reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

10-cio miesięczne niemowlę i grudki w jedzeniu

ilonas26

czerwcowa mama 2009
Dołączył(a)
3 Luty 2009
Postów
51
Miasto
Warszawa
Witam,

mój Synek 05.04. skończył 10 miesięcy. W ósmym miesiącu podałam mu zupkę z większymi kawałkami warzyw miał odruch wymiotny więc nie zmuszałam Go. W 9-tym miesiącu ta sama sytuacja. Dziś podałam mu kolejny raz, zjadł kilka łyżeczek (jadł ją tak jak zupkę-krem, nie przeżuwał) i historia powtórzyła się, odruch wymiotny (aż zwrócił trochę jedzenia). Chlebka mu nie podaję, gdyż jestem tuż przed wprowadzaniem glutenu. Chrupek kukurydzianych nie lubi. Zdarzyło mu się zjeść dwa i więcej nie chce. Jak długo mogę podawać dziecku dania w formie papki?
Pozdrawiam
Ilona
 
reklama
Witam, nie pisze Pani czy dziecko ma ząbki? Czy być może właśnie ząbkuje dzieci w tym czasie niechętnie jedzą produkty, które wymagają od nich żucia.
Czasami tak jest, że dzieci potrzebują więcej czasu na zaakceptowanie grudek, wiem to z własnego doświadczenia, nie mniej należy ciągle próbować, codziennie po 1 łyżeczce, w pewnym momencie zacznie jeść, musi się przecież nauczyć radzenia sobie z taką formą posiłku, a nie nauczy się inaczej jak tylko próbując.
Roczne dziecko zwłaszcza jeśli ma ząbki powinno już jeść nie tylko zmielone pokarmy.
Czemu zwlekała Pani tak długo z podawaniem glutenu? Proszę koniecznie zacząć podawać gluten w dawce ekspozycyjnej pół łyżeczki od herbaty na 100 ml zupki, może Pani też zacząć podawać chlebek.
życzę cierpliwości:-)
 
Witam,
bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak Synek ma już sześć ząbków i chyba kolejne w drodze.
Mam do Pani jeszcze jedno pytanie. Dziś minął trzeci dzień podawania przeze mnie glutenu. Kiedy mogą pojawić się reakcje, gdyby dziecko było uczulone i czy może to być drażliwość? Mam wrażenie, że Synek jest bardziej drażliwy, poza tym nic innego nie zwróciło mojej uwagi.

Pozdrawiam
Ilona
 
hmmm... nie wiem czy się mogę wtrącić ale mam/miałam podobne problemy więc podzielę się tym co wiem :-)

1. grudki w jedzeniu - pomogła nam wizyta u neurologopedy - Monika miala odruch wymiotny na wszystko co wkladała do buzki oprocz własnych paluszków, jak brała chrupka kukurydzianego to jakby się go brzydziła wziąć do buzi :-(
dostaliśmy zalecienia i jest OK ;-)

2. gluten - przez ok. 3 lata moj synek był na diecie bezglutenowej - reakcja alergiczna na gluten to głównie bóle brzuszka (może stąd drażliwość) i luźna kupka... ale teraz jest już OK :-)

pozdrawiam :-)
 
Do góry