reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

12 tygodniowe niemowlę mało się uśmiecha

feelthelifee

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Styczeń 2023
Postów
316
Moja córka skończyła w środę 12 tygodni. Martwię się tym, że się mało uśmiecha. Robi to tylko podczas zabawy np leżąc na przewijaku gdy ja lub mąż ją zagadujemy. Gdy jest noszona na rękach jest poważna. Do obcych ludzi się nie uśmiecha, tylko obserwuje. Czy ktoś miał podobnie? Naczytałam się, że to mogą być pierwsze objawy autyzmu i bardzo się martwię.
 
reklama
Szczerze jak by nie była zainteresowana zabawa i patrzyła się cały czas w jeden punkt to wtedy można coś podejrzewać. Za bardzo szukasz głupot się na czytałaś i teraz doszukujesz się chorób u córki. A jak jest kontaktowa to nie ma co się martwić do pediatry też chodzisz i co lekarz mówi że normalnie się rozwija?
 
A to moj maly ma 7 miesiecy i przy spotkaniach z rodzina/znajomymi tez sie nie smieje, a nawet chowa u mnie czy u meza i nigdy mnie to nie zmartwilo 😊
Moja mała ma 7 miesięcy i w zamian za noszenie na rękach pojechałaby z cygańskim taborem na koniec świata 😱 wcale też nie tak super..

Moja jak miała tyle tygodni śmiała się tylko do mnie i męża autorko.
 
@feelthelifee mój syn nie uśmiechał się do 5 miesiąca życia i naprawdę myślałam, że mam dziecko z depresją. Właśnie skończył 13 miesięcy, śmieje się cały czas a jego przesłodki uśmiech kładzie na łopatki każdego. Dajcie sobie czas. Dobrze, że obserwujesz dziecko, ale jeszcze bym się nie martwiła.
 
Moja córka skończyła w środę 12 tygodni. Martwię się tym, że się mało uśmiecha. Robi to tylko podczas zabawy np leżąc na przewijaku gdy ja lub mąż ją zagadujemy. Gdy jest noszona na rękach jest poważna. Do obcych ludzi się nie uśmiecha, tylko obserwuje. Czy ktoś miał podobnie? Naczytałam się, że to mogą być pierwsze objawy autyzmu i bardzo się martwię.
ja mam 33 lata, czyli jakieś 1716 tygodni i też się jeszcze mało uśmiecham, taki typ. A tak na serio, to jeśli się uśmiecha, to jest dobrze, to czy mało, czy dużo to już są Twoje oczekiwania i względność. Na diagnozę autyzmu jest za wcześnie i mówię to ja, która swojemu 8-miesięczniakowi codziennie od poczęcia wkręcam jakieś możliwe choroby i schorzenia z autyzmem włącznie. Mój mały w 4 trymestrze też był dzieckiem dość powiedziałabym refleksyjnym, niespecjalnie rwącym się do ludzi, ale potem coraz bardziej się uspołeczniał i obecnie poza lekką rezerwą wobec obcych (rozwojowo to też jest jak najbardziej ok) jest całkiem ekstrawertyczny i sporo się śmieje (płacze i awanturuje się niestety równie często). Wydaje mi się, że z Twojego opisu masz zupełnie zdrową córeczkę, ale jeśli coś Cię niepokoi to warto pewnie spytać pediatry, tylko że z takim maluszkiem, pewnie nie powiedzą Ci niczego rewolucyjnego i każą czekać
 
reklama
Do góry