reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 Badanie Prenatalne

Tusinka123

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Październik 2019
Postów
41
Jestem po pierwszym badaniu prenatalnym.Czy jeżeli na USG wszystko było ok z dzieckiem to czy jest możliwość żeby wyniki wyszły nieprawidłowe - chodzi mi o różne wady w tym genetyczne.Czy może być tak że wynik również z krwi wykazuje jakaś wadę a na USG wygląda jakby dziecko było zdrowe? Dajcie znać ,przede mną 2 tyg czekania za wynikami:/
 
reklama
Rozwiązanie
Te szczepienia....tyle się mówi o tym,jedni są za tym żeby szczepić inni żeby tego nie robić....ale tak jak piszesz skoro miał uśpioną chorobę,to przecież w każdej chwili mogła się uaktywnić...synek często ma napady?
Dokładnie tak, dlatego nie zwalam winy na szczepienia, choć od tamtej pory jestem zdecydowanie lepiej rozeznana w temacie i cieszę się, że mój Syn nieprędko będzie czymkolwiek zaszczepiony.
Napadów niestety sporo, po 5 w miesiącu, każdy przerywany lekami...
Jestem po pierwszym badaniu prenatalnym.Czy jeżeli na USG wszystko było ok z dzieckiem to czy jest możliwość żeby wyniki wyszły nieprawidłowe - chodzi mi o różne wady w tym genetyczne.Czy może być tak że wynik również z krwi wykazuje jakaś wadę a na USG wygląda jakby dziecko było zdrowe? Dajcie znać ,przede mną 2 tyg czekania za wynikami:/
Tak zdarza sie. Usg dobre, badanie z krwi zle - nie wiedziec czemu. Hormony itp. Mi w 20 tc wyszlo, ze mam toxoplasmoze w 1 laboratorium. W 2, ze nie mam.
 
Nie myśl o tym teraz, oczywiście, że jest taka możliwość jednak wydaje mi się, że w niewielu przypadkach się to potwierdza jeśli usg jest w porządku [emoji5] u mnie test pappa ocenił ryzyko zespołu downa 1:265 przy prawidłowym usg. Jednak dodatkowe badanie wykluczyło jakiekolwiek choroby.
 
Przecież na USG widać tylko te "wady", które są widoczne gołym okiem, jak np. zespół Downa.
Mój Syn z wyglądu jest zdrowym dzieckiem, a ma genetyczną padaczkę, która aktywowała się dopiero w 6 miesiącu życia.
 
reklama
reklama
Przecież na USG widać tylko te "wady", które są widoczne gołym okiem, jak np. zespół Downa.
Mój Syn z wyglądu jest zdrowym dzieckiem, a ma genetyczną padaczkę, która aktywowała się dopiero w 6 miesiącu życia.
Nie bardzo wiem do czego się odnosisz w tym poście, bo pappa też dotyczy tylko tych najpopularniejszych trisomii, które "widać gołym okiem". Chyba że o czymś nie wiem.

Przykro mi, że Twój maluszek musi żyć z taką wadą genetyczną. Ale chyba nie chcesz powiedzieć, że pappa coś by zmieniła?
 
Do góry