reklama

11 miesieczny maluch ktory sie garbi:(

Temat na forum 'Porady rehabilitantki' rozpoczęty przez kachaa28, 6 Wrzesień 2012.

1. kachaa28

kachaa28 Fanka BB :)

dziewczyny mam pytanie,czy wasze bable sie garbily przy siedzeniu??moj ma 11 miesiecy,zaczal raczkowac ale jak usiadzie to raz ma plecki proste a raz sie zgarbi i tak bedzie siedzial.mialyscie ten sam problem??co zrobilyscie??z gory dziekuje za wszelkie porady.

2. Anna Maria Sikorska

Anna Maria Sikorska Ekspert BB. Rehabilitacja

Witam, postawa przy siedzenie powinna poprawić się jak trochę więcej poczworakuje i dzięki temu wzmocni mięśnie posturalne. Można też jak mały siedzi delikatnie "pogilgotać mięśnie pleców w okolicy lędźwiowej i mały odruchowo powinien się wyprostować. Pozdrawiam

3. reklama
  4. MamaSmoczyca

MamaSmoczyca Zaciekawiona BB

Witam
    Moja córcia ma 9 miesięcy i mam podobny problem. Chwile posiedzi i się garbi. Moja córa jest wiotka, podejrzewam, że przez to się garbi lecz czy takie łaskotanie ją zmusi do pracy czy będzie miała problem do końca?

5. Anna Maria Sikorska

Witam, niestety z powodu wiotkości problem garbienia się może trwać dłużej. Ważne jest żeby stymulować prawidłowe siedzenia, to jest bardzo mocne ćwiczenia wzmacniające mięśnie posturalne. Pozdrawiam

6. Koralowa-mama

Koralowa-mama Zaciekawiona BB

Moje dziecko już chodzi a nadal ma problemy z garbieniem. Czy mogą na to pomóc specjalne wkładki jak np marki Memo?

7. Anna Maria Sikorska

Mówimy o garbieniu pleców? Jeśli u dziecka chodzącego jest kłopot z kontrolą postawy to konieczna jest ocena ortopedy. Wkładki działają przede wszystkim na ustawienie stóp.

8. zelkova

zelkova Początkująca w BB

Witam,
    Moja córka ma 1,5 roku chodzi o 6 msc i niestety siedząc garbi się, jak chodzi jest pięknie wyprostowana. Zauważyłam też, że podczas chodzenia palce prawej nóżki kieruje do środka. Czy z tak małym dzieckiem należy zapisać się na rehabilitację?

9. mmamba88

mmamba88 Początkująca w BB

@zelkova na początek możeciespróbować specjalnego krzesełka takiego jak entelo. Bardzo dobrzegdy dziecko na takim siedzi, dobre krzesło jest specjalniewyprofilowane tak że stymuluje odpowiednią pozycję. W kilkupolskich szkołach wymienili już zwykłe krzesełka na właśnietakie. Naprawdę niby tylko krzesło, a może wiele zmienić.

10. reklama
  11. yaska

yaska Fanka BB :)

Słyszałam, ze u młodszych dzieci to normalne, ale dobrze, że zwracacie na to uwagę, nie raz widziałam w przedszkolu czy w szkole u młodego ile dzieci się garbi i to znacznie bardziej niż mój syn, co mnie już martwi i działam ostro, żeby tego nie robił. Gdzieś już tu chyba pisałam o tych krzesłach, kupili je u nas w szkole dla młodszych klas, póki co sprawdzają się świetnie. Zaraz poszukam, gdzie to było....

Poleć forum