reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

8 miesięcy, budzi się raz w nocy

gossha87

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
2 Styczeń 2010
Postów
116
Miasto
Leeds
Nie mam większego problemu z tym, że moja Maya budzi się raz w nocy między 12, a 1, dostaje całą butlę i dalej śpi tak do 6-7.
Sadzę jednak, że jest już na tyle duża, aby przesypiać całą noc. Cóż zrobić głód, to głód :)
Chciałam się Was spytać jak wasze dzieciaczki śpią, a może macie jakieś pomysły co do tej pobudki mojego żarłoczka :)
 
reklama
dokładnie moja przestała się budzić jak miała 2 lata :-) i też budziła się po kilka razy :-) więc Twoja mała to aniołek :-)
 
A mała jeszcze nie przespała całej nocki bez mleczka?
Każde dziecko jest inne i na pewno kiedyś nie będzie potrzebowała karmienia nocnego.
Mojej koleżanki syn za 2 tyg skończy roczek i dopiero od niedawna przesypia całe noce, budził się nawet 2 razy na karmienie...
Ale jak chcesz to spróbuj oszukiwać małą wodą, może uzna że nie warto na wodę się budzić...tylko, że nie każde dziecko nabiera się na numer z wodą...ale życzę cierpliwości:tak:

Mój synuś przesypia noce od 4 miesiąca, ale w około 8 były momenty, że budził się na butle, a teraz znów ładnie śpi:tak:
 
A mała jeszcze nie przespała całej nocki bez mleczka?
Każde dziecko jest inne i na pewno kiedyś nie będzie potrzebowała karmienia nocnego.
Mojej koleżanki syn za 2 tyg skończy roczek i dopiero od niedawna przesypia całe noce, budził się nawet 2 razy na karmienie...
Ale jak chcesz to spróbuj oszukiwać małą wodą, może uzna że nie warto na wodę się budzić...tylko, że nie każde dziecko nabiera się na numer z wodą...ale życzę cierpliwości:tak:

Mój synuś przesypia noce od 4 miesiąca, ale w około 8 były momenty, że budził się na butle, a teraz znów ładnie śpi:tak:

Niestety jeszcze nie przespała całej nocy bez mleczka.
Ostatnio budzi się w nocy i oczy ma jak 5zł .... ale zjada butlę i dalej śpi
Najlepsze jest to, że ona leży na brzuszku i czeka :) delikatnie coś tam pogaworzy, wtedy wiem, że już czas na butlę.
Przespane noce od 4 miesiąca... pozazdrościć :)
 
Mój synek ma dwa i poł miesiąca i przesypia już całą noc, spi od 21 do 9 rano. Stosuję stary i sprawdzony na trzech pokoleniach sposob mojej babci-kąpię mojego synka w takiej temperaturze wody w jakiej sama biorę kąpiel, ponieważ ciepła woda rozluznia. Wszystkie zabiegi kosmetyczne ktorych synek nie lubi tj. oczyszczanie noska, obcinanie paznokci, czyszczenie uszu wykonuję przed kąpielu, tak by po niej szkraba ubrać i podać mleczko, gdy odkładam go do łózeczka sam błyskawicznie zasypia, a ja mam 12 godzin dla siebie. Rano budzi sie glodny, dostaje wieksza porcje mleka i wypoczeci zaczynamy kolejny dzień. Bardzo ważne jest wywietrzenie przed spaniem pokoju i zgaszenie swiatla, poniewaz spanie nawet przy malutkiej lampce powodowało ze moj synek budzil sie w nocy.
 
Robię tak samo.
Kąpiel, butla i spać.
Zasypia super, kładę ją do łóżeczka i po chwili zasypia.
12-1 pobudka na butle :)
 
ja tez robię tak samo już prawia półtora roku:) Każde dziecko inne. Maks w nocy pije wodę od 5 miesiąca, teraz to już nic nie pije a i tak się budzi:))
ja bym gossha dawała to mleko dla własnej wygody a po roku bym się zaczęła zastanawiać.
 
U nas też jest kąpiel, butla, włączam pozytywkę, gaszę świetło i lulu.
SYpialnia jest porządnie wywietrzona, temperatura ok 19 stopni, w sezonie grzewczym włączam nawilżacz.
Moje dziecko budzi się w nocy raz na mleko........potem śpi do 8.
Akurat Ona ma niedowagę więc dobrze, że je w nocy.
Czasem zdarza jej się przespać całą noc.

Dziecii są różne....jedne przesypiają całe noce od drugiego miesiąca życia a inne budzą się nawet w wieku 3 lat.
 
reklama
Zgadzam się z dziewczynami :) każde dzieciątko jest inne.
Mój Tymek w wieku 8 miesięcy kładzony o 19, budził się dwa razy: ok 3 i 5. Miałam wtedy straszny kryzys (ogólne zmęczenie materiału:no:. Znalazłam na niego trochę inny sposób:nerd:, zaczęłam kłaść go o 20-20.30 i na nocną pobudkę dostawał letnią wodę do picia (z zimną nie przeszło). Godzina pobudki przesuwała się, teraz czasami jeszcze budzi się ok 5-6, ale mleko dostaje najwcześniej o 7 :) i jest ok
 
Do góry