reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

reklama
Zaczynacie może rozszerzanie diety Maluchów? My dostaliśmy zielone światło od pediatry i zastanawiam się od czego zacząć
Ja jestem team po 6 miesiącu, bo moje dziecko w ogóle nie wykazuje oznak gotowości. Polecam Alaantkowe blw - tam jest mnóstwo wskazówek, nie tylko do blw. Zaczyna się zazwyczaj od warzyw, bo dzieci bardziej lubią słodkie smaki i po owocach mogą płuc brokulem ;). No i najlepiej po kolei, żeby w razie czego wiedzieć, co uczulilo :)
 
Też miałam czekać do końca 6 miesiąca ale pediatra zasugerowała, że można już próbować.
A Wasze Maluchy już przekręcają się same na brzuszek? My cały czas walczymy o to
 
Też miałam czekać do końca 6 miesiąca ale pediatra zasugerowała, że można już próbować.
A Wasze Maluchy już przekręcają się same na brzuszek? My cały czas walczymy o to
Niestety pediatrzy najczęściej nie uaktualniają swojej wiedzy w tym zakresie. Ale to zależy od dziecka, jedno wykaże gotowość wcześniej inne później. Moja córka np jest dosyć sztywna, ale nie ma mowy nawet o siedzeniu z podparciem na czas posiłku, a wszystko co wkładam do buzi (np łyżeczkę z lekiem) od razu wypycha językiem. Nie jest też zainteresowana jedzeniem. Także nie widzę powodu żeby się spieszyć, zresztą ja zdecydowanie wolę opcje karmienia cyckiem/butelka niż łyżka i to gotowanie, przygotowanie, mycie, pranie... Oj nie spieszy mi się 🤣
A co do obrotów, to u nas jakieś pierwsze się zdarzyły, ale jest jeszcze czas. Mamy też rehabilitacje z powodu lekkiej asymetrii i onm w brzuchu co na pewno nie ułatwia :)
 
Też miałam czekać do końca 6 miesiąca ale pediatra zasugerowała, że można już próbować.
A Wasze Maluchy już przekręcają się same na brzuszek? My cały czas walczymy o to
Mój jeszcze nie, ale to jeszcze chyba za szybko, bo dopiero 4 miesiące skończy za tydzień. Jednak już dość mocno próbuje i cały się przemieszcza po obwodzie, więc najbezpieczniej jest na podłodze 🙂. Ja będę rozszerzać dietę po 6m.z. i bardzo się tego boję 😐 Niestety mój synek od początku miał bardzo sucha i łuszcząca się skórę. Teraz wyszlo uczulenie na buźce i rączkach. Odstawiłam nabiał, jajka i czekoladę u siebie, gdyż karmię tylko piersią. Czekam na reakcję, być może jeszcze gluten będę musiała wywalić z menu swojego. Trochę mi smutno, bo święta a ja na takiej diecie, że nic prawie nie można jeść.... Ale zdrowie dziecka dla mnie najważniejsze.
 
Ja sie troche martwie bo moja dzis skonczyla 4 miesiace i dopiero raz przekrecila sie na boczek. Niepokoi mnie tez to, ze dosc mocno sie zaczela prezyc, na rekach prostuje sie i napina jak struna. Albo wygina sie jak do mostka. We wtorek idziemy do fizjo.
 
Mój niedługo skończy 4 msce i nie przekręca się . Coś tam próbuje ale z marnym skutkiem. Bylismu u fizjo i stwierdziła że ma za słaba główkę i brzuszek więc mamy ćwiczyć w domu. Al idzie to ciężko ;) mały nie chce współpracować, kręci się , śmieje, także zobaczymy coś dalej. Główkę niby trzyma już sam ale nie podnosi. Myślałam że ma jeszcze czas.
A co do diety to ja wogole nie boje więc na razie mi się nie spieszy :)
 
Jeśli chodzi o przekręcanie to ostatnio pytałam o to fizjoterapeutę i dopiero w 6 miesiącu jest na to czas. Mi podobnie do rozszerzenia diety w ogóle się nie spieszy bo to jest masakra, pranie sprzątanie gotowanie 😀
 
reklama
Do góry