reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

10 m-c jak żywić, żeby dziecko nie było z grube

Dołączył(a)
16 Styczeń 2013
Postów
10
Witam,
Mam problem z decyzją jak żywić mojego skarba, żeby nie zrobić mu krzywdy. Dziś Klaudia skończyła 10 mc i waży juz ponad 10 kg. i wydaje się być dosyć pulchna w porównaniu z równieśnikami. Jeść lubi i raczej nie odmawia żadnych posiłków.
Klaudia na śniadanko ok. godz. 9 dostaje kaszkę mleczno-ryżową - , lub manną lub zborzową z 150ml mleka lub wody,
ok. 12 je obiadek - zupka jerzynowa z mięskiem ok. 200 ml
ok. 16 dostaje zazwyczaj kaszke zborzową - też ze 150 ml. mleka
ok. 20 na kolację dostaje mleko modyfikowane 180 ml. zagęszczone kleikiem kukurydzianym lub ryżowym.
Potem idzie spać i ok. 5-6 rano dostaje taką samą porcję jak na kolację
Dodam, że wcześniej dostawała ok. 18 jeszcze jakiś owoc ale teraz juz jej nie daję, bo nie chce potem jeść kolacji i wybudza sie w nocy.
Między posiłkami zdarzają się jeszcze pojedyncze chrupki kukurydziane

Wiem, że powinnam jej już wzbogacać dietę i dawać jakieś owoce, ale nie wiem czy powinnam jej dawać to między już istniejącymi posiłkami, czy może któryś posiłek powinnam zamienić?

Nie chcę jej też przekarmiać, bo ona raczej zje wszystko co jej dam.

Dodam również że Klaudia ma Refluks żoładkowy i lepiej przyjmuje pokarmy gęste.

Proszę o poradę
Gosia
 
reklama
No co ty 10 miesiecy i 10kg? i uwazasz ze jest pulchna? Kochana moje blizniaki maja 9 miesiecy i waza teraz około 12 kg i maja pdobny schemat posiłkow do twojej małej po pierwsze, a po drugie to normalne ze taka jest pulchniutka ale jak zacznie chodzic to moment zrzuci wszystko, tak jak moj starszy synek tez był grubiutki i pulchniutki a teraz chudzielec sie zrobił i je jak nalezy.Tak ze nieprzejmuj sie tym zupełenie . pozdrawiam :)
 
Ja dodam od siebie tylko ze moj syn mając 6 miesięcy wazył 11 kilo :-) Pózniej juz nie przybierał na wadze, jak zaczął raczkowac, chodzic to nawet trochę zgubił. Teraz ma 13 miesięcy i wazy troche ponad 12kg. I nie jest gruby.

A co do owoców to jak dasz dziecku miedzy posiłkami kawalek jabłka , gruszki czy banana to od tego nie utuczysz.
 
Zacznie chodzić to zrzuci tłuszczyk, bez obawy. Ja jedynie nie rezygnowałabym z owoców są bardzo ważne w diecie dziecka. Zamiast tej kaszki o 16 daj jej np. owoce z biszkoptem albo twarożkiem.
 
Moja mała waży nieco ponad 10 kg więc też nie jest chudzielcem:) Na śniadanie nie podaję jej kaszki tylko normalnie kanapkę z szynką i do tego herbatę. Potem obiad i na deser owoce albo jogurt tak około 16.30. Zjada kolację bez problemów chociaż znowu dojada mi w nocy ale już ogranicza ilość posiłków nocnych do 1 max 2 tak mniej więcej po 80 ml. Nie da rady wcisnąć w mojego malucha pełnej porcji 220 ml żeby jadła tylko raz.
 
Dzięki dziewczyny, Z tą grubością to tak tylko się zastanawiałam, bo wszędzie piszą, że przez pierwsze10 m-c dziecko potraja swoją wagę urodzeniową. Moja Klaudia ważyła przy urodzeniu 2270, więc 10 kilo to trochę wiecej, ale to pewnie tylko głupie statystyki mieszające matką w glowach :)
 
Ja tylko dodam od siebie że jak na mój gust w jej diecie jest za dużo kaszek które są "pustymi" kaloriami... Zmieniłabym jeden z posiłków na jakieś owoce.


Co do wagi mała wcale dużo nie waży :-D Mój mały ważył podobnie w jej wieku. Teraz mała będzie wolniej na wadzę przybierać :-)
 
reklama
Do góry