reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

14 miesiecze dziecko z adwaga pomocy..

daria0607

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Wrzesień 2009
Postów
2 731
Miasto
MG/Wlkp
Witam
pisze do was bo potrzebuje pomocy.
Moja 1 miesiczna corka wazy niecale 16 kg i ma 85 cm wzrostu chodzi juz od 9 miesiaca chociaz zawsze byla grubas .Jak sie urodzila wazyla 2830 a w pierwszym miesiacu 5500 bardzo duzo jadla z piersi(ale tylko to co jej sciaglam bo z piersi nie umial jesc plakala bardzo w szpitalu mowili ze jadla 5 krotnie wieksza dawke niz powinna ) i pozniej mleka modyfikowanego enfamil ar.Wtedy wszyscy mowil zacznie chodzic i zrzuci ale juz dlugo chodzi biega jest w ciaglym ruchu a ona w ogole nie chudnie tylko tyje i zauważyłam ze jej nogi chyba juz nie wytrzymuja ciezaru bo czasami nie ma sil ich wypostowac tylo chodzi tak jak by kulala nie wyprostuje calkiem nog ale nie zawsze tylko czasami ;/ i zaczynam sie martwic moze jakies cwiczenia z nia robic ??
A jej menu jest takie
9.00 kanapka lub jakas parowka
11.30 dstaje 150ml mleka do snu nie zawsze wypije
miedzy czasie dostanie jakis owoc
14.30 obiad
16.00 idzie spac i jak wstnie gdzies o 17 to dostanie jogurt bo mleka nie zawsze chce
miedzy czasie przychodzi do kazdego jak widzi ze ktos je zeby jej cos dac stoi tak dlugo az jej czegos nie dasz je bardzo duzo owocow i je chrupki kukurydziane i takie ciasteczka od czasu d czasu z nestle i o21 je 210 mleka i pozniej w nocy sie budzi o 3 i je 180 ml .
prosze o pomoc
 
reklama
hmmm wiesz co, nie wiem czy "juz" powinnas sie tak bardzo przejmowac...z wlasnego doswiadczenia ci powiem, ze moj syn jak mial rok to wazyl 11kg...za to na bilansie 2 latka wazyl juz 18,5kg..jak mial 2,5 wazyl juz 20kg! a pozniej waga stanela, za to on zaczal rosnac i w rezultacie teraz ma 5 lat wazy 23kg i jest szczuplutki jak nie wiem...
 
daria0607 a dlaczego 14-miesieczne dziecko karmisz w nocy?? to juz niepotrzebne szczegolnie jesli za duzo wazy... ja bym sprobowala odstawic mleko nocne:tak:
 
witam moje dzieciątko ma 13 miesiecy i wazy 13 kg ale jeszcze nie chodzi hehe leniwa
a wzrost ma 81 cm
wydaje mi sie rowniez ze powinnas zrezygnowac z nocnego karmienia
moje dziecko przestało jesc w nocy jak mialo 2 miesice
poprostu przesypiala cala noc a pediatra nie kazal jej budzic na mleko

dodam ze urodzola sie mala bo 2700 g i 51 cm dluga ale urodzila sie 3 tyg przed terminem
 
nadia od 3 miesiaca przesypiala noce i nie jadala w nocy. ale po 7 miesiacu zaczela sie budzic w nocy z placzem na poczatku bylo ze zęby ale zęby ma wszystkie juz od dawna a to nadal trwa bylam u neurologa dostalam leki uspokajace nic nie pomaga i mowilam lekarzom ze ona jak sie w nocy budzi z tym krzykiem chce butelke bo inaczej nie zasnie tylko jest gotowa wstac i bawic sie 3 godziny mialam tak czesto jak jej nie dawalam ani mleka ani picia w nocy a ona potrafi sie obudzi 10 razy w ciagu jednej nocy ;/ a najlepsze jest to ze jak chce dac jej wode to nawet sie nie napije tylko wtedy jest wiekszy ryk. i do tego ma 14 a juz prawie 15 miesiecy i pije z 1 mleko i picie i to musi byc gste bo inaczej sie dlawi i nie chce;/
 
Daria- moja córeczka ma prawie 15 m-cy i również pije w nocy/nad ranem mleko. Próbowałam odzwyczaić i nic z tego.Tyle, że ja w nocy to daję jej samo mleko z mniejszą dziurką w smoczku i musi się troszkę postarać, żeby je wypić.Zazwyczaj ok 150ml. i zasypia dalej. Nie pomaga oszukiwanie piciem, wodą, soczkiem itd.-butelkę z piciem wyrzuci przez szczebelki i tak długo płacze i woła dajjjj. Łatwo mówić,nie dać w nocy. Syn miał podobnie i długo pił w nocy mleko.Myślę, że nadejdzie taki czas, że nie będzie potrzebowała mleczka w nocy.
Nasz jadłospis:
9-śniadanie kanapka,
w międzyczasie chrupki kukurydziane,
ok 14 zupa( same warzywa z mięskiem lub bez, gęste,bez wywaru)
17 drugie danie- ziemniaki, makaron z tym co my mamy na obiad,
ok. 18.30 owoce świeże(maliny, baban itd).
ok 20. kolacja-kanapka, ryż z musem owocowym lub owocami jeśli nie zjadła przed kolacją,czasem jajecznica.
Ok 21-22 mleko na noc-max 180ml. jak zjadła mało na kolację to z kaszką ryżową, a jak sporo to samo mleko.
Pozdrawiam :)
 
Witam, w tym wieku dzieci się nie odchudza, proszę zmniejszyć ilość podawanych owoców do max 150 g dziennie, wyeliminować słodycze, a do posiłków podawać warzywa nie zauważyłam ich w podanym przez Panią jadłospisie. Dobrze gdyby dziecko nie jadło w nocy jednak zmiany w diecie nalezy wprowadzac stopniowo, proszę zacząć od tego co przyjdzie Pani najłatwiej, a następnie wprowadzi Pani kolejne zmiany.Nie wolno ograniczać ilości głównych posiłków, to co może Pani zrobić to pilnować by córka nie dojadał między posiłkami.
 
reklama
Witajcie...wtrącę się ;-)nie wiem czy omawiany w tym wątku problem dotyczy tylko dzieciaczków butelkowych ale pozwolę sobie opisać jak to było u nas :happy:
Moje dzieci pięknie przybierały na wadze,wszystkie na piersi,starszy w wieku 6 m-cy-9kg,potem juz wolniej ale trzymał się zawzięcie ostatniego centyla :-p ale młodszy synek był już grubaskiem,urodził się z wagą 4370,jak miał pół roczku waga pokazała 10,5kg,w wieku niecałych 13 miesięcy ważył 13 kg :szok:
Długo wyglądał jak Michelin :-D

Ile ja się nasłuchałam że tuczę dziecko ale co mogłam poradzić na to że moje mleczko mu tak słuzy ;-) karmiłam na żądanie do końca 7 m-ca,potem pomalutku inne potrawy,nigdy nie jadł dużo a słodyczy prawie wcale,bardzo starałam się mu urozmaicać jadłospis,do drugiego roku życia natomiast podjadał w nocy cyca regularnie co 4 godziny :-p

Zawsze był powyżej wszelakich centyli :sorry:

Dzisiaj jest prawie 6 letnim cudownym chłopcem,większym od rówieśników ale po słodkich fałdkach nie został nawet ślad.
Je wszystko,lubi warzywa,owoce,słodycze też ale jedynie swoje ulubione.

Nie martwcie się na zapas,owszem,trzeba dziecku rozsądnie układać jadłospis ale moim zdaniem nie ma co wariować,zadbajcie o to żeby miały dużo ruchu,ograniczcie słodycze i efekt będzie :tak: chociaż większość i tak wyrasta i się wyciąga.


Nie poradzę natomiast co do odzwyczajania dziecka do picia mleka w nocy...sama też nie umiałam odmówić synkowi cycusia ;-)

Ps.córeczka w tej chwili ma prawie trzy miesiące i dobija do 7 kg (również na piersi)...czyli schemat się powtarza ale nie martwię się tym wcale,cieszę oczy tymi rozkosznymi wałeczkami bo wiem że jak zacznie więcej się ruszać,potem biegać-już ich nie będzie ;-)

Pozdrawiam cieplutko wszystkie mamusie :-)
 
Do góry