reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

11 miesięczne dziecko odstawione od piersi nie chce MM

Hairqueen

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Lipiec 2020
Postów
30
Dziewczyny bardzo Was proszę o pomoc .. To moje pierwsze dziecko .
Karmiłam dziecko piersią od urodzenia . Maly
Ma 11 miesięcy i 1.5 tyg . Niestety nie dałam rady dotrwać do zakończenia karmienia po roku . Od miesiąca / półtora miesiąca dostawał pierś tylko przy dwóch drzemkach na chwilkę oraz na noc ponieważ do samego końca karmiłam na żądanie . Później mój Syn domagał się mleka tylko w nocy i tylko do zasypiania . Mam problem ponieważ nie chce pic żadnego mleka modyfikowanego ( przeszliśmy przez capri care , bebiko , nan , enfamil, hipp ) dodatkowo biorąc butelke do ust ma odruch wymiotny . Próbowałam podać z B boxa z którego pije napoje , ale niestety jak poczuje tylko mleko robi odruch wymiotny . Próbowałam kaszkę na MM rozeobiona rzadko i tez nie przechodzi ta sama sytuacja … Pomóżcie mi co mam zdobić żeby przemycać mu to mleko ? Staram się dawać 2 razy dziennie kaszkę na mleku modyfikowanym ale je jak wróbelek i tylko łyżeczka . Nie chce żeby moje dziecko głodowalo w nocy ? Nie mam pokarmu w piersiach chce zakończyć ten etap …
 
reklama
Brakuje mu jak rozumiem 2 tygodni do pierwszych urodzin?
To weź olej te mleko. Po roku dziecko mleka nie potrzebuje. A te 2 tygodnie go nie zbawią
 
Ja odstawiłam równo na rok. To nie taka duża różnica między Twoim. Próbowałam mm z butelki, niekapka, zwykłego kubka, w kaszkach łyżeczką... No nic nie chciał. W końcu się poddałam. Jadł ser, jogurty, śmietanę, mleko z kartonu w jakichś naleśnikach czy bułkach drożdżowych. Żadnych niedoborów nie stwierdzono, a jestem panikara i robiłam już mu szereg badań 3 razy (teraz ma 2 lata).
Z Twoim może być podobnie. Nie chce mleka to nie, niech je coś innego 🙂
 
Ja skończyłam kp jak mój synek miał 10 miesięcy i miałam ten sam problem. Po prostu raz dziennie przemycalam mm w postaci koktajli z owocami a poza tym jadł inne przetwory mleczne
 
Do góry