reklama
  1. Czy są tu jakieś listopadowe maleństwa? A czy mamusiu zrobiłaś już pamiątkową kartkę i wygraj jeden ze 100 zestawów od Baby Dove! Do 10.12 czekamy na listopadowe maluszki!

Zamknij powiadomienie

10-cio dniowy noworodek nie chce spać

Temat na forum 'Noworodek' rozpoczęty przez Madziulka-słodka mamusia, 22 Październik 2018.

1. Madziulka-słodka mamusia

Madziulka-słodka mamusia Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witajcie
    Martwię się bo mój 10 dniowy noworodek nie chce spać, potrafi po 4 - 6 h dziennie leżeć z otwartymi oczami rozgladać się, szukać cyca, a gdy dostaje to wypluwa.
    Boję się, że przez to nie będzie rósł i się rozwijał. Co mogę zrobić, żeby zasnął? Czy mu to przejdzie? Po szpitalu ładnie spał, zawsze się najadł i spał, miał takie epizody krótkie rozglądania się, ale teraz to się wydłuża. Co robić? Iść do lekarza?

2. misis188

misis188 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nasz synek ma dwaza miesiące. Gdzies po 5 tygodniu bylo lepiej a wcześniej to niw spal przez dzień i dodatkowo okropnie plakal. Sprobuj go wziac na spacer moze zasnie albo naszemu czasem pomaga wsadzenie do fotelika i mocne bujanie

3. reklama
  4. kasiunia76

kasiunia76 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ciężko powiedzieć jak jest w Twoim przypadku, ale mój synek też " w ogóle" nie spał . tak jak piszesz od urodzenia potrafił leżeć i patrzeć -był przy tym raczej spokojny . spał ok 12 h na dobę (gdzie piszą o ok 20 h ) Wtedy bardzo się o to martwiłam, ale okazało się, że to taki typ i nic z nim złego się nie działo - ładnie przybierał na wadze itd .
    dla odmiany obecnie moja córeczka od początku sypia bardzo dużo i b. mało je , że to mnie też niepokoiło - ale rośnie więc ok.
    jeśli się niepokoisz idź do pediatry , ale myślę, że nie ma powodu aby się bardzo stresować jeżeli ładnie przyrasta na wadze

5. karotka1988

karotka1988 Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    3
    Moja ma 18 miesięcy i do tej pory nie lubi spać.... Nie ma lekko niestety dzieci nie tylko jedzą i śpią :)

6. kaylla

kaylla Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    4
    Moja córka przez pierwsze dwa tygodnie spała non stop z przerwami na jedzenie, a potem jej się odwidziało i też spała bardzo mało. A jeśli już to tylko przy piersi. Odłożona od razu otwierała oczy i nie było mowy o spaniu.

7. natasza_intro

natasza_intro Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Każde dziecko jest inne - jedne lubią jak jest ciepło w pokoju, inne jak jest chłodniej. Może pokombinuj. Raz ubierz malucha lżej i mocno przewietrz pokój. Jak nie będzie lepiej to spróbuj w drugą stronę. Moja mała lubiła spać przytulona do mnie - ja robiłam za materacyk. główkę miała wtuloną w moją szyję i tak najlepiej jej się spało. Jak zauważysz, że potrzebuje Twojej bliskości do spania, to może warto rozważyć zakup/pożyczenie chusty.

8. Katerina1985

Katerina1985 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    7
    Na mocne bujanie bym uważała. Proponuję poczytać nt syndromu dziecka potrząsanego.

9. Przyszlamama89

Przyszlamama89 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    6
    ale tylko się spokojnie rozgląda?nie płacze?to ciesz się dziewczyno!dzieci najwięcej się uczą, w trybie spokojnego czuwania, wcale nie musi tyle spać, widocznie nie potrzebuje. Mój też nie sypiał dużo na początku.

10. reklama
  11. mamaEmika

mamaEmika Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    W moim przypadku, to okazały się problemy z małą ilością pokarmu, przez to maluszek taki był niespokojny i jak łapał pierś to też ją wypuszcza:/ a nie masz problemów z laktacją?

12. Madziulka-słodka mamusia

Madziulka-słodka mamusia Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    nie mam pokarm, w ciągu 3,5 tyg przybrał ok 1kg, on po prostu tak ma juz coraz lepiej sobie radzimy, z rana zawsze jest zabawa

Poleć forum