reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 ciąża, początek.

Paula2799

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Luty 2019
Postów
34
Hej dziewczyny, jestem w 1 ciąży.
Robiłam betę 3 dni temu, wykazało że jestem w 2/3 tygodniu ciąży. Miałam termin do ginekologa na 28.02.2019r. Niestety niepokoją mnie, bóle podbrzusza, mam takie jakby lekkie skurcze, które trwają moment dosłownie. Bardzo się boję, ten dzidziuś jest bardzo wyczekiwany..
Jestem przeziębiona , dostałam leki od lekarza, które mogę teraz brać, ale niestety miałam taki problem z katarem, że wzięłam kropelki Xylometazolin WZF 0,1% (ksylometazolina) - krople do nosa, roztwór. Wyczytałam na internecie, że nie można ich stosować w ciąży, jedynie za zgodą lekarza. Brałam je może z 3/4 razy. Bardzo się boję, że mogło to zaszkodzic. Co myślicie? Od razu je wrzuciłam, żeby mnie nie korcilo. Wolę sie przemeczyc z katarem, niż robić tak żeby zaszkodziło maluszkowi, dzwoniłam do ginekologa przed chwilą, Pani zarejestrowała mnie na jutro prywatnie. Myślicie że ginekolog powie mi już os, zobaczy ten mały pęcherzyk? :) chciałabym już coś wiedzieć, a mam ciężka pracę na produkcji. Jest hałas, i dźwiganie materiałów.
 
reklama
Byłam dziś, i mówił że bardzo dobrze że przyszłam od razu :) zauważył Pan Ginekolog już pęcherzyk, mam zdjęcie, ma 3mm. Za tydzień mam przyjść jeszcze raz, po zwolnienie, bo mam do czwartku, i zobaczymy jeszcze raz :)
 
reklama
Coś słyszałam, że jak o zasiłki czy coś tam chcesz się starać po porodzie to musisz mieć kartę ciąży założoną do bodajże 10 tygodnia ciąży.
Plus dobrze by było jakbyście sobie witaminy ciążowe już kupiły. ;)
witaminy biorę cały czas już od początku starań, zapisałam się do mojej, gdyby coś pojade na ip i już.
 
Hejka, z dzidziorkiem wszystko ok. mam się umówić na 1 prenatalne za dwa tyg. muszę popatrzeć, gdzie u nas to robią i ile kosztuje. Niby mi dała ulotkę centrum, ale tam drogo podobno.
 
reklama
Nie zobaczy pecherzyka. Idz do lekarza popros o l4 i odpoczywaj. Miej pozytywne nastawienie. Co do skurczow tez tak mialam na poczatku. Po wynikach bety zobaczysz juz cos ale pecherzyk dopiero za jakies dwa trzy tygodnie, serduszko okolo 6 tygodnia. Spokojnie. Postaraj sie nie denerwowac o wszystko bedzoe oktym!
 
Do góry