reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Wrocławia

dzięki za pomoc z skorzystam z tego :-) dziewczyny z tego co widzę po suwaczkach to niedługo będziecie rodzić jakie szpitale wybralyście ja na Kamińskiego choć nie jestem tego taka pewna !!mam duże obawy :-(

według Twojego suwaczka jeszcze masz trochę czasu na przemyślenia co do szpitala... nie bedziesz rodzić latem, kiedy to porodówki we Wrocawiu po kolei sie zamykają. Teraz jest generalnie baby boom,a remonty powodują jeszcze większe tłumy i problemy z łóżkami, chociaż jak masz akcję porodową i Ciebie nie chca przyjąć wwtedy trzeba na piśmie prosic informację,ze Cię nie moga przyjąć i słyszałam,ze jak tak zrobisz, to nie maja odwagi odesłać, bo biora wtedy odpowiedzialność zato co sie z Tobą dzieje, do znalezeinia kolejnej placówki...ale czy tak jest w każdej sytuacji to nie wiem...

ja chciałam rodzic na Brochowie, gdyby nie remont. Boje sie,ze Staś szybciej bedzie chciał przyjść na świat,a ja np. zapłacę za poród rodzinny i sie nastawię na brochów,a trzeba bedzie szukać innego szpitala ( Brochów jest zamknięty do 19 lipca), a napewno czego bym nie chciała wtedy przeżywać to poszukiwania wolnego łózka po całym Wrocławiu. W związku z tym wybrałam poród w Oławie. Musze w tym tygodniu lub na początku przyszłego pojechać i zobaczyć, ale dużo pozytywnych słów słyszałam o tej porodówce... co prawdę nie ma tam oddziału, gdzie mozna ratowac zycie dziecka, wiec jak ciaża jest zagrożona lub dziecko ma jakąś wadę ujawnioną przed porodem to lepiej tam nie jechać rodzić...

w tej sytuacji czy sie podoba czy nie najlepiej jest rodzić na Dyrekcyjnej, gdyż tam jest najlepszy sprzęt ratujący zdrowie i zycie dziecka.położna z Brochowa mówiła,ze jak dziecko ma poważną wadę lub cos u sie powaznego stało podczas porodu, to oni tez dziecko na Dyrekcyjną wiozą.

Duzo pozytywów słyszałam o Kaminskiego. Tam też mozna rodzić w wodzie ( odpłatna usługa), można miec poród rodzinny.

Nic nie wiem o Klinikach. Kiedyś moja koleżanka tam rodziła, bo miała tam lekarza, a miała cc. Słyszałam,ze tam zawsze sa tłumy studentów - praktykantów, którzy uczestniczą w obchodach i sa przy niektórych zabiegach. Wiem,ze na kims musza sie uczyć,ale... poza tym mozesz niby sie nie zgodzić,ale rzadko sie pytają tylk przychodza tłumem... Jak kogoś to nie rusza, to spoko...

o Olesnicy nic nie słyszałam, w ogóle...
z podwrocławskich placówek chwala również Trzebnicę.

Jeżeli chodzi o rodzenie pod Wrocławiem to wydaje mi sie,ze powinno sie ocenić ile moze zając podróz do takiej placówki, ja mieszkam w Siechnicach i do Oławy pewnie szybciej dojadę, jak na Brochów, mimo,ze odległość jest mniej wiecej taka sama, ale na wjeździe do Wrocławia zawsze sa korki. Nie wyobrażam sobie,ze miałambym jechac do Trzebnicy- najpierw miałam dojechać do Wrocławia , potem cały Wrocław i jeszcze do Trzebnicy... gdybym mieszkała na Żmigrodzkiej, Kasprowicza, to myślę,ze mozna sie nad Trzebnica zastanowić....

Wiem ,ze poród nie trwa 5 min,ale jak np. wody odejda w domu, a dziecko sie nie rusza jechac tzreba natychmiast i takie korki po drodze mogą być poważnym powodem do niepokoju... dobrze jak sie zacznie rodzić późnym wieczorem lub w nocy- wtedy wszędzie mozna zdążyc bez problemów. Ale poród na życzenie sie nie zaczyna...

no to chyba wszystko co wiem...
 
reklama
dzięki dziewczyny .Dziewczyny mam wielką prośbę a zwłaszcza do lipcówek jak urodzicie to napiszcie coś o szpitalach
 
Cześć!
Czy któraś przyszła mamusia, która będzie rodziła na Klinikach mogłaby napisać co jest potrzebne do porodu tam? (chodzi mi o dodatkowe rzeczy, np. ubranka, rożek)
A czy do porodu rodzinnego trzeba załatwiać coś wcześniej? i czy cegiełkę mnożna zapłacić przy samym porodzie?

pozdrawiam
 
Cześć!
Czy któraś przyszła mamusia, która będzie rodziła na Klinikach mogłaby napisać co jest potrzebne do porodu tam? (chodzi mi o dodatkowe rzeczy, np. ubranka, rożek)
A czy do porodu rodzinnego trzeba załatwiać coś wcześniej? i czy cegiełkę mnożna zapłacić przy samym porodzie?

pozdrawiam



ja bede tam rodziła w październiku:) wiec jeszcze nic nie wiem, jak sie dowiesz to pisz:)
 
Cześć!
Czy któraś przyszła mamusia, która będzie rodziła na Klinikach mogłaby napisać co jest potrzebne do porodu tam? (chodzi mi o dodatkowe rzeczy, np. ubranka, rożek)
A czy do porodu rodzinnego trzeba załatwiać coś wcześniej? i czy cegiełkę mnożna zapłacić przy samym porodzie?

pozdrawiam


niestety nie pomoge. Nogdy sie nie interesowałam porodem na klinikach,dlatego nie wiem co potrzebne jest tam z wymienionych przez Ciebie rzeczy.
Najlepiej pojechac lub zadzwonić na kliniki i sie zapytac na miejscu, bedziesz miała pewne informacje.
pozdraawiam
 
witaj jestem majowa mama 2009 rodzilam na klinikach i bardzo sobie chwale.a propo zaplty za porod rodzinny mozna zaplacic po porodzie.jesli chodzi o ubranka na oddziale noworodkow rano zawsze odbywa siekapiel dzieci w jednej sali.tam rano zawaza mamy swoje pociechy zostawiaja w wozeczkach i polozne je kapia i ubieraja w szpitalne ciuszki i rozki.takze jako takich ubranek nie trzeba miec ale wiadomo ze jesli bedziesz chciala przebrac dzidzie to warto miec ze soba np kilka bodow rozek lub kocyk cienki i czapeczki...pozdrawiam i zycze latwego i krotkiego porodu
 
Agusia ja chcialam rodzic na klinikach, ale raczej nie zdaze, bo w niedziele juz zamykaja kliniki i podobno teraz sa tam straszne tlumy, dziewczyny leza na korytarzach, mam nadzieje, ze wytrzymam do poniedzialku i pojade na brochow (brochow otwieraja w poniedzialek o 8) na wywolanie. na kamienskiego slyszalam, ze pomimo tego, ze porodowka i sale wygladaja super to opieka jest kiepska i tez tlumy. Jezeli jednak zdecydujesz sie na kliniki to mam na mailu liste potrzebnych rzeczy, wiec jak cos to daj znac na priv :-)
 
reklama
wszędzie tylko nie KAmieńskiego- tam pracuje niekompetentna kadra. Mnie np. nie pozszywali po porodzie. Miałam cesarkę ale 10 godzin próbowałam naturalnie i popękałam, wszystko wyszło dopiero na wizycie kontrolnej po 6 tygodniach. to masakra........ miałam wykupiona położną, której do domu się spieszyło i mnie nie zbadała po porodzie. A kaskę do kieszeni wzięła.
 
reklama
Do góry