reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

11 usg w 1 trymestrze ciąża zagrozona

Dinusia87

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Grudzień 2020
Postów
47
Cześć, jestem w 13 tc a miałam już 11 usg. Najpierw wizyty planowane, potem krwawienie i szpital, następnie wizyty prywatne kontrolne, kolejne usg i obserwacja przez skracająca się szyjkę oraz usg 1 trymestru. Usg kontrolne trwały do 3 min mimo ze rozsądnie wiem ze była to korzyść to jednak obawiam się takiej ilości 🙄 Proszę o wypowiedz dziewczyny co ciąże zagrożone miały oraz taka ilość badań
 
reklama
Jestem w 13 tygodniu i miałam 9 razy. Głównie przez moje schizy i wypadek samochodowy, ale z dzieckiem wszystko ok.
 
W sumie jak się boisz to nie idź, nie rób, ale nie wiem czemu dziewczyny obawiają się usg. Nie znalazłam żadnych badań, jedynie, ze moze byc niezalecane do któregoś tam tyg sluchania bicia serca, ale też nie ma w sumie badan potwierdzających tę tezę. Mamaginekolog o tym też ma artykuł ;) moja ciąża była tez zagrożona, usg mialam bardzo czesto inieraz dluugie ( u kardiologa) i córcia zdrowa ☺
 
W sumie jak się boisz to nie idź, nie rób, ale nie wiem czemu dziewczyny obawiają się usg. Nie znalazłam żadnych badań, jedynie, ze moze byc niezalecane do któregoś tam tyg sluchania bicia serca, ale też nie ma w sumie badan potwierdzających tę tezę. Mamaginekolog o tym też ma artykuł ;) moja ciąża była tez zagrożona, usg mialam bardzo czesto inieraz dluugie ( u kardiologa) i córcia zdrowa ☺
Jestem po dwóch poronieniach, zatem tez nie chce przy zagrożeniu omijać zalecanego usg. Tym bardziej ze to może być moja ostatnia szansa na ciąże.
 
Jestem po dwóch poronieniach, zatem tez nie chce przy zagrożeniu omijać zalecanego usg. Tym bardziej ze to może być moja ostatnia szansa na ciąże.
To idź normalnie na badania, nie myśl czy szkodzą ;) ja jestem straszna panikara, też stracilam wcześniej ciążę, długo nie moglam znów zajsc, u mojej malutkiej ciągle coś bylo nie tak, stąd bardzo częste badania. Ale nigdy nie pomyślałam, ze szkodzą tylko pomagają :)
 
To idź normalnie na badania, nie myśl czy szkodzą ;) ja jestem straszna panikara, też stracilam wcześniej ciążę, długo nie moglam znów zajsc, u mojej malutkiej ciągle coś bylo nie tak, stąd bardzo częste badania. Ale nigdy nie pomyślałam, ze szkodzą tylko pomagają :)
😊dziękuje za wsparcie
 
Ja jestem 12+4 i miałam też już z 10 usg. Miałam odklejającą się kosmówkę, mega krwawienia więc stąd tyle badań. A poza tym to 8 lat wyczekana ciąża więc głowa wariuje dodatkowo. Szukałam info na temat szkodliwości usg we wczesnej ciąży, i faktycznie włączanie dopplera jest niekorzystne bo mocno nagrzewa tkanki, przy samym usg tkanki niewiele się nagrzewają więc myślę że jest to ok. W Holandii z badań wyszlo że chłopcy rodzili się leworęczni, ale z tym jestem w stanie żyć:) mam madzieję że będzie wszystko ok
 
reklama
Cześć, jestem w 13 tc a miałam już 11 usg. Najpierw wizyty planowane, potem krwawienie i szpital, następnie wizyty prywatne kontrolne, kolejne usg i obserwacja przez skracająca się szyjkę oraz usg 1 trymestru. Usg kontrolne trwały do 3 min mimo ze rozsądnie wiem ze była to korzyść to jednak obawiam się takiej ilości [emoji849] Proszę o wypowiedz dziewczyny co ciąże zagrożone miały oraz taka ilość badań
Cześć. Ja jestem 10+4tc i 6 lub 7 razy już miałam USG u mojego lekarza plus 3 razy jednego dnia w szpitalu z powodu krwotoku. Z tego co mi wiadomo to nie prawda, że częste USG szkodzi. Pierwszą ciążę poroniłam. Mam zaufanie do mojego lekarza i nie sądzę żeby robił co wizytę USG gdyby było szkodliwe tym bardziej, że ta ciąża również jest zagrożona od praktycznie samego początku, a leczę się u niego już kilka lat.
 
Do góry