reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Udało mi się dostać na jutro do ginekologa🤗
Niewiem czy tylko ja mam taki problem, a może któraś miała w innej ciąży i mi podpowie, otóż od wizyty 2 grudnia (u innego gina) zauważylam prawie codziennie śluz (nie nazwałabym tego plamieniem, bo pojawia się raczej jednorazowo popołudniu) w kolorze beżowym/jasno brązowym. Nie ma tam krwi, ani brzuch mnie nie boli przy tym. Zastanawiam się co to może być 🤔
Tez miałam 2 lub 3 razy taki ale w aplikatorze od luteiny i raz na papierze. Wystraszyłam się od razu do leżenia i póki co więcej się nie powtórzyło ale teraz ciagle sprawdzam papier jak jestem w toalecie. Zapytam gina ale dopiero za tydzień mam wizytę
 
reklama
Kąpiel w wannie z ciepłą (nie wrzącą) wodą w 11 tygodniu. Za czy przeciw?
Wszystko zależy ile ta ciepła woda ma stopni, w internecie znalazłam informację, że powyżej 37 stopni Celsjusza temperatura ciała kobiety wzrasta i może być to niebezpieczne dla płodu. Ogólnie gorące kąpiele nie są zalecane przez okres całej ciąży. Ja uwielbiam wylegiwać się w gorącej wannie, ale teraz zmieniłam taktykę i najpierw nagrzewam mocno łazienkę i kąpię się w letniej wodzie lub biorę prysznic.
 
Nie dawało mi spokoju to, ze dziś jestem 8+4, wizytę mam 22go grudnia i wtedy będę 10+3, a lekarz nic o prenatalnych nie wspomniał. Ponadto 22go mnie Pani w recepcji zapisała na konsultacje bez usg.

Zadzwoniłam powiedziałam żeby mi zmieniła 22go na usg i pogadałam z nia trochę. Zapisała mnie 5 stycznia na prenatalne i wtedy będę mogła Pappa ewentualnie zrobić, a 22go omowie to z lekarzem. Dobrze, ze zadzwoniłam bo terminów już nie było.
We wtorek jak wyszłam od lekarza to tez mega się zdziwiłam ze nie wspomniał o prenatalanych. A zaczęłam 7 tydzień. Ale jestem umówiona z nim za 3 tygodnie i mam nadzieje ze wtedy się z nim ugadam. Moj ginekolog ogólnie specjalizuje się w prenatalnych i nie wiem czy on poprostu tego nie zrobi na zwykłej wizycie…
 
Z tego co pamiętam min 15 (ma być bliżej połowy /górnej granicy normy)
Kurczę to chyba zależy też od norm danego laboratorium, ale moje FT4 jest takie:
Screenshot_20211209_185407.jpg
 
Cześć 8-)
Ja też dzisiaj mam gorszy dzień, ale ogólnie to od początku ciąży mam takie dni łóżkowe, że czasem muszę leżeć pół dnia, a czasem cały, bo tak źle się czuję.
Też mam dziś silny ból w podbrzuszu, ale czytałam że to może być nacisk na narządy, wszystkie się przesuwa, macica powiększa itd. że o ile ból / skurcze nie są regularne to wszystko w normie.
Trochę mnie to uspokaja, ale i tak każde bóle mnie trochę niepokoją :-) też tak macie?
U mnie też na szczęście nie jest to ciągły ból i po odpoczynku przechodzi. Widocznie taki urok ciąży, potrzebujemy więcej odpoczynku. Nasze ciało przechodzi teraz wiele zmian, a my powinnyśmy się tym cieszyć i się nie zamartwiać. Już niedługo będziemy tulić nasze skarby 🤗
 
reklama
Do góry