reklama

11 miesięczne niemowle je 2 razy w nocy

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez sajmon1010, 4 Wrzesień 2015.

1. sajmon1010

sajmon1010 Zaciekawiona BB

Witam. Mój 11 miesięczny synek je 7 posiłków. O g. 9 owsianka z torebki - 170 ml, o g. 12.30 zupa jarzynowa z mięsem- 200 ml, o g.16 ziemniaki z wędlinką lub jajecznica, lub parówka plus kanapka z bułki z masłem, g. 18 deserek owocowy lub owocowy z twarożkiem i około g.21 manna na mleku krowim - 170 ml. Dodatkowo pije soki lub herbatkę. Wszystko to zjada w takich ilościach jak napisałam choć często trochę go zmuszam. Wydaje mi się , że w dzień zjada tyle ile potrzebuje, jednak w nocy budzi się o g. 24 na 200 ml mleka modyf. z kakaem ( budzi się także o g. 2-3 lecz udaje mi się go zakołysać) , g. około 4-5 znowu 200 ml mm. Czy je za dużo ? Waży w normie 10,5 kg. Jak pozbyć się tych nocnych karmień i czy w ogóle się ich pozbywać skoro ma ochotę na mleko. Dodam, że w dzień w żaden sposób nie napije się mleka z butelki. Innymi płynami dopajam go łyżeczką. Co Pani na to? Pozdrawiam.

2. bojąca

bojąca Fanka BB :)

wprowadzaj zamiast soków wodę ponieważ sok liczy się z reguły jako posiłek i postaraj się nie wmuszać w niego więcej niż chce oraz pamiętaj iż w dzień przerwy między posiłkami nie powinny przekraczać 3 godzin chyba, że śpi nocne karmienia wyeliminują się stopniowo

3. reklama
  4. Cherie87

Cherie87 Fanka BB :)

Hmm, a jakie dajesz mu kakao? I dlaczego tak późno?

5. sajmon1010

bo w dzień w ogóle nie pije z butelki,a budzi się o g 24 więc daje mu mleko z kakaem.Ta noc znowu była gorsza. Budził się co 1,5h. Brakuje mi sił. Właściwie już 11 miesiąc nie śpię.

6. Cherie87

Cherie87 Fanka BB :)

Cóż, nie wiem po co to kakao (jeszcze jak takie zwykłe, ciemne pół biedy ale jak napój kakaowy typu Nesquik czy inne - to bomba kaloryczna, sam cukier i nie ma co się dziwić że dziecko budzi się w nocy). Ja nie śpię już 13 miesięcy i końca nie widać - na szczęście mój syn jest dalej na piersi i śpi ze mną i mężem, więc gdy się obudzi niemal sam wyciąga sobie pierś z mojej bluzki, zjada, odwraca się i idzie spać. Nie mniej jednak i tak się budzę, ciężko mi póżniej zasnąc więc poniekąd Cię rozumiem. Nie napiszę Ci nic na pocieszenie, nie ma chyba sposobu aby dziecko nie budziło się w nocy, tym bardziej iż jestem zdania, że budzi się może nie tyle aby zjeść, a aby się napić (dorośli również budzą się w nocy, gdy zasycha im w gardle itd). i nie powinno się im tego odmawiać. Ja czekam aż zacznie przesypiać noce, ale nie napieram, bo nie chcę zakazywać mu na siłę picia w nocy - jeśli tego potrzebuje, trudno. Z doświadczenia znajomych i rodziny wiem, że dziecko może się budzić do 5-6 roku życia - a to picie, a to siusiu, potwory itd. Wszystko jeszcze przed nami.

7. sajmon1010

zaczęłam dawać mu kakao bo myślałam, że bardziej się naje, ale nic z tego. Znowu będę dawała samo mleko, a kakao na śniadanie. Cherie87 dzięki za wiadomość - nie jestem jedyna.Co do jedzenia mojego dziecka, to ile by nie zjadł przez dzień , to i tak się w nocy obudzi. Dziwi mnie tylko fakt, że już sypiał bez przebudzienia do g. 3, a dwa tygodnie przespał całą noc. Nie wiem dlaczego powrócił do g.24. Jak próbuje go zakołysać, to jest okropny wrzask.A z drugiej stront, to skoro chce jeść, to niech je, ale sił mi brakuje...

8. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Około roku jest skok rozwojowy. Moje córki budziły się milion razy. Młodsza na cyca, starsza już była bez piersi ale i tak budziła się na wodę czy przytulanie... CO 30min-1,5h.... Przetrwałam.
    Proponuję jednak zadbać przede wszystkim o zdrowe nawyki żywieniowe, tak jak dziewczyny wyżej pisały...

9. sajmon1010

czyli co ? dopajać tylko wodą?

10. reklama
  11. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Jeśli rzeczywiście jest głodny to daj mu mm (żadne kakao czy kaszki - takie cuda to w dzień/wieczorem), nie każde dziecko w tym wieku da się oszukać wodą. W dzień nie zmuszaj, niech zjada ile mu potrzeba. Proponuj często wodę w kubku/niekapku (nawet jak nie wypije to dobrze by już się oswajał). Z czasem się przestawi, ale trzeba cierpliwości.

12. sajmon1010

próbuje dawać niekapek, ale wrzeszczy jak pcham mu do buzi, sam tylko gryzie ten dziubek.

Poleć forum