reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

100 pytań i wątpliwości przyszłej mamusi

Hej.
Mówią, że lepiej dochodzi się do siebie po naturalnym porodzie. Natomiast przy cc jest łatwiejszy poród...tylko potem tragedia.
Co do bólu to sama nie wiem dokładnie ale zalecają prysznice, odpowiednie oddychanie albo podają leki.
 
reklama
Pewnie ze jesli wszystko jest OK z dzieckiem i mama to lepiej urodzic naturalnie zamiast CC. Dlatego nazywa sie to porod NATURALNY...boli bo musi bolec, skurcze bola ale jest to bol ktory sie zapomina.

Po porodzie naturalnym nie musisz lezec 24 godz (chyba o ile sie nie myle) tak jak po CC, wstajesz po paru godzinach i w miare normalnie funkcjonujesz.Mozesz od razu zajac sie malenstwem, kiedy po CC musisz zaczekac az znieczulenie "zejdzie".
Jesli w normalnym porodzie nie ma wiekszych komplikacji, masz 2-4 szwy, cesarka to operacja gdzie przecinaja ci powloki brzuszne wiec masz duzo wiecej szwow, ktore tez bardzo czesto daja wiecej powiklan . No i po normalnym po 3 dniach wychodzisz do domu, kiedy po cc siedziec 5 dni w szpitalu.
 
ZZO polega na wkluciu sie pomiedzy kregi kregoslupa i zaaplikowaniu ci odpowiedniej dawki leku znieczulajacego tak abys czula nogi, ale nie czula tak bardzo skorczow. Nie wiem czy dobrze to napisalam.
Jak chcesz wiedziec wiecej wpisz do wyszukiwarki Znieczulenie zewnatrzoponowe a napewno wiele wielecej sie dowiesz na ten temat (i nie tylko)
 
Jeszcze dwa miesiące temu mój dzidek siedział sobie na pupci w moim brzuchu i lekarz powiedział mi, że jeśli się nie obróci, to czeka mnie cesarka. No oki doki, ale ja bardzo chcę rodzić naturalnie. Czy istnieje możliwość, że mimo wszystko maleństwo ułoży się odpowiednio do porodu?
 
pewnie, że istnieje.
u mnie tutaj, tydzień temu znajomej ręcznie przestawiali dziecko i udało się. polegało to na tym, że dostała jakas tabletke rozkurczajaca macicę no i obrócili małego bez problemu, ale kazali jej przyjsc na ten "zabieg" z torbą, bo gdyby dzidzia sie zestresowała całym tym zamieszaniem odrazu cieliby ją a jakby nic nie wyszło z obracania to miała miec ustalany termin cc. no ale mały juz jest w prawidłowej pozycji:happy:
 
reklama
Podobno obracaja ale robia to tylko bardzoooooo doswiadczone połozne:tak: Z tym ze nie wiem czy przy pozycji posladkowej bo ja sie spotkałam ale jak maluch był ułożony poprzecznie:tak:

A pozatym Kasiu dzidzia nawet w dniu porodu moze sie przekrecic wiec spokojn ie.
Moja Kumpela ostatnio rodziła i mówi ze chwała ze lekarz ja zbadał przed samym porodem (prawie pełne rozwarcie) bo mały nagle przekrecił główke i chciał rodzic sie twarzyczka:szok::szok::szok: szybciutko robili CC
 
Do góry