reklama

13-miesięczne dziecko nie chce pić - prosimy o pomoc :(

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez GingerCat, 25 Październik 2010.

1. GingerCat

GingerCat Początkująca w BB

Witam Mamusie,
    mam problem, który bardzo mnie martwi - do lekarza jesteśmy zarejestrowane dopiero na czwartek, a ja bardzo boję się o moją Perełkę, więc pomyślałam, że może ktoś ma podobne doświadczenia...
    Emilka od kilku dni kategorycznie odmawia picia. Jedyne co, to w nocy bardzo dużo ssie cycusia, a w dzień pociągnie najwyżej kilka razy z butelki, nic poza tym... Próbowałam innej herbatki, samej wody, soczku, samego mleczka, próbowałam dawać łyżeczką, kubeczkiem zwykłym, niekapkiem, kubeczkiem po Kubusiu Play (bo czytałam, że to popularny sposób)... I nic. Nie ma spierzchniętych usteczek, ale dzisiaj płakała bez łezek... Wydaje mi się, że gdyby chciało jej się pić, toby nie odmawiała, wcześniej nie miałyśmy takiego problemu, ale bardzo się martwię - wiadomo przecież, że bez jedzenia można jeszcze trochę wytrzymać, ale nie bez picia... Jak myślicie?

2. kainkas

kainkas Fanka BB :)

jezeli karmisz piersia to wg mnie nie ma co sie martwić... przecież tam tez jest woda:))
    Skład mleka kobiecego:

- woda - 87,6%

- białko - 1,2%

- laktoza - 7%

- tłuszcz - 3,8%

- sole mineralne - 0,21%

- makroelementy: sód, potas, chlor , wapń.

3. reklama
  4. kakakarolina

kakakarolina Moderator

Jak pije w nocy to chyba nie jest tak źle, cos tam sie znów uroiło w tej małej główce. Możesz spróbowac jeszcze soczek przez słomke podać.

5. dzidziabum

dzidziabum Początkująca w BB

A sprawdzałas buzke malutkiej? mój starszy synke też spłatał nam takiego figla, gdy miał 6 misięcy i okazało się, że nie chciał pic bo w buzi miał pleśniawki (taki biały nalot w formie kropeczek), już nie pamietam dokładnie, ale lekarka kazała nam usuwac je gazikiem, wycierając wewnątrz buzię małego, tylko nie pamiiętam czy czymś ten wacik smarowaliśmy.

6. mamaczarusia

mamaczarusia Fanka BB :)

a w dzień dajesz jej pierś? czy tylko butla? bo jeśli butlę to może mała po prostu nie chce butli tylko cycka i w tym problem ;O

7. GingerCat

GingerCat Początkująca w BB

Nie sprawdzałam buzi, ale wszystko inne je normalnie, łącznie z kaszką na drugie śniadanie, która też jest z butelki...

Pierś podaję tylko w nocy, zastanawiałam się co prawda czy nie podawać też w dzień, ale planowałam odstawić małą w ogóle - budzi się co pół godziny w nocy, traktuje moje piersi jak smoczek - ssie je nawet, kiedy już nic nie ma, więc nie chcę tego utrudniać podając pierś również w dzień

8. kari21

kari21 Usmiechnieta_mama

moj szkrab najlepiej by sieobyl bez picia w jakiejkolwiek postaci, chyba ze mleko. Tez sie martwilam ale doszlam do wniosku ze bez sensu, przeciez nawet i w tym mleku ma wode wiec nie jest zle. Spokojnie kochana... probuj dawac a jak nie chce to oze zwyczajn ie ma odpowiednia il wody w jedzenieu.

9. charlene

charlene Fanka BB :)

My tez mialysmy ten problem jak miala jakies 10-11 miesiecy. Niekapka odrzucala zupelnie, z butli prawie nie pila. jak dostaje piers i kaszke z butli (czyli tez niezbyt gesta) to raczej nie powinno byc problemu.

Mloda zaczela tak naprawde pic jak dostala bidon ze slomka. Teraz mamy odwrotnie - bo pije dla czystej przyjemnosci ciagniecia i juz nawet robilam jej testna cukrzyce, na szczescie negatywny. Przerzucilysmy sie z powrotem na niekapek i jego wcale nie lubi - pije kiedy naprawde jej sie chce. Czesc dzieci chyba ogolnie nie lubi niekapka, a butla sie kojarzy z jedzeniem wiec moga byc roczarowane i odmawiac picia.

10. reklama
  11. s.t-r

s.t-r Początkująca w BB

witam. ja generalnie ze swoja córcia nie mam takiego problemu lecz jesli juz idzie w zaparte to biore maskotki, laleczki i pokazuję jej ,ze misio pije, lalaeczka pije i Emilka też pije (tak nazywa sie moja córcia ;-)) wtedy ona po troszeczkę zaczyna pic. No a teraz jest na etapie ,ze wszystko jest na "nie" wiec stawiam jej buteleczkę lub cos innego typu owoc itd. i mówię to moje picie ja je zaraz wypiję i wtedy dziala w 100%. Nie wiem czy dobry sposób ale skuteczny.

Poleć forum