reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

10 miesieczne dziecko budzi sie w nocy

Też tak myślałam o swoim, że spadnie. Ma barierkę do połowy łóżka, bo jest to łóżko typowo dziecięce i nigdy nie wypadł. Zmieniliśmy mu zaraz po roku, jak jeszcze nie chodził. Miał więcej miejsca na obroty i przestał się tak często budzić 🙂 na kilka nocy...
Moja jeszcze nie chce zbytnio zasypiać i często wala się po łóżeczku, wstaje kładzie sie. Wiec jakby miała bez szczebelek to miała by w nosie spanie i by uciekła 🤣
 
reklama
Jak skończyłaś nocne karmienie ? Bo u nas histeria na maksa i nie wiem jak to skończyć :)
A maly juz odstawiony w dzien? Mi bylo latwiej najpierw zrezygnowac z dziennego karmienia jak mial potora roku bo mozna bylo szybko zastapic czyms innym, zajac zabawą itd, nocne dopiero na dwa latka kiedy juz rozumiał o co chodzi, przed nocą naklejalam plasterki na sutki😅 widzial, tlumaczylam ze jest ała i mleko nie poleci, wsumie trwalo to max 3 dni kiedy przestal sie calkowicie budzic a mial zegarek w dupce i nie opuszczal zadnego karmienia wczesniej, rowniutko co 2h:p tylko pierwszy dzien przy pobudkach troche poplakal czy pomarudzil, pozniej juz z gorki.
Moze przy ciut mlodszym dziecku tez sie sprawdzi taki sposob. Ja juz bylam poprostu zmeczona i potrzebowalam sie wysypiac bez tych nocnych przerw zeby w pracy dac rade, bo ogolnie dziecko do karmienia to mialam idealne, cyc i spać, zadnego świrowania, zabaw, zlosci itp.
 
A maly juz odstawiony w dzien? Mi bylo latwiej najpierw zrezygnowac z dziennego karmienia jak mial potora roku bo mozna bylo szybko zastapic czyms innym, zajac zabawą itd, nocne dopiero na dwa latka kiedy juz rozumiał o co chodzi, przed nocą naklejalam plasterki na sutki😅 widzial, tlumaczylam ze jest ała i mleko nie poleci, wsumie trwalo to max 3 dni kiedy przestal sie calkowicie budzic a mial zegarek w dupce i nie opuszczal zadnego karmienia wczesniej, rowniutko co 2h:p tylko pierwszy dzien przy pobudkach troche poplakal czy pomarudzil, pozniej juz z gorki.
Moze przy ciut mlodszym dziecku tez sie sprawdzi taki sposob. Ja juz bylam poprostu zmeczona i potrzebowalam sie wysypiac bez tych nocnych przerw zeby w pracy dac rade, bo ogolnie dziecko do karmienia to mialam idealne, cyc i spać, zadnego świrowania, zabaw, zlosci itp.
No ja jestem już zmęczona karmieniem, ale tylko w nocy, natomiast w dzień mogę go jeszcze z pół roku pokarmic, nie chcę mu dawać mm. Niestety gdyby to były lekkie płacze, albo naruszenie, to bym to przetrwała, a tu się zaczyna walka o przetrwanie, bo je się że sąsiedzi nas zgłoszą, bo on się aż zanosi jak mi w nocy nie dam piersi.
 
No ja jestem już zmęczona karmieniem, ale tylko w nocy, natomiast w dzień mogę go jeszcze z pół roku pokarmic, nie chcę mu dawać mm. Niestety gdyby to były lekkie płacze, albo naruszenie, to bym to przetrwała, a tu się zaczyna walka o przetrwanie, bo je się że sąsiedzi nas zgłoszą, bo on się aż zanosi jak mi w nocy nie dam piersi.
No wlasnie dlatego w dzien jest łatwiej, bo sie nie trzeba martwic sasiadami:p no i ogolnie zawsze mozna uwage odwrocic, zabawic czyms, a wnocy maluch jest rozespany, zmeczony to tez nie rozumie o co chodzi, czemu nie moze sie napic. Mi w opisany sposob poszlo super, bez histeri, bez poczucia winy i bezsilnosci. Nieraz czytalam ze moge w ten sposob mącic dziecku, ze raz wolno a raz nie, ze jak odstawic to odrazu calkiem ale robilam po swojemu i na dobre nam wyszlo. Ty tez musisz znalezc swoj sposob tak zeby jeszcze bardziej sie nie dobić.
 
Do góry