reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1,5 roczne dziecko nie przybiera na wadze

_Olga_

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Październik 2010
Postów
576
Miasto
Warszawa
Witam,
mój synek (ur. 15.06.2011) od ostatniej wizyty u lekarza na szczepienie - tj. połowa września 2012 nie przybiera na wadze. Wtedy ważył lekko ponad 12 kg, i do tej pory waga nie zmieniła się. Wzrost obecnie ok. 90cm, urósł w ciągu tych kilku m-cy ok. 2cm.
Antek jest zdrowym, bardzo żywym, pogodnym dzieckiem, nie ma generalnie problemów z apetytem, jada prawidłowo.. czy więc taki "zastój" wagowy w tym wieku jest normalny?

I drugie pytanie - od ok. tygodnia syn kompletnie odmawia jakichkolwiek posiłków mlecznych (mleka modyf., kaszek,kleików itd.) Czy powinnam się tym bardzo martwić, czy po prostu serwować mu więcej "dorosłego" nabiału w zamian?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :tak:
 
reklama
nasza corka praktycznie od .. chyba mniej wiecej tego co Twoj syn okresu przybiera ok 1kg rocznie, nawet raz pamietam ze pomiedzy odleglymi o kilka miesiecy szczepieniami roznice byly w granicach bledu statystycznego, ale poza tym rozwija sie normalnie, takze nie ma powodu do obaw, tym bardziej, ze piszesz ze synek jest zywym dzieckiem, aczkolwiek kiedys przy okazji warto skonsultować się ze specjalista
 
Dzięki adamtata, tez mi się wydaje, że to OK, i jakoś specjalnie się nie martwię... ale chciałam usłyszeć właśnie jak to u innych rodziców było i co myśli specjalista?
Bo tak ogólnie przyjmuje się, że dziecko powinno być +- na tym samym centylu, ale chyba w starszym wieku takie "rozjeżdżanie" się centyli jest trochę nieuniknione...
 
ja mam ten sam problem,tylko ze swoim 3,5 rocznym synkiem.wazy 13 kg,no i tez bardzo slabo przybiera na wadze.fakt ze rok temu wypisalam go z podejrzanego przedszkola w ktorym caly czas chorowal i nie chcial tam chodzic i zapisalam do innego,no i od tego czasu przybral az 3kg,ale i tak jest o wiele drobniejszy od swoich rowiesnikow.jest wysoki 98cm,jest aktywny,w sumie dobrze je.ale zawsze byl w tych dolnych centylach.wiec jezeli wy macie 1,5 roczne pociechy ktore waza 12kg....to niema powodow do obaw,napewno
 
my też tak niestety mamy tylko u nas jeszcze gorzej ma 4 latka i waży tylko 14 kilo. Już nie wiem co robić bo na bilansie 2 latka ważył 13 kg wiec przytył tyle co nic :(
 
Do góry