reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama
M

Wpisy profilowe Ostatnia aktywność Wpisy Grupy O

  • Lekarz przepisał wit. D na oko, jak dla wszystkich dzieci. Wiem natomiast, że nie można w ten sposób generalizować. Wizytę u pani doktor, która zajmuje się typowo dziećmi z zD mam w Warszawie dopiero za 6 miesięcy.. dziecko i tak od dawna ma podawaną wit D wg mojego uznania, bo nie mogę się nigdzie doprosić o porządne zbadanie i przepisanie wg potrzeb :-(

    podam Ci wynik badania i proszę, jeżeli możesz, pomóż mi. Może wiesz ile powinnam podawać wit. D przy takich wynikach?
    wapń cał. 2,4
    zjonizowany 1,18
    fosfor 1,69
    alkai..(coś tam-nie zrozumiałam przez telefon) 272
    sód 137
    potas 3,7

    będę wdzięczna, jeżeli będziesz mogał mi pomóc.
    Sylwia.
    Witaj Ania :) przeczytałam Twoje posty na temat gospodarki wapn-fosf. Czy mogłabyś przesłać mi te tabele z normami? Zrobiłam badanie na gospodarkę W-F synowi. Natuś ma zespół Downa i wiem, jak bardzo ważne jest podawanie wit. D (przy zD, by nie dać zbyt mało i też by nie przedobrzyć... ) .. Straszą tylko, że podanie zbyt dużo może spowodować szybkie zrośnięcie się ciemiączka i powstanie małogłowia, a przy zD to jeszcze mocniej upośledzi dziecko, a zbyt mała dawka może doprowadzić do krzywicy.
    Kurcze, wstyd przyznac, ale nie do konca wiedzialam jak wyslac wiadomosc, bo jeszcze nie mialam okazji poogladac sobie technicznej strony forum. Moj email: yagodau@op.pl , gg: 2073029. Buziaki!
    nie możemy sie dać zwariować!!kurcze-mnie wkurza jak ktoś narzuca komuś swoją wolę-albo jak słyszę"a jak ja...ble ble ble" to mi sie nóz w kieszeni otwiera!!szczerze przebiłabym uszy Kajce duzo wcześniej ale po prostu na to nie wpadłam!!!upssss ale mam koleżankę której córcia ma teraz 4 m-ce i tez chcę przebić i nikt jakoś z tego tragedii nie robi!!!trzeba mieć swoje zdanie!!pozdrawiam
    hej...podaj mi jeszcze godzine i czy rodzilas Sn czy CC..bo dodaje malenstwo na list...
    serdecznie gratuluje
    Witaj:) Z powodu o którym piszesz w drugim zdaniu, ja do czasu wątku nt krwi pępowinowej, skutecznie powstrzymywałam się przed reagowaniem na różne mniejsze i większe głupotki, które można znaleźć pośród opinii... Do klasyki chyba należą historyki, kiedy ciężarne piszą, że czują ruchy dziecka w pierwszym trymestrze:) Wątki, które czasem niosą dla mnie jakąś wartość, to te które traktują o akcesoriach dla dzieci, jestem w ciąży z pierwszym dzieckiem i nie mam własnych doświadczeń jeżeli chodzi o wózki i inne dziecięce "gadżety". Pozostałe wątki czytam głównie w celach rozrywkowych, żeby odpocząć po pracy;)
    Pozdrawiam!
  • Ładuję…
  • Ładuję…
  • Ładuję…
  • Ładuję…
Do góry