reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg w 1 tyg.

jul252

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Styczeń 2021
Postów
711
Cześć dziewczyny. Potrzebuję opinii. Wyszła mi dziś beta 19.3 (jutro termin spodziewanej miesiączki). Robiłam dziś bo byłam wczoraj u gin i mam plamienia i zaleciła mi dziś zrobienie testu żeby w razie czego od razu zacząć brać progesteron. Rano wyszła bardzo blada kreska na teście więc poszłam na betę i wynik 19.3. Wg mądrego wujka google wynik pozytywny to powyżej 5. Powinnam zacząć brać ten progesteron, jak myślicie ten wynik jest ok czy za niski żebym była w ciąży?
 
reklama
Po pierwsze na pewno nie jest to pierwszy tydzień. A po drugie na wynikach są normy podane, musisz zerknąć. Zadzwoń do lekarza i lepiej dopytaj.
 
Cześć dziewczyny. Potrzebuję opinii. Wyszła mi dziś beta 19.3 (jutro termin spodziewanej miesiączki). Robiłam dziś bo byłam wczoraj u gin i mam plamienia i zaleciła mi dziś zrobienie testu żeby w razie czego od razu zacząć brać progesteron. Rano wyszła bardzo blada kreska na teście więc poszłam na betę i wynik 19.3. Wg mądrego wujka google wynik pozytywny to powyżej 5. Powinnam zacząć brać ten progesteron, jak myślicie ten wynik jest ok czy za niski żebym była w ciąży?
Każdy wynik powyżej 5 oznacza ciąże ,możesz zacząć brać progesteron . Twój wynik oznacza wczesna ciąże , natomiast musisz zbadać za 48h przyrost bety i będziesz mieć pewność .
 
Cześć dziewczyny. Potrzebuję opinii. Wyszła mi dziś beta 19.3 (jutro termin spodziewanej miesiączki). Robiłam dziś bo byłam wczoraj u gin i mam plamienia i zaleciła mi dziś zrobienie testu żeby w razie czego od razu zacząć brać progesteron. Rano wyszła bardzo blada kreska na teście więc poszłam na betę i wynik 19.3. Wg mądrego wujka google wynik pozytywny to powyżej 5. Powinnam zacząć brać ten progesteron, jak myślicie ten wynik jest ok czy za niski żebym była w ciąży?
Tygodnie liczy się od poprzedniego okresu wiec nie 1 tydzień a raczej 4 tydzień
 
Wszystko zależy od tego kiedy była owulacja. Wynik pojedynczy nic Ci nie powie czy jest ok. Zrób ponownie badanie po 48 h. I bierz progesteron.
 
Tygodnie liczy się od poprzedniego okresu wiec nie 1 tydzień a raczej 4 tydzi

Tygodnie liczy się od poprzedniego okresu wiec nie 1 tydzień a raczej 4 tydzień
No tak tak ale na logikę to beta mi się nie pojawiła jeszcze przed stosunkiem ☺️ dziękuję bardzo za wszystkie porady dziewczyny :) biorę progesteron i powtórzę badanie
 
No tak tak ale na logikę to beta mi się nie pojawiła jeszcze przed stosunkiem ☺️ dziękuję bardzo za wszystkie porady dziewczyny :) biorę progesteron i powtórzę badanie
Ale w jaki sposób beta miała się pojawić przed stosunkiem? Jaka tu logika? Raczej jej brak. Ciążę liczy się od dnia ostatniej miesiączki, to wszystko.
 
Ale w jaki sposób beta miała się pojawić przed stosunkiem? Jaka tu logika? Raczej jej brak. Ciążę liczy się od dnia ostatniej miesiączki, to wszystko.
Tak, właśnie to piszę że ciążę liczy się od dnia miesiączki i zgadzam się tu z tymi 4 tygodniami ale beta mi się mogła pojawić dopiero po zagnieżdżeniu prawda? Czyli nie powinnam chyba patrzeć na normy z 4 tygodnia?
 
reklama
Tak, właśnie to piszę że ciążę liczy się od dnia miesiączki i zgadzam się tu z tymi 4 tygodniami ale beta mi się mogła pojawić dopiero po zagnieżdżeniu prawda? Czyli nie powinnam chyba patrzeć na normy z 4 tygodnia?
Ciąże się tak liczy i badanie bety również tak się liczy . Poza tym na wynikach które otrzymałaś powinnaś mieć widełki które zaczynaja się również od 3 lub 4 tyg . Przykładowo :
5–50 mlU/ml – do 3. tygodnia ciąży,
5-426 mlU/ml - około 4. Tygodnia
 
Do góry