reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

13 miesięczne dziecko nie chce pić mm

Dołączył(a)
25 Styczeń 2019
Postów
8
Witam mój młody zawsze pił mm i bardzo je lubił wieczorem i w nocy wypijał ok 210 ml jednorazowo i obiadki też w takich ilosciach. Teraz tylko ok 100 ml. Zauważyłam że wychodzą mu 4 i teraz ma problem z ciągnięciem butelki.
Je też różnie raz woli papki raz kawałki. Zastanawiam się tylko czy np. nie zrezygnować z mleka i podawać mu kaszki z mm? Generalnie nie je dużo jadał większe porcje nawet kaszki czy zupki ale rozwija się prawidłowo.
Rano zjada kaszkę 150 ml
Potem jakiś owoc czasami pół kromki chlebka
Następnie drzemka
Obiad zupka też maks 150 ml albo normalny obiadek ostatnio zjada tylko mięsko
Potem np. biszkopt albo serek
Drzemka
Podwieczorek przecier z owoców z kaszką, kisiel też ok 150ml
Kolacja mleko mm ok 100 ml
I w nocy ok 2 też mam ok 100 ml
Może wy coś doradzicie.
 
reklama
Nie musi już pić mm. Wystarczy nabiał lub w inny sposób zbilansowana dieta. Poczytaj o tym u dietetyczki Gosi Jackowskiej. Ale możesz najpierw spróbować podać np. w kubku.
 
Moja córeczka jest w tym samym wieku o nie chce pic mm w ogóle :p
Je na śniadanie kaszkę
Później je zupke
Następnie Jajecznicę lub paróweczke czasem serek
Później zjada owoc lub deserek i do tego podjada sama szyneczke
Później zjada trochę z nami obiadu czyli jakieś mięsko i ziemniaczki albo makaron
I na kolacje znów kaszkę czasami jakaś zupkę bo za kaszka nie przepada
 
Czyli widzę że podobnie tyle że mały jak jadł paróweczki, jajecznicę tak teraz zmienił upodobania no i te ilości są zdecydowanie mniejsze. No ale chyba taki teraz ma okres
 
Witam mój młody zawsze pił mm i bardzo je lubił wieczorem i w nocy wypijał ok 210 ml jednorazowo i obiadki też w takich ilosciach. Teraz tylko ok 100 ml. Zauważyłam że wychodzą mu 4 i teraz ma problem z ciągnięciem butelki.
Je też różnie raz woli papki raz kawałki. Zastanawiam się tylko czy np. nie zrezygnować z mleka i podawać mu kaszki z mm? Generalnie nie je dużo jadał większe porcje nawet kaszki czy zupki ale rozwija się prawidłowo.
Rano zjada kaszkę 150 ml
Potem jakiś owoc czasami pół kromki chlebka
Następnie drzemka
Obiad zupka też maks 150 ml albo normalny obiadek ostatnio zjada tylko mięsko
Potem np. biszkopt albo serek
Drzemka
Podwieczorek przecier z owoców z kaszką, kisiel też ok 150ml
Kolacja mleko mm ok 100 ml
I w nocy ok 2 też mam ok 100 ml
Może wy coś doradzicie.
Co prawda już mm pić nie musi jeśli inne rzeczy zjada, ale jeśli piszesz że ma problemy z piciem z butli bo ząbki wychodzą to próbuj tak z 3 minuty przed karmieniem najpierw dziąsła posmarować żelem typu Dentinox. U mojej córki też tak było, że jak zęby szły to czasem jeść nie chciała ale jak chwilę przed karmieniem smarowałam dziąsła to zjadała wszystko normalnie. ;)
 
reklama
U nas 11 miesięcy i podobnie - Młoda lubi wszystko z wyjątkiem mm w czystej postaci ( ani z butli ani z kubka)
Jemy kaszki, musli na mm, jogurty, desery z twarozkiem. I jeszcze trochę cyca ale myślimy ( tzn głównie ja) jak odstawić.
 
Do góry