reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

14+2 prosze o rade

Dołączył(a)
26 Lipiec 2021
Postów
10
Witam. Byłam u lekarza 19 lipca na badaniach prenatalnych. Był to 13+1. Lekarz zlecił mi badania krwi czyli Pappa i hcg. Rozchorowałam się po wizycie i niestety nie mogłam na drugi dzień wejść na pobranie ani do końca tygodnia przez chorobę . Teraz mam 14+2. Czy zrobic nadal te badania z krwi połówkowe? Czy już za późno? Proszę o radę
 
reklama
Już niestety za późno.
Chodzę prywatnie. Tydzien temu na prenatalnych crl wynosił 7,1cm, NT 2,13 i kosc nosową byla widoczna. Kazał mi po prostu zrobic ale przez te przeziębienie nie mogłam wejść na pobranie. Niby to jest 3 dni i sama już nie wiem... dzwoniłam do lekarza ale niestety dziś nie odbieral, a przez te przeziębienie ja w ogóle nie pomyślałam że goni mnie czas
 
Chodzę prywatnie. Tydzien temu na prenatalnych crl wynosił 7,1cm, NT 2,13 i kosc nosową byla widoczna. Kazał mi po prostu zrobic ale przez te przeziębienie nie mogłam wejść na pobranie. Niby to jest 3 dni i sama już nie wiem... dzwoniłam do lekarza ale niestety dziś nie odbieral, a przez te przeziębienie ja w ogóle nie pomyślałam że goni mnie czas
3 dni w ciąży wbrew pozorom może zrobić dużą różnicę. Musisz dopytać lekarza. Szkoda, że nie pomyślałaś by zadzwonić do innego ginekologa by się doradzić albo nawet do poradni ginekologicznej.
 
No nic, zrobie i wydam po prostu pieniadze bo to moje nie dopatrzenie niestety...
Lepiej jednak zapytać i się upewnić. Ja kiedy miałam badania prenatalne (dwa razy) 12 tydzień i 13 z kawałkiem to mi osobiście lekarz mówił, że to już ostatni termin, kiedy możemy je wykonać, bo potem już wynik nie jest miarodajny i zwyczajnie po takim czasie się go nie robi.
 
Z tego, co mi mówiła ginekolog w pierwszej ciąży- badanie pierwszego trymestr wykonuje się tylko do 14+1.
Potem już nie, bo z tego co pamiętam, nawet nie ma jak porównać wyników. Dlatego są widełki, aż od 11+1. Myślę, ze nie ma to sensu, szkoda pieniędzy, bo lekarz pewnie i tak nie weźmie pod uwagę.. A jeśli np ryzyko miałoby być podwyższone, nie dawałoby Ci to spokoju, czy to dlatego,że później zrobione, czy dziecko zdrowe..
Zzawsze możesz zapytać, tam gdzie chcesz zrobić test, ale wydaje mi się, że nie zrobią tego badania tak czy inaczej..
 
reklama
reklama
Do góry