reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

10-miesięczniak a jogurty

martina13

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Wrzesień 2011
Postów
62
Miasto
ok.Krakowa
Pani Agnieszko, synek należy do dzieci lubiących jeść, ale ostatnio nie chce pić mleczka. Nasz plan dnia wygląda następująco:
7-pobudka, pierś
10-deserek (190ml, lub cały banan, jablko)
11-drzemka
14-obiadek (190ml, lub domowa zupka z mięskiem)
16-drzemka
17-mleko modyfikowane do tej pory 210ml
20-kaszka 210ml( w nocy 1-lub 2 karmienia piersią).

Decydując się na odstawienie w dzień piersi konsultowałam z lekarzem pediatrą, czy o godz.17 dawać kaszkę i lekarz stwierdził żeby podawać samo mleko modyfikowane, bo synek dobrze wygląda.
Kiedyś synek zasypiał o 17 i przeważnie usypiał przy mleczku, wypijał 210ml. Odkąd je po drzemce zjada maksymalnie 100ml. Odtrąca ręką butelkę, ale jest głodny bo raz spróbowałam z mojego talerza dać ziemniaczków to zjadł sporo. Myślę żeby spróbować jogurcik podać o 17(a właściwie 2z bobovity bo jednym nie naje się). Nie chcę podawać kaszkę za kaszką 17 a później o 20, bo chyba o 20 by mi synek nie dojadł porcji.
A może ok 10podać mleko a o 17 deserek?
Proszę o radę.

Równoczesnie chciałam spytać czy w 10miesiącu np. w połowie można podawać już jogurt naturalny?
Kolejna kwestia-to kiedy dziecko powinno uczyć się samodzielnego jedzenia? my próbujemy już teraz, ale sukces odnosimy tylko w chrupkach, sporadycznie plasterkach banana.
I jeszcze-kiedy dziecko powinno rozpocząć naukę picia z kubka? nasz synek butelkę z herbatką utrzymuje w pozycji leżącej, w siedzącej nie umie przechylić butelki. Kubek lovi 360stopni miał w rączkach i nawet sięgał do ust ale nie napił się. Zastanawiam się też jak to jest z tym kubkiem 360 stopni, jesli już odniesiemy sukces i synek załapie jak się pije to butelkę trzeba definitywnie odstawić?
dziękuję za odp.
 
reklama
witam Panią,
W przypadku rezygnacji z karmienia piersią rano mogłaby Pani podać kaszkę jeśli dziecko nie będzie chciało mleka.
Jogurty naturalne jeszcze za wcześnie trzeba poczekać do skończenia 10 mż.
CO do kubeczka niekapka to można już próbować, jeśli nauczy się dobrze z niego pić wówczas można mleko podawać z niekapka, ale może też Pani nadal butelką jak będzie Pani wygodniej.
 
Do góry