reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

12 tydzień ciąży, położenie macicy

Dołączył(a)
6 Luty 2020
Postów
13
Cześć 👋 jestem obecnie w 12 tyg ciąży, poprzednią ciążę straciłam i stąd moje "obawy". Nie pamiętam jak było z córką.. Może głupie pytanie, ale czy to normalne, że macice wyczuwam raz po lewej stronie, raz po prawej.. Czasami bardziej na środku..?
 
reklama
Odrazu po porodzie położna wzięła moją rękę położyła na brzuchu i mówi "czujesz taką kule? To jedyny moment kiedy możesz dokładnie wyczuć macicę, gdzie się znajduje, jak może wędrować lekko po brzuchu, nigdy później juz tego nie wyczujesz sama". Nie neguje tego co Ty czujesz ale jednak to mało prawdopodobne
 
reklama
reklama
Zastanawia mnie, że mówicie że nie można wyczuć macicy przez brzuch, a byłam kiedyś na wizycie u lekarza starej daty (taki na oko 70 lat) i podotykal brzuch i mówi "no macica taka na 9 tygodni ciąży".. Czyli jednak można macicę wyczuć przez brzuch i zbadać ją ;) Co więcej, kiedyś w ten sposób się oceniało tygodnie ciąży, bo nie było usg, więc jak najbardziej można wyczuć macicę..
 
Do góry