reklama

14 miesięczne dzieciaczki ;)

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez kaskaxx1, 7 Sierpień 2012.

1. kaskaxx1

kaskaxx1 Zaciekawiona BB

co potrafią Wasze 14 msc szkraby ?
    :-)Moja Liliana wczoraj skończyła 14 msc :-p Mówi baaardzo duzo, tak samo wiele rozumie..

Mówi : "mama", "tata", "dziadzia", babcia ( baba), bocian- kle-kle ("ke-ke"), auto-"bruuum", koteczku-"ko-kie-ku":-D klamerka- "ka-me-ka" :-D kotek- "ko-kie" , "papa", "tam" , "tu", " nie ma" ( juz pięknie jej wychodzi :-)) daj mi- "da mi", tak-"ta", "nie" , nie wolno- "nu-nu", śpiewa - boogie woogie ahoj!- "bugi-bugi-ta"(ta- znaczy u niej ahoj):laugh2:

Poza tym potrafi czasami pobawić się sama 10 min, bo z reguły biega, krzyczy- jest bardzo żywą małą istotką :-D
    Zamiast chodzić, biega więc spacery są nie lada wyzwaniem :-D

2. gosia25170

gosia25170 Początkująca w BB

Mój Antoś też bardzo dużo potrafi i dużo rozumie a niebawem skończy 15 miesięcy. Mówi tata, mama, baba, dziadzia, ciocia i umie naśladować różne zwierzątka:-) tylko drepcze ze mną za rączkę bo strasznie boi się puścić:szok: ale mam nadzieję że niedługo to nastąpi.Ogólnie rozkoszny maluszek:-D pozdrawiam

3. reklama
  4. Pysia29d

Pysia29d Fanka BB :)

Anstoś w wieku 14 miesiecy bardzo duzo mówił.teraz ma 2 latka i juz całymi zdaniami opowiada jak dorosły chłop.

5. barbara84

barbara84 Zaangażowana w BB

Moja Agatka skończyła 14 miesięcy i jej ulubiony wyraz to: NIE:-D. Również potrafi naśladować zwierzątka (kotek- miau; krówka- mu; bocian-kle-kle; pszczółka-bzzzz; konika-patataj;itp. pies dla niej jest-muuuu i robi muuu :) oraz nazywać: autko-brum-brum; tata, mama, baba, Agatka-agaga; lala. Zauważyłam, że z dnia na dzień coraz to nowe wyrazy wpadaj jej do główki :) Potrafi pokazać, że daną rzecz chce, że czegoś lub kogoś nie ma, posłać całuska na dowidzenia, zrobić papa i podać rękę na powitanie.
    Potrafi przynieść, ukołysać lalę. Zanieść śmieci do kosza, lub brudne ubrania do kosza na pranie itp.
    Rozumie polecenia:np. 1- nie wolno 2- przynieś 3-podaj.
    Zaczęła sama jeść łyżeczką (wychodzi jej to jeszcze trochę nieporadnie :-D )
    Ostatnio uwielbia biegać i nie chce chodzić za rączkę (zaczęła samodzielnie chodzić tydzień przed swoimi pierwszymi urodzinami)
    Uwielbia układać piramidki, bawić się "garnuszek na klocuszek"- coraz więcej klocuszków udaje jej się włożyć w odpowiednie miejsca.Pchać lub ciągnąć jakąś zabawkę.

Poleć forum