reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Jasne, ja tego w ogóle nie neguje, naprawdę! Myśle, ze jeśli ktoś się wkurza takimi postami to są dwie opcje :D Albo widział takich postów mase i dalej się pojawiają i to po prostu wkurza, ze dezinformacja dalej świetnie się roznosi, albo czuje taką obawe, ze zaraz pojawia się osoby mówiące „tak, tymianek zabija!” i rozpocznie się rozmowa bez końca z głupimi argumentami haha Stosowanie zasady „wszyskto z umiarem” ma totalny sens w ciazy. Oprocz surowych mięs i ryb, pleśniowych produktów, warzyw, których ktoś mógł nie umyć i alkoholu.
już mi się wszystko rozjaśniło 😊 dziękuję Ci pięknie @outofthebox 💖
 
reklama
Powiem tylko tak. Nie czytajcie za dużo. Szczególnie jak to wasza pierwsza ciąża bo na prawdę można oszaleć przez to. A jeszcze jakieś 8 miesięcy przed wami a później okres karmienia który tez nie jest łatwy jeżeli chodzi o czytanie wolno/ nie wolno.
Ja rozumiem czytanie czy wolno mi wziąć np paracetamol bo boli mnie głowa ale bez przesady żeby czytać o przyprawach 🙈
 
A co do piwa 0 ,czyli bez alkoholu to piłam w ciąży. Piwo zero to nie alkohol tylko trzeba sprawdzać etykiety;) teraz nie będę pić ale przez wzgląd na nadwagę.

Mnie ogarnia wzrusz bo 3 lata temu zaczęła się moja przygoda z porodem :D
Przenosilam.pierwsza córkę 10 dni . Urodziłam ją 19 września po długim porodzie naturalnym cięciem cesarskim ;)

Bolało w cholerę,bo bole miałam.z krzyża, ale to był piękny czas :))
Jutro świętujemy z rodziną:)
 
A co do piwa 0 ,czyli bez alkoholu to piłam w ciąży. Piwo zero to nie alkohol tylko trzeba sprawdzać etykiety;) teraz nie będę pić ale przez wzgląd na nadwagę.

Mnie ogarnia wzrusz bo 3 lata temu zaczęła się moja przygoda z porodem :D
Przenosilam.pierwsza córkę 10 dni . Urodziłam ją 19 września po długim porodzie naturalnym cięciem cesarskim ;)

Bolało w cholerę,bo bole miałam.z krzyża, ale to był piękny czas :))
Jutro świętujemy z rodziną:)
to gratulacje 😘
Właśnie widziałam dzisiaj w Lidlu wino bezalkoholowe ale na etykiecie nie było 0% tylko mniej niż 0,5% więc to już dla mnie odpada całkowicie. A szkoda bo wino uwielbiam 😂
Piwko zero spoko, nawet smakuje ale ogólnie nie przepadam za piwem 😊
 
@nutka83 czyli kp w ciąży też?
Ja właśnie tak mam teraz.
Tak 😊 poprzednim razem karmiłam do 16 tc i mała sama się odstawiła. Tylko nie wiem czy to przez stres straciłam pokarm czy po prostu przestało jej smakować. Teraz też mam nadzieję na samoodstawienie bo jakoś trudno mi sobie wyobrazić abym to ja miała zakończyć. A ile już ma twój dzieciaczek?
Dziewczyny, nadrobię później ale mam bardzo szybkie pytanie.. Ograniczacie jakieś przyprawy gotując? Wyczytałam że tymianek, rozmaryn, cynamon, kurkuma są nie wskazane.. Jak to u Was wygląda? Uwielbiam gotować i się przeraziłam że nic nie mogę dodawac do dań... 😔
To tak jak ze wszystkim odrobina na pewno nie zaszkodzi, przecież na kilogramy tego nie stosujesz 😂 Zanim odpisałam to widzę że już mała burza się zrobiła, ale już wszystko wyjaśniły dziewczyny. A i lepiej pytać tutaj niż czytać w internatach, jednak doświadczenie życiowe kobiet i mam nie raz jest lepsze od naukowca😊
 
Powiem tylko tak. Nie czytajcie za dużo. Szczególnie jak to wasza pierwsza ciąża bo na prawdę można oszaleć przez to. A jeszcze jakieś 8 miesięcy przed wami a później okres karmienia który tez nie jest łatwy jeżeli chodzi o czytanie wolno/ nie wolno.
Ja rozumiem czytanie czy wolno mi wziąć np paracetamol bo boli mnie głowa ale bez przesady żeby czytać o przyprawach 🙈

To akurat prawda. Czytanie prowadzi tylko do nakręcania się. Ja im mniej czytam tym lepiej się czuję :)
Nawet jak się czyta o ryzyku poronienia, czy o szansie na zajście w ciążę w kolejnych grupach wiekowych to dalej w Polsce, w artykułach powielają jakieś straszne newsy sprzed lat. Tu akurat udałam się do źródeł, żeby się uspokoić i potem porzuciłam internet na rzecz prania ;)
 
Jest wino 0,0% w biedrze, Mionetto 😊
 

Załączniki

  • IMG_20210913_164344.jpg
    IMG_20210913_164344.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 50
reklama
Do góry