reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 ciąża, początek.

Paula2799

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Luty 2019
Postów
34
Hej dziewczyny, jestem w 1 ciąży.
Robiłam betę 3 dni temu, wykazało że jestem w 2/3 tygodniu ciąży. Miałam termin do ginekologa na 28.02.2019r. Niestety niepokoją mnie, bóle podbrzusza, mam takie jakby lekkie skurcze, które trwają moment dosłownie. Bardzo się boję, ten dzidziuś jest bardzo wyczekiwany..
Jestem przeziębiona , dostałam leki od lekarza, które mogę teraz brać, ale niestety miałam taki problem z katarem, że wzięłam kropelki Xylometazolin WZF 0,1% (ksylometazolina) - krople do nosa, roztwór. Wyczytałam na internecie, że nie można ich stosować w ciąży, jedynie za zgodą lekarza. Brałam je może z 3/4 razy. Bardzo się boję, że mogło to zaszkodzic. Co myślicie? Od razu je wrzuciłam, żeby mnie nie korcilo. Wolę sie przemeczyc z katarem, niż robić tak żeby zaszkodziło maluszkowi, dzwoniłam do ginekologa przed chwilą, Pani zarejestrowała mnie na jutro prywatnie. Myślicie że ginekolog powie mi już os, zobaczy ten mały pęcherzyk? :) chciałabym już coś wiedzieć, a mam ciężka pracę na produkcji. Jest hałas, i dźwiganie materiałów.
 
reklama
Takie bóle podbrzusza, podobne do okresowych są często normalne na początku ciąży. W późniejszych etapach również doświadczysz podobnych bo więzadła i cała reszta się rozciąga, robi miejsce dla dziecka. :)
 
Takie bóle podbrzusza, podobne do okresowych są często normalne na początku ciąży. W późniejszych etapach również doświadczysz podobnych bo więzadła i cała reszta się rozciąga, robi miejsce dla dziecka. :)
Też dużo osób mi to mówi, ale jednak strasznie się boję. Myślisz, że ginekolog w 2/3 tygodniu już zobaczy pęcherzyk?
 
Ginekolog w 2/3 tc nie zobaczy nic, odeśle Cię i każe przyjść za miesiąc.
Pokaż mu wyniki bety i poproś o L4 ze względu na trudne warunki w pracy.
To prawda. Ja też jestem w ciąży. Jakiś 4 tydzień i wizytę mam mieć w 5 tyg. i 2 dniu żeby Pani Doktor mogła zobaczyć pęcherzyk. Sama mnie tak zapisała. Myślę że krople nie zaszkodziły dziecku. Musisz uzbroić się w cierpliwość
 
Ja miałam takie bóle jak na okres już na tydzień przed terminem miesiączki bylam pewna że dostanę i to nawet wcześniej, biegałam co chwilę do łazienki sprawdzać a tu nic a bóle były wręcz coraz mocniejsze, podejrzewam że zarodek się tak boleśnie zagniezdzal ale nie miałam plamien. później jak już testy wychodziły pozytywne te dolegliwości ustapily za to pojawiły się inne dziwne odczucia
 
A co do kropelek to w tak wczesnej ciazy wiele kobiet nie wie że jest w ciąży nawet w późniejszych tygodniach nie zdają sobie sprawy i prowadzą taki tryb życia jaki prowadziły do tej pory więc nie ma się czym martwić co nie znaczy że masz na siebie nie uważać i świadomie robic coś co może zaszkodzić dziecku
 
Jak ja byłam w ciąży to już w 3 tyg było widać pęcherzyk. Pani doktor zerknela z ciekawości i było już widać.. Niestety poronilam, na początku ciąży chciałam pracować ale widać to był błąd . Szybko leć po l4 nie ma co się narażać
 
reklama
Tez mialam takie bole na poczatku ciazy ;) w sumie to mialam je do okolo 20 tygodnia...to normalne.
Jesli masz ciezkie warunki pracy pros od razu ginekologa o zwolnienie. Ja w tej ciazy zaczelam zwolnienie od 4 tygodnia...na usg nie bylo jeszcze nic widac nawet pecherzyka ale mialam potwierdzenie ciazy w postaci wyniku z krwi...
 
reklama
Do góry