reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

100 pytań i wątpliwości przyszłej mamusi

wiecie co, nie wiem przy jakim ułożeniu jej robili to obracanie ale w kązdym razie 2 lekarzy to wykonywało.
 
reklama
Ja tez chce rodzisz naturalnie i strasznie mi na tym zalezy ale chyba w dniu porodu jakby Mala nie byla ulozona glowka w dol to nie chcialabym aby ja odwracali jakos bym sie tego bala ze jej cos moga zrobic podczas tego obracania i mimo ze zalezy mi na naturalnym to chyba jakby byla koniecznosc to sama chcialabym CC :-)
 
Ja też wolałabym mieć cc niż mieliby mi obracać dzidziola :baffled: Jakoś trudno mi się wogóle to wyobrazić jak to wygląda.
Mam pytanko do przyszłych mamuś po 36 t.c.- chodzicie już na zapis KTG do szpitala? Bo ja mam skierowanie i muszę w tym tygodniu pójść raz, żeby na następną wizytę mieć zapis:sorry2: Ale nie chce mi się...
 
Co do obracania dzidzi, to lekarze robią to przez masaż ... ale może on przyspieszyć pooród.

Anetko ja co prawda jeszcze nie jestem po 36tc, ale miałam już jednoi ktg.
Myślę, że to jest normą, bo widać czy są skurcze czy nie.
 
Antuanet, ktg mierzy twóje skórcze. Jak rodziłąm 2 lata temu w PL to miałam tylko ktg robione jak źle sie czułam przed porodem i byłam na izbie przyjęć położniczej (potem okazało sie że to kamień schodził z nerki i urodziłam go kilka dni przed Laurusią:happy:). No to widze że teraz to sie zmieniło i każada ma robione w 9 miesiącu? Ja lubie ktg tak mocno słychać serduszko i każdy ruch:-)
 
Moja pani gin z kolei daje skierowanie na ktg jak nie ma wymaganych ruchów albo jest po terminie. A jak byłam w pierwszej ciąży, to chodziłam do lekarza do poradni przyszpitalnej i tam co wizytę miałam ktg - oczywiście pod koniec ciąży.
 
Anetko, ja co prawda nie jestem jeszcze po 36tc,ale juz wiem, ze za rowne 2 tygodnie ide do szpitala na KTG, do tej pory nie miałam ani razu,ale tydzien temu lekarz kazał sobie przypomniec, by 21.09 wypisał mi skierowaniedo szpitala na KTG na następny dzień. Więc ja pójde :)
 
Co do obracania dzidzi, to lekarze robią to przez masaż ... ale może on przyspieszyć pooród.

Anetko ja co prawda jeszcze nie jestem po 36tc, ale miałam już jednoi ktg.
Myślę, że to jest normą, bo widać czy są skurcze czy nie.

hmmm dopiero na forum (poprzednim i obecnym) dowiaduje sie ze jest cos takiego jak kontrolne KTG. Mi w żadnej ciązy nie robili dopiero przy porodzie:tak:. Nie wiem dlaczego u nas nie jest to praktykowane:((((
 
hmmm dopiero na forum (poprzednim i obecnym) dowiaduje sie ze jest cos takiego jak kontrolne KTG. Mi w żadnej ciązy nie robili dopiero przy porodzie:tak:. Nie wiem dlaczego u nas nie jest to praktykowane:((((

Czarna, jeśli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze - pewnie i tak jest w przypadku KTG. To tez duzo zalezy od lekarza, mój mi daje skierowanie do szpitala, w którym bede rodzic, czyli na NFZ, rok temu kolezanka miała lekarza z tego samego szpitala, który kazał jej robic KTG prywatnie. Jak widać, nie ma reguł. A powinny być, bo KTG to nie tylko skurcze,ale przede wszystkim zapis tętna dzieciaczka, co przy końcu ciąży jest bardzo istotne.
 
reklama
Do góry