reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1.wyjść na mróz czy zostać w domu??? 2.kombinezony :)

A mój pediatra powiedział, że spokojnie do -15 można z 3 - miesięczniakiem wejść a z młodszym do -10
ps. Maks jeszcze nie chorował - na szczęście moja teściowa pochwala hartowanie:)
 
reklama
Ja z moją małą wychodzę w każdy mróz, niech się uodparnia:) Ubieram ją ciepło, wkładam w śpiwór i nakrywam kocem tak żeby nie wiało do środka gondoli i raz miała katarek tylko ale to z winy mojej i M.
 
Ja z moim małym (3m-ce) wychodzę od początku i nie ma problemu. Lekarka powiedziała, że w mróz jak najbardziej, oczywiście nie jak jest -20, ale tak do -10 spokojnie. Dzisiejsze wózki są tak skonstruowane, że zanim zimne powietrze dotrze do maluszka to już zostanie ogrzane. Jeśli tylko nie ma mocnego wiatru śmiało można iść.
 
a ja chodziłam z 3 miesięczniakiem przy -15 i nic mu nie ma i nie było:) pediatra jest ordynatorem intensywnej terapii noworodków i nie mam powodów mu nie wierzyć. Zawsze sobie tłumaczę, że przecież w krajach skandynawskich i w głębokiej rosji też rodzą się dzieci i też wychodzą na dwór i żyją. Uważam nawet Że Maksowi na dobre to wyszło bo nie choruje i nie marznie teraz i możemy bez obaw spacerować w każdej pogodzie.
 
reklama
JA z moim maluchem jeszcze miesiąc temu wychodziłam przy -10, ale ostatnio zrobiło się cieplej i od razu załapał grypę, więc teraz siedzimy w domu. Mimo to malucha trzeba hartować, tym bardziej, że podczas mrozów powietrze jest zdrowsze. Ważne tylko, żeby dziecko oddychało noskiem, a nie ustami. Dla szkrabów do 6 m-ca chyba ok -5 to max, dla starszych -10 ale przy niższych nie próbowałam:)
 
Do góry