reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

14.05 godz. 15:00 zadaj pytanie prof. A. Jakimiukowi ginekologowi; specjaliście w dziedzinie perinatologii

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 642
Miasto
Warszawa
Jesli starasz się od dłuższego czasu o maluszka, to nazwisko prof. dr hab. n. med. prawdopodobnie jest ci znane. prof. Artur Jakimiuk jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie perinatologii, szefem Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej w szpitalu MSWiA w W-wie i na stałe współpracuje z kliniką Novum.

Jesli masz pytanie do pana profesora dotyczące zarówno ciąży, jak i starań, in -vitro, itp. proszę napisz je pod tym postem. Pytania zbieram do 12.05. do godz. 14:00. Jeśli są bardzo intymne i masz opory możesz wysłac je do mnie na priva.

Ale się cieszę- ogromnie :) Dziewczyny korzystajcie
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Może jeszcze dam radę. 6tydz ciąży, biorę acard, neoparin, metykowany kwas foliowy i wczoraj wieczorem zauważyłam na papierze najpierw zaróżowiony śluz a potem jasnoczerwona krew ze śluzem. Brzuch mnie nie boli. Dziś rano miałam też delikatnie zaróżowione a przez reszte dnia czysto. Wizyte mam dopiero na jutro umówiona ale strasznie sie martwie. Mam 2 stracone ciążę. Dodam, że biorę luteine pod język 2x2tabl
Dzień dobry,

Mam maluszka 20 msc, którego nadal karmię piersią i nie wrócił mi jeszcze okres. Czy mogę coś zrobić, aby plodnosc wróciła, a ja nadal będę karmić?
Na usg jajniki są nieaktywne, śpią, jak to ginekolog określił.
Dziękuję
Ola
 
O fajnie, zadam pytanie lekarzowi. Bardzo ci dziękuję :)
p.s.
fajnie, ze masz pytanie, a nie że masz problem. Przepraszam, ale dziś spałam 3 h. i już ledwo siedzę i bredzę ;)
 
Witam
Byłam już 3 razy w ciąży, niestety wszystkie się nie udały. 1 ciąża naturalna pozamaciczna, 2 ciąża po inv również pozamaciczna, 3 ciąża po criotransferze niestety ciąża zatrzymana w rozwoju w 7 tygodniu. Czy zamrożone zarodki 3 dniowe o klasie cl.9.3 i 10.3 mają szanse?
 
To i ja się podepnę pod poprzednie pytanie. Dla odmiany okres wrócił po 15mc, ale cykle nieregularne, okres bardzo skąpy, podejrzewam cykle bezowulacyjne.
Jem dużo, regularnie, deficytu kcal nie mam, itd. Jak można wspomoc płodność bd, odstawiania kp?
 
Dzień dobry,

Mam maluszka 20 msc, którego nadal karmię piersią i nie wrócił mi jeszcze okres. Czy mogę coś zrobić, aby plodnosc wróciła, a ja nadal będę karmić?
Na usg jajniki są nieaktywne, śpią, jak to ginekolog określił.
Dziękuję
Ola
Podpinam się :) i jak jest z kp w ciąży? Bo polecany ginekolog powiedział, że on nie zaleca, bo ma to negatywny wpływ na gospodarkę hormonalna dziecka :( i jestem w kropce
 
Witam.
Mam 36 lat , jedno dziecko 14 lat.
Za sobą 2 poronienia ( pierwsze ciąża obumarla 7-8 tydzień, A druga samoistnie około 6 tyg)
Miałam szereg badań które wpisze poniżej, ma z również nadal nasienie.
Czy coś jeszcze mam zbadać, czy jeszcze jakieś wykonać badania?
Dodam że teraz od tego cyklu obecnego mam monitoring i pierwszy raz zaaplikowany zastrzyk ovitrelle..czekam na ciąg dalszy.
Poniżej lista badań.
Forum BabyBoom
1. Ana1
2. Ana2
3. Antytrombina III
4. Białko C
5. Białko s wolne
6. Antykoagulant
7. Tsh
8. Ft4 wolna tyroksyna
9. Witamina b12
10. IgG kardiolipinie
11. IgM kardiolipinie
12. Termolabliny MTHRF C677T i A1298C
13. Trombofilia wrodzona ( czynnik V Leiden + Mutacja 20210 G-A genu protrombiny)
14. Atg
15. Atpo
16. Homocysteina
17. Kwas foliowy
18. Wirus zapalenia wątroby typu B i C
19. Badanie w szpitalu w dwóch różnych fazach cyklu - hormony
20. Ferrytryna
21. USG tarczycy

Będę wdzięczna za pomoc.
Magda
 

Załączniki

  • 1589013007896.gif
    1589013007896.gif
    43 bajtów · Wyświetleń: 229
Jesli starasz się od dłuższego czasu o maluszka, to nazwisko prof. dr hab. n. med. prawdopodobnie jest ci znane. prof. Artur Jakimiuk jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie perinatologii, szefem Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej w szpitalu MSWiA w W-wie i na stałe współpracuje z kliniką Novum.

Jesli masz pytanie do pana profesora dotyczące zarówno ciąży, jak i starań, in -vitro, itp. proszę napisz je pod tym postem. Pytania zbieram do 12.05. do godz. 14:00. Jeśli są bardzo intymne i masz opory możesz wysłac je do mnie na priva.

Ale się cieszę- ogromnie :) Dziewczyny korzystajcie
Witam jestem po 2 poronieniach- ostatnie serduszko przestało bić w 9 tyg. Niestety z powodu koronaworusa odwołali nam badania w ICZMP w Łodzi. Tak się składa, że znowu jestem w ciąży. Byłam 5 maja u lekarza okazało się, że ciąża jest młodsza (na usg tylko pęcherzyk ciążowy 16mm z pęcherzykiem żółtkowym 3,4mm) za 10 dni od badania mam powtórne. Biorę acard od owulacji i clexane od ostatniej wizyty . Pytanie do kiedy powinnam je brać? Czy do końca 1 trymestru? Czy do końca ciąży? Czy jest szansa żebym clexane miała wypisane na zniżkę? Bo na razie kupujemy na 100% :( jakie badania zrobić teraz w ciąży żeby móc uniknąć dalszych niepowodzeń?
 
reklama
Tydzień temu ponownie poroniłam i ponownie ta ciąża i poronienie wyglądało następująco: brak zarodka w macicy i poza nią, duża torbiel na jajniku (zawsze powstaje taka między 4cm a 6cm ale nie ciągle na tym samym jajniku) poronienie pod koniec 6tc. Zastanawiam się dlaczego zawsze wygląda to w taki sposób i właśnie dlaczego zawsze tak samo? Mam nieprawidłowy kariotyp i stwierdzono u mnie genotyp heterozygotyczny 4G/5G polimorfizmu w genie SERPINE1 a mąż mutacje F508del w genie CFTR.
 
reklama
dzień dobry,
mam 36 lat staram się z mężem o pierwsze dziecko!
Pierwsza próba zarodek rozwijał do 6 tygodnia (poronienie rozpoczęte) - zakończone abrazją w 10 tygodniu (30.04). Czekam na okres, bo to świeża sprawa. Czekam także na wynik histopatologiczny (około 21.05).
Mam kilka pytań:
1) Czy należy wykonać inne badania organizmu by mieć większe szanse na kolejną ciążę zakończoną finałowym urodzeniem zdrowego dziecka? Wszystkie badania krwi w trackie tych pierwszych 10 tygodni miałam wzorcowe (oprócz bakterii w moczu 242,6 (norma do 130) oraz limfocyty 15,2% (przy normie 20-40%), aż nagle zarodek przestał się rozwijać.
2) Czy starania o dziecko rozpocząć po 2 pełnych cyklach czy później?
3) Czy dieta owocowo-warzywna (post Daniela) w pierwszych 2óch tygodniach ciąży miała wpływ na poronienie? Glukoza w trakcie ciąży 88 na czczo.
4) Czy obecnie powinnam wykonać USG kontrolne, czy wszystko jest w porządku?
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
 
Do góry