reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

13-miesięczne dziecko nie chce pić - prosimy o pomoc :(

Dołączył(a)
25 Październik 2010
Postów
2
Witam Mamusie,
mam problem, który bardzo mnie martwi - do lekarza jesteśmy zarejestrowane dopiero na czwartek, a ja bardzo boję się o moją Perełkę, więc pomyślałam, że może ktoś ma podobne doświadczenia...
Emilka od kilku dni kategorycznie odmawia picia. Jedyne co, to w nocy bardzo dużo ssie cycusia, a w dzień pociągnie najwyżej kilka razy z butelki, nic poza tym... Próbowałam innej herbatki, samej wody, soczku, samego mleczka, próbowałam dawać łyżeczką, kubeczkiem zwykłym, niekapkiem, kubeczkiem po Kubusiu Play (bo czytałam, że to popularny sposób)... I nic. Nie ma spierzchniętych usteczek, ale dzisiaj płakała bez łezek... Wydaje mi się, że gdyby chciało jej się pić, toby nie odmawiała, wcześniej nie miałyśmy takiego problemu, ale bardzo się martwię - wiadomo przecież, że bez jedzenia można jeszcze trochę wytrzymać, ale nie bez picia... Jak myślicie?
 
reklama
jezeli karmisz piersia to wg mnie nie ma co sie martwić... przecież tam tez jest woda:))
Skład mleka kobiecego:

- woda - 87,6%

- białko - 1,2%

- laktoza - 7%

- tłuszcz - 3,8%

- sole mineralne - 0,21%

- makroelementy: sód, potas, chlor , wapń.
 
A sprawdzałas buzke malutkiej? mój starszy synke też spłatał nam takiego figla, gdy miał 6 misięcy i okazało się, że nie chciał pic bo w buzi miał pleśniawki (taki biały nalot w formie kropeczek), już nie pamietam dokładnie, ale lekarka kazała nam usuwac je gazikiem, wycierając wewnątrz buzię małego, tylko nie pamiiętam czy czymś ten wacik smarowaliśmy.
 
Nie sprawdzałam buzi, ale wszystko inne je normalnie, łącznie z kaszką na drugie śniadanie, która też jest z butelki...

Pierś podaję tylko w nocy, zastanawiałam się co prawda czy nie podawać też w dzień, ale planowałam odstawić małą w ogóle - budzi się co pół godziny w nocy, traktuje moje piersi jak smoczek - ssie je nawet, kiedy już nic nie ma, więc nie chcę tego utrudniać podając pierś również w dzień
 
moj szkrab najlepiej by sieobyl bez picia w jakiejkolwiek postaci, chyba ze mleko. Tez sie martwilam ale doszlam do wniosku ze bez sensu, przeciez nawet i w tym mleku ma wode wiec nie jest zle. Spokojnie kochana... probuj dawac a jak nie chce to oze zwyczajn ie ma odpowiednia il wody w jedzenieu.
 
My tez mialysmy ten problem jak miala jakies 10-11 miesiecy. Niekapka odrzucala zupelnie, z butli prawie nie pila. jak dostaje piers i kaszke z butli (czyli tez niezbyt gesta) to raczej nie powinno byc problemu.

Mloda zaczela tak naprawde pic jak dostala bidon ze slomka. Teraz mamy odwrotnie - bo pije dla czystej przyjemnosci ciagniecia i juz nawet robilam jej testna cukrzyce, na szczescie negatywny. Przerzucilysmy sie z powrotem na niekapek i jego wcale nie lubi - pije kiedy naprawde jej sie chce. Czesc dzieci chyba ogolnie nie lubi niekapka, a butla sie kojarzy z jedzeniem wiec moga byc roczarowane i odmawiac picia.
 
reklama
witam. ja generalnie ze swoja córcia nie mam takiego problemu lecz jesli juz idzie w zaparte to biore maskotki, laleczki i pokazuję jej ,ze misio pije, lalaeczka pije i Emilka też pije (tak nazywa sie moja córcia ;-)) wtedy ona po troszeczkę zaczyna pic. No a teraz jest na etapie ,ze wszystko jest na "nie" wiec stawiam jej buteleczkę lub cos innego typu owoc itd. i mówię to moje picie ja je zaraz wypiję i wtedy dziala w 100%. Nie wiem czy dobry sposób ale skuteczny.
 
reklama
Do góry