reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

10 miesieczny niejadek

reklama
U nas lepiej, można tak powiedzieć :) Mała cały czas ma lepsze i gorsze dni-zwłaszcza gdy wychodzi jej ząbek to wtedy jest kilka gorszych dni. Generalnie je dość dobrze jak na nią. .... nie lubi zupę wiec je tylko miesko, warzywa no i wtedy ryż, ziemniaczki , makaron i jakoś idzie :) od jakiegoś czasu rano też zjada trochę kaszki kakaowej, chleba z maselkiem na to mleczko od kilku dni waniliowe Nestle bo inne odrzuciła :( lubi też parówki drobiowe- wiem ze to może nie najzdrowsze, ale Ona je lubi :) no i tak się turlamy :) Mała ma niską wagę, ale przybiera jej tatuś tez taki był więc wszyscy nas uspokajają, ale sama wiesz jak to nerwy zawsze są :) pisz jak w czymś mogę pomóc :) będziemy się wspierać :)

Malaja

Fanka BB :)
U nas jest tak, że mała je wszystko i je naprawdę dużo. Zjada spore porcje i apetyt jej dopisuje, ale waga nadal bardzo niska. Jest dzieckiem bardzo ruchliwym więc pewnie ma taką szybka przemianę materii...
Ostatnio udało się osiągnąć 3 centyl ale wg siatek WHO dla dzieci karmionych piersią.
Ma 13 miesięcy i waży 7, 5 kg więc jest bardzo drobna...

Jest przebadana i rozwija się prawidłowo więc ja już mniej się martwię. Wygląda na to, że taki jej urok :)
Pozdrawiam...

Dusia1506

Zaangażowana w BB
Miasto
Warszawa
Moja córka też była i jest strasznym niejadkiem. Ma 13 lat i nadal muszę wmuszać w nią jedzenie, jest strasznie chuda a wysoka. Dużym ratunkiem są dla nas wszystkie spodnie które mają gumkę w pasie inaczej chyba by nie można było kupić ubrań. Natomiast syn ma 9 miesięcy a waży tyle ile ona ważyła w wieku 2 lat. To jest taki mały głodomor, zje wszystko co mu dasz. Widocznie taka ich uroda. Córka była na dolnym poziomie a w zasadzie czasem nawet na poziomie -1 w siatce centylowej a syn wręcz przeciwnie bo na górnym poziomie.
Obydwoje dobrze się rozwijają są zdrowi więc tylko się cieszyć.

beataja

Zaangażowana w BB
Też miałam niejadka, ale całe szczęście teraz jest wszystko ok. Natomiast znajomi cały czas chodzą i wciskają żeby chociaż coś zjadło. To jest coś okropnego jak dziecko nie chce jeść.

Malaja

Może kiedyś ktoś będzie miał podobny problem więc odświeżę wątek.

Obecnie córa ma 15 miesięcy. Je nadal dużo, apetyt dopisuje, lubi wszystko- od mięsa poprzez warzywa i owoce skończywszy na kanapkach wszelakiego rodzaju.
Nie mamy z tym żadnych problemów.
Jest żywa, bardzo energiczna, zdrowa, nie choruje praktycznie wcale...
Temat szukania przyczyny niedowagi odpuszczam na jakiś czas...

Obecnie waży 7, 7 kg. Wzrost około 75 cm. Drobinka ;)

Malaja

Bozsz zaglądasz tu czasami? A może są jakieś inne mamy dzieci z niedowagą? U nas bez zmian. Waga bardzo niska i choć miewam okresy ze się nie martwię to jednak wciąż ten temat powraca. Po bilansie dwulatka odświeże badania choć i tak pewnie nic nie wyjdzie. .. obecnie 8.5 kg 19 miesięcy

kasia.zosia

Moderatorka
Członek załogi
Dziewczyny bez przesady, znam bardzo dużo roczniakow ważących 7 kg. To nie jest wcale aż tak mało. Moja córka ma 25 miesięcy i wazy 12,5 co dla mnie jest zupełnie w normie. A niejadkiem nigdy bym jej nie nazwała, mogłaby spać pod lodówka. Jeśli dziecko ma dobre wyniki badań, rozwija się dobrze to niska waga nie jest jakaś tragedia

Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

reklama

Malaja

No 12.5 to bardzo dobrze. Moja starsza miała 10.5 na bilansie dwulatka a mała dobrze jak będzie mieć 9 kg w tym wieku. Jest poniżej siatek wiec nie porównuj 12 kg do 8 czy 9.

Do góry