reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

11 miesieczne dziecko a aspirator do nosa

karolyn1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Sierpień 2016
Postów
1 431
Miasto
Kraków
Mamy prosze o rade. Moj synek zlapal katar. Psikam mu do noska wodą morska jednak wyczyszczenie nosa aspiratorem podlaczonym do odkurzacza graniczy z cudem. Maly wykreca sie na wszystkie strony, krzyczy, placze. Nie daje sobie dotknac nosa. Wcześniej nie było takich problemow. Macie jakies sposoby w takim przypadku?

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Maść majerankowa!! Kosztuje parę złotych a pomaga. Wypróbowane na miesięcznym dziecku.

Wysłane z mojego Tiger przy użyciu Tapatalka
 
Ja używam fridy , syn jak mi się rzucał bo nie chciał. Zaczęłam w formie zabawy, ruszyłam na wszystkie strony żeby zainteresował się, dotykalam końcówką wpuszczajac powietrze po policzkach czołku a później nos i tak jest do teraz.

Ewentualnie na spiocha może spróbuj.
 
To może warto kupić taki aspirator z ustnikiem, może odkurzacz był nastawiony na zbyt dużą moc? Pomysł @angelika87 wygląda na dobry:) Może wypróbuj. W razie czego możesz zrobi zabawę w dmuchanie przez słomkę jakiś kawałków papierka lub dmuchanie buzią. Ponieważ maluchy mają problem ze skoordynowaniem, masz dużą szansę ze przy okazji twój synek wydmucha nosek spontanicznie:) Może też robić bańki w szklance z wodą za pomocą słomki:)
 
reklama
Mamy prosze o rade. Moj synek zlapal katar. Psikam mu do noska wodą morska jednak wyczyszczenie nosa aspiratorem podlaczonym do odkurzacza graniczy z cudem. Maly wykreca sie na wszystkie strony, krzyczy, placze. Nie daje sobie dotknac nosa. Wcześniej nie było takich problemow. Macie jakies sposoby w takim przypadku?

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom

Niestety w tym wieku to częste dopóki dziecko nie zrozumie, że to mu pomaga. U nas też był krzyk i początkowo robiliśmy trochę na siłę, bo to było bezpieczniejsze niż katar. Ważne by być spokojnym, ale stanowczym i zrobić to szybko jednocześnie wytłumaczyć, że po tym będzie mu łatwiej oddychać, że to pomaga. Jak dziecko połączyło fakty i zobaczyło, że mu się lepiej oddycha, to potem samo prosiło o czyszczenie. Potem sam sobie trzymał jak czyścił a ma obecnie niecałe 2,5 roku.
Polecam też plasterki aromactiv, naprawdę pomagają. I inhalacje że 4 razy na dobę. To też dobrze działa.
 
Do góry