reklama
 1. Czy są tu jakieś listopadowe maleństwa? A czy mamusiu zrobiłaś już pamiątkową kartkę i wygraj jeden ze 100 zestawów od Baby Dove! Do 10.12 czekamy na listopadowe maluszki!

  Zamknij powiadomienie

10-cio dniowy noworodek nie chce spać

Temat na forum 'Noworodek' rozpoczęty przez Madziulka-słodka mamusia, 22 Październik 2018.

 1. Madziulka-słodka mamusia

  Madziulka-słodka mamusia Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witajcie
  Martwię się bo mój 10 dniowy noworodek nie chce spać, potrafi po 4 - 6 h dziennie leżeć z otwartymi oczami rozgladać się, szukać cyca, a gdy dostaje to wypluwa.
  Boję się, że przez to nie będzie rósł i się rozwijał. Co mogę zrobić, żeby zasnął? Czy mu to przejdzie? Po szpitalu ładnie spał, zawsze się najadł i spał, miał takie epizody krótkie rozglądania się, ale teraz to się wydłuża. Co robić? Iść do lekarza?
   
 2. misis188

  misis188 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nasz synek ma dwaza miesiące. Gdzies po 5 tygodniu bylo lepiej a wcześniej to niw spal przez dzień i dodatkowo okropnie plakal. Sprobuj go wziac na spacer moze zasnie albo naszemu czasem pomaga wsadzenie do fotelika i mocne bujanie
   
 3. reklama
 4. kasiunia76

  kasiunia76 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  ciężko powiedzieć jak jest w Twoim przypadku, ale mój synek też " w ogóle" nie spał . tak jak piszesz od urodzenia potrafił leżeć i patrzeć -był przy tym raczej spokojny . spał ok 12 h na dobę (gdzie piszą o ok 20 h ) Wtedy bardzo się o to martwiłam, ale okazało się, że to taki typ i nic z nim złego się nie działo - ładnie przybierał na wadze itd .
  dla odmiany obecnie moja córeczka od początku sypia bardzo dużo i b. mało je , że to mnie też niepokoiło - ale rośnie więc ok.
  jeśli się niepokoisz idź do pediatry , ale myślę, że nie ma powodu aby się bardzo stresować jeżeli ładnie przyrasta na wadze
   
 5. karotka1988

  karotka1988 Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  3
  Moja ma 18 miesięcy i do tej pory nie lubi spać.... Nie ma lekko niestety dzieci nie tylko jedzą i śpią :)
   
 6. kaylla

  kaylla Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  4
  Moja córka przez pierwsze dwa tygodnie spała non stop z przerwami na jedzenie, a potem jej się odwidziało i też spała bardzo mało. A jeśli już to tylko przy piersi. Odłożona od razu otwierała oczy i nie było mowy o spaniu.
   
 7. natasza_intro

  natasza_intro Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Każde dziecko jest inne - jedne lubią jak jest ciepło w pokoju, inne jak jest chłodniej. Może pokombinuj. Raz ubierz malucha lżej i mocno przewietrz pokój. Jak nie będzie lepiej to spróbuj w drugą stronę. Moja mała lubiła spać przytulona do mnie - ja robiłam za materacyk. główkę miała wtuloną w moją szyję i tak najlepiej jej się spało. Jak zauważysz, że potrzebuje Twojej bliskości do spania, to może warto rozważyć zakup/pożyczenie chusty.
   
 8. Katerina1985

  Katerina1985 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  7
  Na mocne bujanie bym uważała. Proponuję poczytać nt syndromu dziecka potrząsanego.
   
 9. Przyszlamama89

  Przyszlamama89 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  6
  ale tylko się spokojnie rozgląda?nie płacze?to ciesz się dziewczyno!dzieci najwięcej się uczą, w trybie spokojnego czuwania, wcale nie musi tyle spać, widocznie nie potrzebuje. Mój też nie sypiał dużo na początku.
   
 10. reklama
 11. mamaEmika

  mamaEmika Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  W moim przypadku, to okazały się problemy z małą ilością pokarmu, przez to maluszek taki był niespokojny i jak łapał pierś to też ją wypuszcza:/ a nie masz problemów z laktacją?
   
 12. Madziulka-słodka mamusia

  Madziulka-słodka mamusia Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  nie mam pokarm, w ciągu 3,5 tyg przybrał ok 1kg, on po prostu tak ma juz coraz lepiej sobie radzimy, z rana zawsze jest zabawa
   

Poleć forum