reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

11 tydzień ciąży brzuch

Mi objawy ciążowe zniknęły, piersi przestały boleć, skończyły się nudności i zawroty głowy, wczesniej dokuczały. I oczywiście panika, że na pewno coś się dzieje skoro wcześniej były a teraz nie ma. Oczywiście nic się nie działo 😅
A brzuch mi się pojawił późno, po 27 tygodniu. Teraz jest 31 i jak mam luźne ubrania to nikt nawet nie zauważa, że w ciąży jestem. Ostatnio znajomą z pracy zapytała czy już urodziłam bo taka chudzinka jestem. Mam nadwagę, więc to też ma wpływ na budowę ciała.
No to nieźle, właśnie ja to za bardzo panikuje, nie ma się co stresować w następnym tygodniu mam prenatalne pierwsze więc może się uspokoje😊
 
reklama
Tez nie mialam brzuszka , w 11 tc nikt nie wiedział o mojej ciąży , do 20 tc w sumie ten kto nie wiedział o ciąży to w życiu by się nie zorientował . Dopiero potem deeeelikatnie na dole mi się coś zaczęło pojawiać . Dziś 28 tc i pewnie tez brzuszek byłby mały , ale trochę mam wód płodowych i te wody powodują, że brzuch jest bardziej widoczny . Porównywałam się do znajomej , która ma sylwetkę podobną do mojej ( ani gruba ani chuda - normalna ) i byłam zaskoczona , bo ona już w 3 msc brzuszek typowo ciążowy . No ale wiadomo , zależy od kobiety :) ciesz się , bo bez brzuszka dużo łatwiej się funkcjonuje :D można się z łatwością ogolić , zrobić pazy u stóp ;p
 
bez brzuszka dużo łatwiej się funkcjonuje :D można się z łatwością ogolić , zrobić pazy u stóp ;p
Potwierdzam ✔️
Ja do końca robiłam sobie paznokcie u stóp i depilowałam całe ciało. Mialam Mało wód, polozna złapała wszystkie wody w małą nerkę.
Pamiętam, kiedyś plakalam na poczekalni do gina, bo zaczelam rozmawiać z kobietami w ciąży, okazało się że mają termin 2 msc po mnie a brzuszki miały dużo większe, a ja byłam wtedy parę dni przed terminem. A ilość wody była w dolnej granicy normy.
 
No to nieźle, właśnie ja to za bardzo panikuje, nie ma się co stresować w następnym tygodniu mam prenatalne pierwsze więc może się uspokoje😊
No pewnie tak, ale taki niepokój większości towarzyszy całą ciążę, nawet jak wszystko jest w porządku. I tak człowiek czeka od wizyty do wizyty żeby się upewnić, że nie ma się czym martwić.
 
Cześć dziewczyny,
Ehh sama juz nie wiem chyba się nakręcam ale męczy mnie to.
Jestem w 11 tygodniu ciąży, tydzień temu byłam na badaniu usg wszystko było w porządku dziecko duże idealnie na 10 tydzień ciąży, ale od wczoraj przestały mnie boleć piersi i zauważyłam że podbrzusze wcale się nie powieksza. Wiecie o co chodzi wiadomo, że nie będę mieć brzucha jak w 40 tyg ale nie ma nawet uwypuklenia w dole brzucha i nic mnie nie ciągnie, myślicie ze to normalne?
Na tym etapie ciąża często nie wystaje poza kość łonową, nie ma nawet jak odstawać :)
Ja w pierwszej miałam do ok 6 miesiąca plaski zupełnie brzuch, był tylko twardszy, ok 7-8 zaczął dopiero wyglądać na ciążowy.

Teraz w 14+ dalej nie mam żadnego uwypuklenia :)
 
Potwierdzam ✔️
Ja do końca robiłam sobie paznokcie u stóp i depilowałam całe ciało. Mialam Mało wód, polozna złapała wszystkie wody w małą nerkę.
Pamiętam, kiedyś plakalam na poczekalni do gina, bo zaczelam rozmawiać z kobietami w ciąży, okazało się że mają termin 2 msc po mnie a brzuszki miały dużo większe, a ja byłam wtedy parę dni przed terminem. A ilość wody była w dolnej granicy normy.
Płakałaś że masz mniejszy brzuch? To ja sie z tego bardzo cieszyłam :)
 
reklama
Do góry