reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1,5 roczne dziecko nie chce pić mleka

Monag89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Lipiec 2019
Postów
152
Moja córeczka ma 1,5 roku. Dwa miesiące temu odstawiłam ją od piersi. Po odstawieniu dziecko nie chce pić mleka- ani krowiego, ani modyfikowanego (próbowałam mleka z róznych firm, podawać w butelce, kubku, bidonie).
Wiem, że mleko można zastąpic posiłkami mlecznymi- kaszkami, jogurtami itd. Ale problem w tym, że córeczka w ostatnim czasie nawet tego nie chce jeść. Jak podaję jej rano kaszkę czy owsiankę na mleku to zaraz jest płacz, a jak zrobię jajecznice czy jakąś kanapeczke to wcina. Obiad też chętnie zje. Nawet z jogurtem ciężko żeby cały zjadła.
Martwię się czy córka nię bedzie miala za małą ilość wapnia.
Ile mleka piją Wasze dzieci/ piły w tym wieku, jadły posilków mlecznych?
Czy raz dziennie kaszka na mleku krowim z 200ml plus mały jogurt wystarczy by zapewnić dzienną dawkę wapnia dla dziecka w tym wieku?
 
reklama
Moja córeczka ma 1,5 roku. Dwa miesiące temu odstawiłam ją od piersi. Po odstawieniu dziecko nie chce pić mleka- ani krowiego, ani modyfikowanego (próbowałam mleka z róznych firm, podawać w butelce, kubku, bidonie).
Wiem, że mleko można zastąpic posiłkami mlecznymi- kaszkami, jogurtami itd. Ale problem w tym, że córeczka w ostatnim czasie nawet tego nie chce jeść. Jak podaję jej rano kaszkę czy owsiankę na mleku to zaraz jest płacz, a jak zrobię jajecznice czy jakąś kanapeczke to wcina. Obiad też chętnie zje. Nawet z jogurtem ciężko żeby cały zjadła.
Martwię się czy córka nię bedzie miala za małą ilość wapnia.
Ile mleka piją Wasze dzieci/ piły w tym wieku, jadły posilków mlecznych?
Czy raz dziennie kaszka na mleku krowim z 200ml plus mały jogurt wystarczy by zapewnić dzienną dawkę wapnia dla dziecka w tym wieku?
Trzeba to kontrolować, ale wcale nie musi być źle. Moje dzieci mają alergię na białko mleka krowiego. Nie jedzą mięsa, bo nie chcą, bądź nie mogą, zależy ktore. Od kiedy skończyły kp nie piją mleka. Córka czasem zje jogurt owczy, ale syn w ogóle nie je. Póki co nie mają niedoborów. Trzeba pamiętać o Wit D3. Wapna jest dużo w nabiale, ale inne produkty też je mąka. Np. napój migdałowy. Moje dzieci piją mleko owsiane. One też jest wzbogacane w wapno.
 
Mój synek też ma 1,5 roku. Skończyłam karmić piersią jak miał rok, od tego czasu mleka nie pije, bo nie chce. Je zupy ze śmietaną, czasami jogurty (całego na raz nie zje). Owsiankę robię z 2 razy w tygodniu na wzbogacanym mleku sojowym. Wapń jest też w roślinach.
 
Moj syn jak go odstawilam mial 2 lata wiec ciut wiekszy ale mleka nie tknie po dzis dzien w niczym innym jak z płatkami. Jogurty pitne jeszcze ok, ale nic innego nie lubi z tych rzeczy a ma juz 7 lat. Nie ma niedoborow czy problemow zdrowotnych z tego powodu. Corka calkowite przeciwienstwo, odstawiona duuuzo szybciej a mleko uwielbia kazde jakie dostanie:p
 
Do góry