reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1.5 roczne dziecko nie chce mówić

reklama
a jeśli mogę zapytać jak u Twojego traktują nerkę? Macie robione jakieś inne badania niż mocz i usg?
Miał usg po narodzinach i wyszło ze oprócz ułożenia wszystko z nią jest ok, potem robiłam dodatkowe usg sama od siebie jak miał ok pół roku i tez mówił lekarz ze wszystko ok i można zrobić jak skończy 2 latka ale to niekoniecznie.
 
A co podajesz żeby zwiększyć kaloryczność? Ja słyszałam o awokado, orzechach, olejach, jajku, bananach. Mój też jest chudziutki a dodatkowo straszny niejadek.
właśnie dokładnie to + maslo orzechowe :) mój teraz też zrobil się ciężki do jedzenia... Jak kochał placki gdzie mogłam dorzucić mu wszystko to teraz każdy mu stoi w gardle 🤦‍♀️ nie wiem czy to coś da, on od małego przybywał na wadze zawsze przy dolnej granicy, nawet jako niemowlak tylko na mm ;)
 
właśnie dokładnie to + maslo orzechowe :) mój teraz też zrobil się ciężki do jedzenia... Jak kochał placki gdzie mogłam dorzucić mu wszystko to teraz każdy mu stoi w gardle 🤦‍♀️ nie wiem czy to coś da, on od małego przybywał na wadze zawsze przy dolnej granicy, nawet jako niemowlak tylko na mm ;)
My też ma mm jesteśmy.
 
Moja ma 5 miesięcy dopiero też mało waży dopiero 6,5 kg. Ja byłam strasznym niejadkiem wysoka i chudzinka i cos mi się wydaje że córka pójdzie w moje ślady 😄🤦
 
Jestem świeżo po wizycie u dobrego logopedy i polecam każdej mamie, która ma wątpliwości czy mowa dziecka rozwija się prawidłowo, żeby udała się na takie spotkanie. Mowę dziecka można stymulować na tak wczesnym etapie :) Mój synek akurat całkiem rozgadany (20 miesięcy - około 200 słów), a i tak dostaliśmy ćwiczenia do domu, bo w stosunku do wieku mogłoby być lepiej.
 
reklama
Jestem świeżo po wizycie u dobrego logopedy i polecam każdej mamie, która ma wątpliwości czy mowa dziecka rozwija się prawidłowo, żeby udała się na takie spotkanie. Mowę dziecka można stymulować na tak wczesnym etapie :) Mój synek akurat całkiem rozgadany (20 miesięcy - około 200 słów), a i tak dostaliśmy ćwiczenia do domu, bo w stosunku do wieku mogłoby być lepiej.
ja poszłam duży krok na przód, Piotruś dostał WWR ;)
 
Do góry