reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

100 pytań i wątpliwości przyszłej mamusi

A ja mam pytanie do mamuś, które juz maja pociechy :) podczas nocnego karmienia co się najpierw robi, jak maleństwo zacznie płakać - najpierw karmienie, potem zmiana pieluszki czy najpierw pieluszka a potem karmienie? Bo tak sobie myśle, że jak najpierw zmienie pieluszkę, to może przy karmieniu Bartuś zaśnie i odloże go spokojnie do łóżeczka. ale z drugiej strony może dłużej płakać jak będę najpierw zmieniała pieluchę, a on będzie głodny.
Jesuuu, nie wiem...
 
reklama
A u nas właśnie jakoś tak dziwnie. I to w sumie tylko kilku lekarzy z tego co się orientowałam wśród koleżanek. Już od 36 t.c. zaczynają monitorować te skurcze i bicie serca dziecka. I dlatego tam taki tłok jest:sorry2: Jakoś nie chce mi się iść, znając mnie pójdę w piątek albo w sobotę bo też można.:tak:
 
A ja mam pytanie do mamuś, które juz maja pociechy :) podczas nocnego karmienia co się najpierw robi, jak maleństwo zacznie płakać - najpierw karmienie, potem zmiana pieluszki czy najpierw pieluszka a potem karmienie? Bo tak sobie myśle, że jak najpierw zmienie pieluszkę, to może przy karmieniu Bartuś zaśnie i odloże go spokojnie do łóżeczka. ale z drugiej strony może dłużej płakać jak będę najpierw zmieniała pieluchę, a on będzie głodny.
Jesuuu, nie wiem...
Sylwia to zależy jakie są długie przerwy w karmieniu. Na początku powiem Ci ze lepiej przebierac po bo maluch czesto robi w pieluche:-p Po drugie czesto jest tak ze jak maluszek sie na je to po odbiciu dostaje czkawki wiec nic ze spania wtedy mozna przebrac i ewentualnie dopoic wtedy zazwyczaj zasypia;-)(choc to róznie bywa) Juz po pierwszych dniach sama bedziesz wiedziała kiedy co masz robic:tak:
 
Sylwia to zależy jakie są długie przerwy w karmieniu. Na początku powiem Ci ze lepiej przebierac po bo maluch czesto robi w pieluche:-p Po drugie czesto jest tak ze jak maluszek sie na je to po odbiciu dostaje czkawki wiec nic ze spania wtedy mozna przebrac i ewentualnie dopoic wtedy zazwyczaj zasypia;-)(choc to róznie bywa) Juz po pierwszych dniach sama bedziesz wiedziała kiedy co masz robic:tak:

Czarna, dziękuję :) To są własnie wątpliwości i pytania, jakie mnie nachodzą. Najgorzej bedzie na początku, potem się wyrobię :)
 
Dziewczyny, a jakich kosmetyków do kąpieli i do smarowania używać. Muszę już kupić a kompletnie ne mam pojęcia co:baffled::confused:
 
hmmm dopiero na forum (poprzednim i obecnym) dowiaduje sie ze jest cos takiego jak kontrolne KTG. Mi w żadnej ciązy nie robili dopiero przy porodzie:tak:. Nie wiem dlaczego u nas nie jest to praktykowane:((((

Ciril ja kupiłam Oilatum do kąpieli - ma w skłądzie parafinę i natłuszcza.
Do pupy kupiłam Linomag z zieloną nakrętką.
 
Też właśnie najbardziej skłaniam się do Oillatum.
Czarna, jak leżałam w szpitalu to ktg obowiązkowo 2 x dziennie, a lekarz na4 tyg przed terminem daje skierowanie na ktg kontrolne.
 
Wracając do sprawy ktg u nas w szpitalu robią jeśli np pacjentka nie wyczuwa ruchów maluszka.
W przychodni tak samo - ja dostałam od lekarza i sama byłam zdziwiona, że tak wcześnie.
Ale co miasto to inaczej.
 
OILATUM ja też polecam bardzo:-) Laurusi do tej pory używa tego płynu do kąpieli a i mamusia czasem skorzysta jak ma lenia i nie chce sie jej balsamować:-D Ale noworodka i tak będe natłuszczać, bo pamietam jak Laurze po miesiącu chyba zaczeła pierwsza skóra schodzić to używałam czystej parafinki jak mi położna doradziłą. w aptece kosztuje ok 2,5zł bodajże i jak dla mnie, bardziej skuteczna od "sklepowej"oliwki.
 
reklama
Ciril, też kupiłam Oilatum do kąpieli. A na pupę oliwkę, choć połozna mi powiedziała, ze oni w szpitalu nie oliwkują maluszków. Dobrze też mieć na pupę Sudocrem-w razie pieluszkowego odparzenia.

Czarna, może zapytaj swojego gina o to KTG? Wydaje mi sie, że każda mama byłaby spokojniejsza, gdyby na KTG usłuszała swoje maleństwo.
 
Do góry