reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

13 miesięczny synek nie gryzie

Dołączył(a)
2 Marzec 2018
Postów
1
Witam.
Mam problem przynajmniej tak mi sie wydaje bo wszyscy wkoło z rodziny twierdzą ze to minie. Moj synek skończył właśnie roczek i nie gryzie. Na obiadki je np.gniecione ziemniaki z klopsem i duża ilością sosu wszystko wyglada jak papką albo rosołek ale tylko z cieniutkim makaronikem. Rano je kaszki banana tylko rozgniecionego widelcem. Wszelkie próby włożenia malutkiego kawałka chlebka kończą sie wymiotami bądź gdy natrafi na większa grudkę. Ma 8 ząbków. Nic sam do buzi nie włoży nawet chrupka. Czy mogę to jakoś zmienić?
 
reklama
Witam.
Mam problem przynajmniej tak mi sie wydaje bo wszyscy wkoło z rodziny twierdzą ze to minie. Moj synek skończył właśnie roczek i nie gryzie. Na obiadki je np.gniecione ziemniaki z klopsem i duża ilością sosu wszystko wyglada jak papką albo rosołek ale tylko z cieniutkim makaronikem. Rano je kaszki banana tylko rozgniecionego widelcem. Wszelkie próby włożenia malutkiego kawałka chlebka kończą sie wymiotami bądź gdy natrafi na większa grudkę. Ma 8 ząbków. Nic sam do buzi nie włoży nawet chrupka. Czy mogę to jakoś zmienić?
Odwiedź neurologopedę. Odpowiednie masaże buzi powinny pomóc. To może być po prostu brak gotowości- ma czas do roku, ale może być nadwrażliwość oralna, zaburzenia SI lub złe napięcie mięśniowe w jamie ustnej
 
Mój synek do któregoś miesiąca też nie tolerował konsystencji innej niż papka, też zmuszał się do wymiotów, no cuda wianki. Byliśmy od początku pod kontrolą neurologa i logopedy. Dzięki odpowiednim ,,ćwiczeniom" i masażowi twarzy synek w końcu się przekonał do gryzienia.
 
Trochę pozno raczej zebys nie miała problemu pozniej
Tak jak wyzej pisze Caltha:)
W ogóle nie wiedziałam ze az do roku dzieci maja z tym czas
Moj mial 6.5 jak bral do lapki i gryzl.Wiem kaze dziecko inne ale ciut za pozno.
 
Posłuchaj dziewczyn i do neurologopedy u nas w rodzinie jest chłopiec który bardzo długo nie zul i nie umiał gryźć i teraz ma 4lata i cyrki są z nim nie samowite.Nie ma na co czekać neurologopeda zaleci ćwiczenia masaże tylko trzeba się do nich naprawdę przyłożyć a zobaczysz efekty raz dwa a im mniejszy tym łatwiej ogarniesz masaż
 
Posłuchaj dziewczyn i do neurologopedy u nas w rodzinie jest chłopiec który bardzo długo nie zul i nie umiał gryźć i teraz ma 4lata i cyrki są z nim nie samowite.Nie ma na co czekać neurologopeda zaleci ćwiczenia masaże tylko trzeba się do nich naprawdę przyłożyć a zobaczysz efekty raz dwa a im mniejszy tym łatwiej ogarniesz masaż
Dokładnie.
 
Jeśli dziecko nie gryzie, ma też problem z prawidłowym połykaniem. Wszelkie problemy z jedzeniem dziecka tudzież bardziej stałych konsystencji mogą świadczyć o nadwrażliwości jamy ustnej, wybiórczości pokarmowej oralno - motorycznej ze sfery zaburzeń integracji sensorycznej jak i też wynikać zwyczajnie ze zbyt późnego wprowadzania pokarmów stałych, długiego picia z butelki i przyjmowania papek. Proszę nadal próbować, ale nie zmuszać, jeść przy dziecku to samo tak by wiedziało, że to nie jest jedzenie tylko dla niego.
Czy jest coś co smakuje dziecku najbardziej ? Można maczać w tym twardą skórkę od chleba. Czy dziecko nagryza gryzaki, zabawki ? Można wtedy skorzystać z gryzaka by przemycać większe elementy i oswajać dziecko z ich twardością ...
20ac0cca49a7966e257d250b66de

bdf9367f4ddf891f6b023cec709a

Potrzeba bardzo wiele cierpliwości i pomysłowości by nauczyć dziecko pogryzać pokarmy jak i przeżuwać. Być może można zaangażować innych członków rodziny....pomysłów jest wiele. W razie niepowodzenia wizyta u logopedy wskazana.
 
Zgadzam się z poprzednimi komentarzami.

Warto skonsultować się z neurologopedą, żeby wykluczyć zaburzenia.
Możesz też próbować podawać dziecku większe kawałeczki, ale bez zmuszania, bo to tylko pogorszy sprawę. Na spokojnie i bez nacisków.

Powodzenia! Napisz, czy udało się coś wyjaśnić!
 
reklama
Ja bym również skonsultowała to z psychologiem dziecięcym. Takie zachowanie to często tez objaw autyzmu. Czy zaobserwowałaś jeszcze jakieś dziwne zachowania u synka?
 
Do góry