wyniki książkowe..tylko senność, ale od tego są drzemki😉 trochę się pocieszam ze to efekt rodzinnych genów. W moje rodzinie seniorzy dożywaja okolic 90-tki. Ja mając 43 lata wyglądam na 35🙈 może biologiczne jestem młodsza niż metrykalnie. Może to dobrze wróży dla zdrowia dziecka...W końcu przede mną badania prenatalne...

Szczesciara z Ciebie Rozdepko.
Duuuzo duzo zdrowia dla ciebie i dzidzi. Rosnijcie zdrowo!
 
reklama
Do góry