reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

11 usg w 1 trymestrze ciąża zagrozona

Ja jestem 12+4 i miałam też już z 10 usg. Miałam odklejającą się kosmówkę, mega krwawienia więc stąd tyle badań. A poza tym to 8 lat wyczekana ciąża więc głowa wariuje dodatkowo. Szukałam info na temat szkodliwości usg we wczesnej ciąży, i faktycznie włączanie dopplera jest niekorzystne bo mocno nagrzewa tkanki, przy samym usg tkanki niewiele się nagrzewają więc myślę że jest to ok. W Holandii z badań wyszlo że chłopcy rodzili się leworęczni, ale z tym jestem w stanie żyć:) mam madzieję że będzie wszystko ok
Mi lekarz mi szpitalu włączył na moment głos bicia serca w 5tc .. a tam chyba jest ten doppler wykorzystywany. Nie spodziewałam się ze to zrobi.
 
reklama
Mi lekarz mi szpitalu włączył na moment głos bicia serca w 5tc .. a tam chyba jest ten doppler wykorzystywany. Nie spodziewałam się ze to zrobi.
Mi z córką głos włączyli w szpitalu w 6 tyg i teraz z synkiem w 5 tc, tylko nawet zarodka nie było widać, to i serca nie było słychać. Natomiast mój ginekolog nawet w 8 tyg nie wlaczal głosu ;) ale moje dzieci mają się dobrze :)
 
Bardzo się cieszę na Wasze pozytywne wypowiedzi ze wszyscy maja się dobrze :). Czy lekarzom trzeba mówić przed badaniami aby nie robili czegoś co jest niezalecane?:), a może czasem wiedza pacjentom przeszkadza i lepiej żyć w nieświadomości ;)
 
Bardzo się cieszę na Wasze pozytywne wypowiedzi ze wszyscy maja się dobrze :). Czy lekarzom trzeba mówić przed badaniami aby nie robili czegoś co jest niezalecane?:), a może czasem wiedza pacjentom przeszkadza i lepiej żyć w nieświadomości ;)
Oczywiście że lepiej żyć w nieświadomości. Mnie lekarz w szpitalu nastraszył glejakami i autyzmem. Mój lekarz powiedział, że to są DOMNIEMANIA, że MOŻE być szkodliwe a nierobienie badań NA PEWNO jest szkodliwe.
 
Bardzo się cieszę na Wasze pozytywne wypowiedzi ze wszyscy maja się dobrze :). Czy lekarzom trzeba mówić przed badaniami aby nie robili czegoś co jest niezalecane?:), a może czasem wiedza pacjentom przeszkadza i lepiej żyć w nieświadomości ;)
Ja przez całą ciążę miałam ok 40 USG. Nieraz co 2-3 dni. Kilka pobytów w szpitalu.
Córka ma się dobrze.
 
Do góry