reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

10-cio dniowy noworodek nie chce spać

Madziulka-słodka mamusia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2018
Postów
66
Witajcie
Martwię się bo mój 10 dniowy noworodek nie chce spać, potrafi po 4 - 6 h dziennie leżeć z otwartymi oczami rozgladać się, szukać cyca, a gdy dostaje to wypluwa.
Boję się, że przez to nie będzie rósł i się rozwijał. Co mogę zrobić, żeby zasnął? Czy mu to przejdzie? Po szpitalu ładnie spał, zawsze się najadł i spał, miał takie epizody krótkie rozglądania się, ale teraz to się wydłuża. Co robić? Iść do lekarza?
 
reklama
Witajcie
Martwię się bo mój 10 dniowy noworodek nie chce spać, potrafi po 4 - 6 h dziennie leżeć z otwartymi oczami rozgladać się, szukać cyca, a gdy dostaje to wypluwa.
Boję się, że przez to nie będzie rósł i się rozwijał. Co mogę zrobić, żeby zasnął? Czy mu to przejdzie? Po szpitalu ładnie spał, zawsze się najadł i spał, miał takie epizody krótkie rozglądania się, ale teraz to się wydłuża. Co robić? Iść do lekarza?
Nasz synek ma dwaza miesiące. Gdzies po 5 tygodniu bylo lepiej a wcześniej to niw spal przez dzień i dodatkowo okropnie plakal. Sprobuj go wziac na spacer moze zasnie albo naszemu czasem pomaga wsadzenie do fotelika i mocne bujanie
 
ciężko powiedzieć jak jest w Twoim przypadku, ale mój synek też " w ogóle" nie spał . tak jak piszesz od urodzenia potrafił leżeć i patrzeć -był przy tym raczej spokojny . spał ok 12 h na dobę (gdzie piszą o ok 20 h ) Wtedy bardzo się o to martwiłam, ale okazało się, że to taki typ i nic z nim złego się nie działo - ładnie przybierał na wadze itd .
dla odmiany obecnie moja córeczka od początku sypia bardzo dużo i b. mało je , że to mnie też niepokoiło - ale rośnie więc ok.
jeśli się niepokoisz idź do pediatry , ale myślę, że nie ma powodu aby się bardzo stresować jeżeli ładnie przyrasta na wadze
 
Moja córka przez pierwsze dwa tygodnie spała non stop z przerwami na jedzenie, a potem jej się odwidziało i też spała bardzo mało. A jeśli już to tylko przy piersi. Odłożona od razu otwierała oczy i nie było mowy o spaniu.
 
Witajcie
Martwię się bo mój 10 dniowy noworodek nie chce spać, potrafi po 4 - 6 h dziennie leżeć z otwartymi oczami rozgladać się, szukać cyca, a gdy dostaje to wypluwa.
Boję się, że przez to nie będzie rósł i się rozwijał. Co mogę zrobić, żeby zasnął? Czy mu to przejdzie? Po szpitalu ładnie spał, zawsze się najadł i spał, miał takie epizody krótkie rozglądania się, ale teraz to się wydłuża. Co robić? Iść do lekarza?

Każde dziecko jest inne - jedne lubią jak jest ciepło w pokoju, inne jak jest chłodniej. Może pokombinuj. Raz ubierz malucha lżej i mocno przewietrz pokój. Jak nie będzie lepiej to spróbuj w drugą stronę. Moja mała lubiła spać przytulona do mnie - ja robiłam za materacyk. główkę miała wtuloną w moją szyję i tak najlepiej jej się spało. Jak zauważysz, że potrzebuje Twojej bliskości do spania, to może warto rozważyć zakup/pożyczenie chusty.
 
Nasz synek ma dwaza miesiące. Gdzies po 5 tygodniu bylo lepiej a wcześniej to niw spal przez dzień i dodatkowo okropnie plakal. Sprobuj go wziac na spacer moze zasnie albo naszemu czasem pomaga wsadzenie do fotelika i mocne bujanie
Na mocne bujanie bym uważała. Proponuję poczytać nt syndromu dziecka potrząsanego.
 
Witajcie
Martwię się bo mój 10 dniowy noworodek nie chce spać, potrafi po 4 - 6 h dziennie leżeć z otwartymi oczami rozgladać się, szukać cyca, a gdy dostaje to wypluwa.
Boję się, że przez to nie będzie rósł i się rozwijał. Co mogę zrobić, żeby zasnął? Czy mu to przejdzie? Po szpitalu ładnie spał, zawsze się najadł i spał, miał takie epizody krótkie rozglądania się, ale teraz to się wydłuża. Co robić? Iść do lekarza?
ale tylko się spokojnie rozgląda?nie płacze?to ciesz się dziewczyno!dzieci najwięcej się uczą, w trybie spokojnego czuwania, wcale nie musi tyle spać, widocznie nie potrzebuje. Mój też nie sypiał dużo na początku.
 
W moim przypadku, to okazały się problemy z małą ilością pokarmu, przez to maluszek taki był niespokojny i jak łapał pierś to też ją wypuszcza:/ a nie masz problemów z laktacją?
 
reklama
Do góry