reklama

10-cio miesięczne niemowlę i grudki w jedzeniu

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez ilonas26, 6 Kwiecień 2010.

1. ilonas26

ilonas26 czerwcowa mama 2009

Witam,

mój Synek 05.04. skończył 10 miesięcy. W ósmym miesiącu podałam mu zupkę z większymi kawałkami warzyw miał odruch wymiotny więc nie zmuszałam Go. W 9-tym miesiącu ta sama sytuacja. Dziś podałam mu kolejny raz, zjadł kilka łyżeczek (jadł ją tak jak zupkę-krem, nie przeżuwał) i historia powtórzyła się, odruch wymiotny (aż zwrócił trochę jedzenia). Chlebka mu nie podaję, gdyż jestem tuż przed wprowadzaniem glutenu. Chrupek kukurydzianych nie lubi. Zdarzyło mu się zjeść dwa i więcej nie chce. Jak długo mogę podawać dziecku dania w formie papki?
    Pozdrawiam
    Ilona

2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Witam, nie pisze Pani czy dziecko ma ząbki? Czy być może właśnie ząbkuje dzieci w tym czasie niechętnie jedzą produkty, które wymagają od nich żucia.
    Czasami tak jest, że dzieci potrzebują więcej czasu na zaakceptowanie grudek, wiem to z własnego doświadczenia, nie mniej należy ciągle próbować, codziennie po 1 łyżeczce, w pewnym momencie zacznie jeść, musi się przecież nauczyć radzenia sobie z taką formą posiłku, a nie nauczy się inaczej jak tylko próbując.
    Roczne dziecko zwłaszcza jeśli ma ząbki powinno już jeść nie tylko zmielone pokarmy.
    Czemu zwlekała Pani tak długo z podawaniem glutenu? Proszę koniecznie zacząć podawać gluten w dawce ekspozycyjnej pół łyżeczki od herbaty na 100 ml zupki, może Pani też zacząć podawać chlebek.
    życzę cierpliwości:-)

3. reklama
  4. ilonas26

ilonas26 czerwcowa mama 2009

Witam,
    bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak Synek ma już sześć ząbków i chyba kolejne w drodze.
    Mam do Pani jeszcze jedno pytanie. Dziś minął trzeci dzień podawania przeze mnie glutenu. Kiedy mogą pojawić się reakcje, gdyby dziecko było uczulone i czy może to być drażliwość? Mam wrażenie, że Synek jest bardziej drażliwy, poza tym nic innego nie zwróciło mojej uwagi.

Pozdrawiam
    Ilona

5. rubi

rubi wakacyjna mama ;-)

hmmm... nie wiem czy się mogę wtrącić ale mam/miałam podobne problemy więc podzielę się tym co wiem :-)

1. grudki w jedzeniu - pomogła nam wizyta u neurologopedy - Monika miala odruch wymiotny na wszystko co wkladała do buzki oprocz własnych paluszków, jak brała chrupka kukurydzianego to jakby się go brzydziła wziąć do buzi :-(
    dostaliśmy zalecienia i jest OK ;-)

2. gluten - przez ok. 3 lata moj synek był na diecie bezglutenowej - reakcja alergiczna na gluten to głównie bóle brzuszka (może stąd drażliwość) i luźna kupka... ale teraz jest już OK :-)

pozdrawiam :-)

Poleć forum